Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Transporter :)

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Transporter :)

Postautor: Caviova » 10 lutego 2017, 18:37

Peggy, tak gwoli offtopu, jednak zdecydowałaś się na 2 świnki? :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Transporter :)

Postautor: Peggy » 10 lutego 2017, 18:46

Caviova , ja to dwie chcę od początku :D ( KTO inny mnie blokuje- ale z tym sobie poradzę : P *cwana baba* ) lubię obserwować chociażby relacje między zwierzątkami , bo jest to po prostu urocze. A prawdę mówiąc ( z tego co wyłapałam w internecie) to koszty dwóch nie są wiele większe od kosztów jednej świnki, więc..
Biorę od tego samego hodowcy. Zastanawiam się tylko czy adoptować do niej świnkę starszą czy jednak w tym samym wieku i czekać na nowy miot.
Hodowcę mam niedaleko siebie, więc.. pomogą mi w razie czego w łączeniu świnek. Bardzo fajni ludzie :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Transporter :)

Postautor: Caviova » 10 lutego 2017, 18:48

To świetnie! Z chłopem trzeba sobie radzić :lol: Jak nie prośbą, to groźbą :lol:


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Transporter :)

Postautor: Peggy » 10 lutego 2017, 18:52

Caviova pisze:To świetnie! Z chłopem trzeba sobie radzić :lol: Jak nie prośbą, to groźbą :lol:


właśnie szantaże weszły do gry.. :lol: Nie no.. ja sobie poradzę, jak się wkurzę to postawię przed faktem dokonanym.
Mój Tata został tak kiedyś podstawiony pod ścianą ale jak się później okazało, pies był i jego miłością : D Więc..
jak coś to biorę przykład z Mamy :naughty: :lol:

// dobra, koniec offa jak coś to gdzieś tam do mojego tematu w powitaniach x D


Ale jak z tym transportereeem??? :blush:

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Transporter :)

Postautor: Peggy » 10 lutego 2017, 23:03

ponawiam pytanie , jakich rozmiarów powinien być transporter dla dwóch świnek? :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Transporter :)

Postautor: befana30 » 11 lutego 2017, 8:16

Oj, nie wiem czy znajdziesz odpowiedni dla 2 sztuk, to by musiala byc taka minimalna 40-stka, cos jak to:
http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-t ... itny-39802 wiadomo, im wiekszy tym lepszy.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Transporter :)

Postautor: Peggy » 11 lutego 2017, 8:18

Bef, ogromnie dziękuję , uspokoiłaś mnie no i mogę spokojnie szukać już transporterka :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Transporter :)

Postautor: SwinekDuduś » 11 lutego 2017, 10:02

Jak dla mnie materiałowe transportery są po prostu niepraktyczne. Świnka zasika, sianko się wbije.
Najlepsze są solidne, plastikowe transportery z ocynkowanymi kratami. Oczywiście na gołym plastiku świnka nie powinna być, więc najlepiej podsypać tam trochę siana czy granulatu.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Transporter :)

Postautor: Peggy » 11 lutego 2017, 10:12

Właśnie jestem na etapie rozważania czy transporter ma być z plastiku czy też materiałowy.
Kiedyś wolałabym materiałowy , bo poruszałam się PKP i mniej ludzi się domyślało, że tam jest zwierzątko. Mało tego były bardziej komfortowe jeśli chodzi o noszenie ich. Teraz mam samochód i prawdę mówiąc jest mi wszystko jedno. Na działkę wiosną i latem jeżdżę autem, do rodziny za Lublin także jeżdżę samochodem.
Materiałowe na pewno są lepsze do noszenia w ręce czy też na ramieniu i są no.. mniej sztywne, wiadomo. Mam wrażenie, że świnki lepiej się czują w czymś co jest bardziej miękkie ( ale mogę się mylić bo to tylko moje wymysły!).
Jak przeglądam te materiałowe to widzę, że można prać ręcznie w letniej wodzie, spody są wyjmowane więc również można je prać i nie ma problemu tak z nieprzyjemnym zapachem.
Plastikowe za to mają dla mnie inny dość istotny plus. W razie nie daj Bóg choroby poważnej świnki można go sparzyć i pozbyć się pierońskich bakterii.
Jestem babą, więc nie będę się kryła z tym że nawet bardziej moje oczy cieszą te materiałowe torby.
Aczkolwiek.. te plastikowe, jeśli wyjadę na działkę na weekend, czy do rodziny wydaje mi się bardziej spełnią funkcję "zastępczej klatki" <- ten argument najbardziej mnie nakłania do plastikowego transportera.

PS. Wiadomo, że na gołym plastiku leżeć nie powinna, zmarzłaby nam i miałaby niewygodnie brrr. Ale wiadomo, polarowe kocyki, czy te spody do transporterów są dostępne i zawsze można je tam ulokować. Ba, można nawet wyłożyć spód swoją bluzą, w której się nie chodzi , a jest ciepła.


Reszta osób jak uważa? :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Transporter :)

Postautor: KasiaKK » 11 lutego 2017, 13:22

Dla dwóch dorosłych świnek ten nie ma sobie równych: http://sklep.swinkamorska.com.pl/produk ... -discovery

Na spód VetBed a pod Vet Bedem podkład jednorazowy.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas