Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

półka do klatki

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Awatar użytkownika
bella_
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 24 października 2013, 14:53
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Nutka i Lusia
Kontaktowanie:

półka do klatki

Postautor: bella_ » 13 lipca 2014, 22:15

Nie mogę się zdecydować jaką półeczkę kupić do klatki. Być może ktoś z Was ma plastikową półkę z Ferplastu (półokrągłą, wielkość 38x38) i może mi podpowiedzieć czy na tej półeczce zmieszczą się dwie miseczki (12cm) i czy dwie świnki będą mogły jednocześnie być na tej półce i jeść. Mam do wyboru jeszcze inną http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-pol-809-Polka-drewniana-schodki-do-klatki-100-cm.html ale jest z drewna więc lepsza byłaby plastikowa. Na tej półce mają stanąć miski z karmą więc świnki muszą mieć w miarę swobodny do nich dostęp.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: półka do klatki

Postautor: Hahnoto » 14 lipca 2014, 13:45

Mam tą półkę z Ferplasta, ale gdy postawiłam dwie miseczki na niej to zrobiło się tak mało miejsca, że dwie świnki niby mogłyby się zmieścić, ale jeszcze przez przypadek któraś by spadła i byłoby nieszczęście...


Awatar użytkownika
thelovspig
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 3 lutego 2015, 9:05
Lokalizacja: jarosław
Świnki morskie: Szajba , Fanta
Kontaktowanie:

Re: półka do klatki

Postautor: thelovspig » 4 lutego 2015, 19:27

Witam :)
Ja sama zrobiłam półkę , dosyć sporą dla prosiaków ^^
Wymierzyłam panel i ``wycięłam,, po dwóch stronach takie jakby wgłębienia, aby półka była stabilnie przymocowana do szczebelków.Sprawdza się świetnie i mam ją bardzo długo...Świnki już dorosły i obie mieszczą się z dwoma miseczkami na jednej półce ^^ Ostatnio wymyśliłam sobie do tego drabinkowe schodki, które zrobiłam z drewna
i ``powycinałam,, tak, aby miały takie szczebelki , jak drabinka ( oczywiście przygotowane drewno, żeby świnka nie wbiła sobie żadnej drzazgi itp.). Za pomocą uchwytów doczepiłam do półeczki i wyszło świetnie :) Dziewczynki zadowolone,dorobiłam nawet drugą, taką samą półkę, tylko z drugiej strony klatki, na której położyłam legowiska prosiaków i sobie teraz tam śpią..Co najlepsze, świnki mogą też siedzieć sobie pod półkami ^^ Są duże i stabilne ;)
Pozdrawiam :*



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas