Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pochłaniacz zapachów.

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Kuczyn
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 lipca 2015, 10:50
Kontaktowanie:

Pochłaniacz zapachów.

Postautor: Kuczyn » 28 września 2015, 22:52

Witajcie, mam już od 3 miesięcy 2 świnki, samiczki, które wydzielają strasznie nieprzyjemny zapach względem poprzednika, nie pomaga zmienianie trocin raz na 3-4 dni, kuweta wymieniana codziennie, nic.. Szukałem rozwiązania i znalazłem coś takiego:

http://www.sklep.swinkamorska.com.pl/pr ... h-zwierzat

Jak myślicie, czy jest to szkodliwe, lub są jakieś przeciwskazania do kupowania takiego typu wyposażenia?
Z góry dziękuję za odpowiedź. :)


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Pochłaniacz zapachów.

Postautor: befana30 » 29 września 2015, 9:03

no czesc :)
w pierwszej kolejnosci przyczyny w wydzielaniu brzydkich zapachow nalezy szukac w zywieniu- osobiscie rowniez zauwazylam zmiane zapachu moczu u swinki po tym jak dostala trawe lub kielki mlodego zboza, jesli jednak brzydki zapach dotyczy calej swinki a nie jej odchodow mogloby to byc spowodowane faktem, ze lezy "gdzie narobila".
Co do powyzszego "zabijacza zapachow" no nie wiem... :hmmm: ja zmieniam klatki co 3-4 dni i zwracam uwage wlasnie na to co jedza- jakos sie z tym problemem nie spotkalam oprocz juz wymienionej sytuacji z trawa czy wylegiwaniem sie w "kuwecie" czy bardziej ostrym zapachem, gdy samiec znaczy terytorium- ty jednak masz samiczki, wiec moze to byc rowniez ruja choc osobiscie tez nie zauwazylam by mialo to az taki wplyw :)

ps- zawsze mozesz sprobowac z tym "zabijaczem" pamietaj tylko by wisial dosc wysoko, tak by dziewczyny do niego nie dosiegly i nie zaczely go podgryzac- wiadomo chemia, wiec i ryzyko zatrucia przy ewentualnym spozyciu duze ;)
I sprobuj zmienic diete- zastanow sie co zazwyczaj dostaja i zastapiaj czyms innym lub podawaj w mniejszej ilosci- moze to faktycznie przez jedzonko..? :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Pochłaniacz zapachów.

Postautor: GalaxySparkle » 29 września 2015, 16:50

Myślę, że nie powinno to być szkodliwe, bo to nie jakiś pachniuch, który maskuje jedną woń drugą wonią. Wygląda mi na coś podobnego do pochłaniaczy do lodówek. Nie stosowałam, więc więcej nie mogę powiedzieć. Na pewno mogę polecić żwirek zamiast trocin, ponieważ ma o wiele lepszą chłonność. Na taki żwirek obowiązkowo mata, polar, dry bed, wg uznania. Sam żwirek jest nieodpowiednim podłożem dla delikatnych świnkowych łapeczek.



Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 5 gości

  • Dołącz do nas