Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jaką szerokość powinna mieć drabinka do półki w klatce?

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
lejdi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Jaką szerokość powinna mieć drabinka do półki w klatce?

Postautor: lejdi » 9 września 2015, 19:28

Witam, tak jak w tytule zastanawiam się jaką drabinkę powinnam mieć dla świnki. Widziałam w internecie drabinkę firmy trixie o szerokości 7 cm, drewnianą i była informacja, że jest dla chomików i innych gryzoni, również dla świnek morskich. Czy nie będzie za wąska?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Jaką szerokość powinna mieć drabinka do półki w klatce?

Postautor: kira » 9 września 2015, 21:22

Świnki nie potrafią chodzić po drabinkach, ani po niczym co ma tyko szczebelki. Najlepszym rozwiązaniem dla świnek do wchodzenia na górę są schodki. Może nie takie schodki jak dla ludzi ale podobne czyli jakaś deska z paroma schodkami wystarczy. Ja mam właśnie takie schodki i świnki bez problemy po nich wchodzą, może to być zwykła deska albo coś co się nie złamie, wyłożone jakimś materiałem po którym świnka nie będzie się ślizgała. Świnka tak za pierwszym razem nie będzie umiała po nich chodzić więc trzeba jej będzie pokazać na przykład położyć na nich parę smakołyków. Bardzo ważne jest też to aby schodki nie były za stromo postawione.Szerokość musi być przynajmniej 12 cm.

________________________
Pozdrawiam
Julia

lejdi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Jaką szerokość powinna mieć drabinka do półki w klatce?

Postautor: lejdi » 9 września 2015, 21:35

Dziękuję :-). Ta drabinka o której pisałam będzie zatem za wąska. Ona nie wygląda jak zwykła drabinka, byłaby chyba dobra, gdyby nie to nieszczęsne 7 cm szerokości. Właściwie planuję podejście zainstalować dla małej świnki, a później jak podrośnie może będzie wolała na pięterko skakać.
Załączniki
Drabinka.jpg


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jaką szerokość powinna mieć drabinka do półki w klatce?

Postautor: befana30 » 9 września 2015, 22:59

lejdi pisze:Dziękuję :-). Ta drabinka o której pisałam będzie zatem za wąska. Ona nie wygląda jak zwykła drabinka, byłaby chyba dobra, gdyby nie to nieszczęsne 7 cm szerokości. Właściwie planuję podejście zainstalować dla małej świnki, a później jak podrośnie może będzie wolała na pięterko skakać.


taka jest bardzo dobra, ale jednak zbyt waska- jesli jest mala do ok.2-3 miesieca zycia to sie na niej zmiesci, jak podrosnie bedzie problem- przydalyby sie dwie takie zlaczone razem.
Zalezy tez od wysokosci pieterka- moje mialy na wysokosci ok15cm i z podejscia nawet nie korzystaly tylko wskakiwaly kiedy mialy ochote ;)
Ostatnio zmieniony 10 września 2015, 20:49 przez befana30, łącznie zmieniany 1 raz.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

lejdi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Jaką szerokość powinna mieć drabinka do półki w klatce?

Postautor: lejdi » 9 września 2015, 23:17

Nie miałam nigdy wcześniej styczności ze świnkami, czytałam już wielokrotnie wypowiedzi na forach, że świnki wskakiwały na pięterko i za każdym razem mnie to dziwi (nie wiedziałam, że świnki potrafią tam wysoko wskoczyć) :-). Mam nadzieję, że zobaczę na własne oczy wkrótce te skoki :-).


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jaką szerokość powinna mieć drabinka do półki w klatce?

Postautor: befana30 » 10 września 2015, 20:49

no skacza, skacza- poki sa to niskie wysokosci w postaci pieterka w klatce to ok, jesli juz chcialyby zeskoczyc np z lozka trzeba uwazac i nie doprowadzac do tego- moga polamac nozki lub narobic sobie innych szkod wewnatrznych

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Jaką szerokość powinna mieć drabinka do półki w klatce?

Postautor: kira » 11 września 2015, 17:12

Ja myślałam, że te schodki mają być dla dorosłej świnki na zawsze, ale jeśli tylko na jakiś czasz i dla małej świnki to oczywiście będą dobre. Jak chcesz, żeby twoja świnka skakała na deskę to nie może być ona za wysoko. Ja jak moje świniaki były młodsze to robiłam im ułatwienia takie żeby świnką łatwiej się wskakiwało na deskę, na przykład dziura w desce, podest, ale schodki u mnie zawsze będą bo ja ma klatkę piętrową.

________________________
Pozdrawiam
Julia

lejdi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Jaką szerokość powinna mieć drabinka do półki w klatce?

Postautor: lejdi » 14 września 2015, 9:54

Dziękuję za odpowiedzi :-).

Czym te schodki doczepić do półki? Szukałam takich haczyków do drewna wkręcanych, ale nie było w sklepach w mojej okolicy. Macie jakiś dobry patent?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jaką szerokość powinna mieć drabinka do półki w klatce?

Postautor: befana30 » 14 września 2015, 15:41

lejdi pisze:Dziękuję za odpowiedzi :-).

Czym te schodki doczepić do półki? Szukałam takich haczyków do drewna wkręcanych, ale nie było w sklepach w mojej okolicy. Macie jakiś dobry patent?


aha, faktycznie, teraz dopiero widze, ze maja dwa kolka na ewentualna srubke- mozesz wkrecic wlasnie srubami takimi krociutkimi, ktore maja chyba 0,5cm dlugosci, albo zrobic dwa otwory w pieterku i spiac drucikiem- zarowno w pierwszym, jak i drugim przypadku musisz uwazac by sruba/ drut nie wystawaly z zadnej strony, aby swinka sie nie pokaleczyla

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas