Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Awatar użytkownika
kaekaeji
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 października 2014, 15:30
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Scoobi & Creamy
Kontaktowanie:

Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Postautor: kaekaeji » 19 listopada 2014, 16:01

Chciałam kupić hamak w sklepie zoologicznym. Tamtejsza ekspedientka powiedziała, że to bardzo złe i świnki nie powinny używać hamaków ze względu na swój kręgosłup. Zastanawiałam się nad tym długo i teraz proszę Was o radę, bo już nie bardzo wiem co robić w związku z tym.. :wacko:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Postautor: arwena_oka » 19 listopada 2014, 16:30

Hmmm, ja osobiście pierwsze słyszę...moja świnia używa hamaka.
Widziałam nawet na zdjęciach SPŚM świnki w hamakach, więc raczej nie są zakazane ;) Stowarzyszenie Pomocy Świnkom jest dla mnie takim wyznacznikiem dozwolonych rzeczy ;)
A poza tym świnki uwielbiają się w nich wylegiwać ;)


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Postautor: Bibu » 19 listopada 2014, 16:31

Ja z chęcią podłącze się do pytania o kręgosłup. Świnki często stają na dwóch łapkach do sianka z pasnika, ot po prostu taka ich zachcianka, widocznie z góry bardziej im smakuje :D wyciągam sianko na dole przez szczebelki aby zachęcić je do brania tego niżej, ale i tak wiedzą swoje :P czy to również może jakoś wpłynąć na kręgosłup świnek, to ciągłe stawanie na dwóch łapkach do siana? :distrustful:


Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Postautor: arwena_oka » 19 listopada 2014, 16:38

Bibu pisze:Ja z chęcią podłącze się do pytania o kręgosłup. Świnki często stają na dwóch łapkach do sianka z pasnika, ot po prostu taka ich zachcianka, widocznie z góry bardziej im smakuje :D wyciągam sianko na dole przez szczebelki aby zachęcić je do brania tego niżej, ale i tak wiedzą swoje :P czy to również może jakoś wpłynąć na kręgosłup świnek, to ciągłe stawanie na dwóch łapkach do siana? :distrustful:


Na razie nie widzę oznak żeby coś się działo...a mój świniak jest taki wariat, że lepiej nie mówić jakie akrobacje robi bo lubi ;)
Uwielbia też skakać przez przeszkody i robi stójki jak coś wyczuje dobrego ;)

Z jednej strony wiemy, że świnki mają słaby kręgosłup, a z drugiej strony czasem tak szaleją, że dziwne że nic im nie jest ;)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Postautor: GalaxySparkle » 20 listopada 2014, 0:22

LoL moja tez potrafi szalec, staje na tylnych lapkach gdy przygotowuje cos dla niej.
Widzialam duzo zdjec swinek z hamakami. Oczywiscie, powszechnosc stosowania nie swiadczy o slusznosci. Jednak, dla mnie rowniez SPSM jest wzorem i skoro ich specjalisci daja swinkom hamaczki, to na pewno jest to w porzadku.


Awatar użytkownika
kaekaeji
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 października 2014, 15:30
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Scoobi & Creamy
Kontaktowanie:

Re: Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Postautor: kaekaeji » 21 listopada 2014, 15:46

No moja świnka nie staje na dwóch łapkach, ale chyba nie ma co się dziwić, bo kupiłam ją w sklepie, gdzie złamali jej tylną nóżkę... trzeba było prosiaka ratować, a teraz nie mogę bez niego spędzić dnia ;) dziękuję Wam za odpowiedzi :)


Stefka
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2014, 17:29
Kontaktowanie:

Re: Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Postautor: Stefka » 8 grudnia 2014, 1:43

W mojej klatce jest taki hamaczek :) Zawiesiłam go bardzo nisko, żeby sobie z powodzeniem mogły wchodzić do środka i żeby nie wypadły. Także pierwsze słyszę, żeby hamak był groźny dla prosiaków.


Awatar użytkownika
magdalen
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 stycznia 2015, 0:21
Lokalizacja: Lublin
Świnki morskie: Moja świnka nazywa się Pepa :) dla przyjaciół Pepinka albo Pinia :)
Kontaktowanie:

Re: Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Postautor: magdalen » 27 stycznia 2015, 22:32

Ja również chciałam kupić hamaczek mojej śwince i pani ekspedientka w zoologicznym stwierdziła że świnki to przyziemne stworzonka dlatego nie powinny mieć hamaczków i tego nie lubią. Ja stwierdziłam, że może być to racja i nie kupiłam hamaka, ale wpadłam na pomysł i zrobiłam go sama w domu tak na wypróbowanie. Teraz moja śwynia nie może bez niego żyć, albo wskakuje na hamaczek albo sie po prostu pod nim chowa i tam śpi :D


Awatar użytkownika
Patka <3
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 29 lipca 2011, 18:31
Lokalizacja: Cieszyn
Świnki morskie: Maciuś <3
Kontaktowanie:

Re: Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Postautor: Patka <3 » 28 stycznia 2015, 8:36

Moja pierwsze swinka miala hamak i teraz maly tez ma i nic sie im nie dzieje. Swiniak szaleje, staje na dwoch lapkach, czasami jak popcorninguje, to az sie przewraca tak wykrecajac kregoslup i nic mu nie jest. Zwierze samo sobie nie zrobi krzywdy chyba ze sploszone przy ucieczce. Bo piszecie ze na lapkach do siana wstaje itd. On nic co by go bolalo nie zrobi sam od siebie.

Wracajac do hamaku to uwazam to za dobry pomysl. Ja mialam ze zwyklej scierki kuchennej przypiete agrafkami do klatki co jakis czas wrzucone do pralki i ok. Swinka albo bedzie na niego wskakiwac albo moze sie w razie jakby sie bala schowac pod nim co daje jej poczucie bezpieczenstwa, a na pewno jest lepsze niz domek bo w nim sie schowa i tyle a tutaj mimo zs jest schowana widzi co siw dookola dzieje i przyzwyczaja sie do codziennych halasow ;)

Czoko<3

Spicy78
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 stycznia 2015, 16:31
Kontaktowanie:

Re: Czy hamak jest na pewno odpowiedni dla słabego kręgosłupa świnki morskiej?

Postautor: Spicy78 » 28 stycznia 2015, 20:56

Szczerze- pierwsze słyszę o tym żeby hamaczek miał świnkom szkodzić?. W dodatku przecież układają się na nim tak jak wszędzie, u mnie przeważnie na boczku, więc czemu miałoby to być szkodliwe?. Jeśli tak, to moje świnki dawno miałyby połamane kręgosłupy, biorąc pod uwagę wszelkie akrobacje jakie codziennie robią ;).

Swoją drogą- skoro są szkodliwe to czemu są dostępne w sklepach?. Jakie zwierze ma z nich korzystać?.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas