Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowe Poidełko

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Damlot808
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:20
Kontaktowanie:

Nowe Poidełko

Postautor: Damlot808 » 20 lipca 2016, 13:36

Witam. Mam pewien problem i przychodzę do państwa z prośbą o pomoc. Ale przejdzmy do rzeczy. Moje dwie świnki miały dość długi czas jedno poidełko do którego się przyzwyczaiły. Lecz ostatnio zauważyłem że poidełko jest od środka zagrzybione i ma dużo brudu. Więc postanowiłem poidełko wyrzucić. Tego samego dnia poszedłem kupić im nowe poidełko a że względu na zbliżający się wyjazd rodzinny nawet dwa. Minęły już 3 dni od czasu zakupu ale świnki nie chcą z nich pić. Wczoraj rano wymieniłem im wodę i do dziś rana nic nie ubyło. Powiedzcie, co mogę zrobić aby zaczęły pić? Zaczynam się denerwować że się odwodnią. Proszę o rozsądne odpowiedzi i z góry dziękuję. :) :D


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Nowe Poidełko

Postautor: befana30 » 20 lipca 2016, 14:05

A jakie te stare poidlo bylo? tzn z kulka czy automatyczne? I czy nowe dziala na takiej samej zasadzie?
Skus je herbatka lub przecieranym soczkiem z arbuza- postukaj palcem aby odrobine wyplynelo i daj do polizania proskom, mozesz rowniez koncowke poidla nasmarowac czyms co swinki lubia.
Sprawdz tez czy aby miejsce w jakim sie znajduje klatka nie jest zbyt naslonecznione, tzn czy promienie slonca nie padaja wlasnie na poidelko, wtedy woda sie nagrzewa oraz nastepuje szybszy rozrost glonow, takze wode wymieniaj codziennie na swieza i zmien miejsce jesli wisi w sloncu.
Podczas codziennej wymiany wody myj dokladnie poidelko w srodku- te stare nie powinno byc zagrzybione jesli woda byla regularnie wymieniana, a poidelko myte, raz na pare dni mozesz wyparzyc lub uzyc plynow do dezynfekcji butelek dla niemowlakow.
W miedzyczasie- czekajac, az sie swiniaki do nowego akcesoria przyzwyczaja, zapewnij im jedzonko z duza iloscia wody jak ogorek czy trojkacik arbuza itp.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: Nowe Poidełko

Postautor: zuziabasia2 » 20 lipca 2016, 17:58

kurcze, moje świniaczki też nie piją - i to nie ze wzgledu na nowe poidełko (mają od chwili, gdy u nas są ciagle to samo). Kiedys zuzia piła i to duzo. teraz... może sobie wisiec. codziennie zmieniam wodę, ale wylewam pełną butelkę. Kiedys całe noce spac nie mozna było, bo maluchy piły, waliły tą kuleczką i orkiestra była cała noc. Teraz.... Nic. To trwa juz kilka tygodni. Dodam, ze świneczki czuja sie wyśmienicie - są żywotne, mają błyszczące oczka, biegają popkornuja... No na pewno tak nie wyglądają odwodnione zwierzęta. Dziewczynki jedza baaaaardzo duzo zieleniny - trawa, mlecz, bazylia, szpinak, pietruszka (codziennie spory pęczek - we trzy), natka marchewki, marchewka sama, ogórek zielony, arbuz, jabłko, banan, bakłażan.... Do tego wit. c i koniec. O piciu moge zapomnieć.
Czy to mozliwe, ze po prostu mają dużo wody w pokarmie? Też sie martwie, ale nie będe przeciez z rozbrykana, zdrową trójcą leciała do weta, bo ich nie połapię jak transporterek otworzę .... ;)


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Nowe Poidełko

Postautor: ita79 » 20 lipca 2016, 18:36

podobnie u mnie. Jedna świnka pije trochę, reszta nie rusza wody..a żadne zmiany nie nastąpiły z poidełkami. Po prostu, jest sezon i sporo warzyw i owoców podgryzają, upały przeszły, diety nie stanowi w większości sianko jak zimą i kaloryfery nie wysuszają powietrza.. więc chyba prośki wody nie potrzebują (oczywiście tak czy siak dostępu do niej im nie zabiorę) .
Nawet cieszę się, że uzupełniają płyny w bardziej wartościowy i bezpieczny sposób - naturalnie, niż pijąc kranówkę w której nie wiadomo co jest mimo gotowania - a na pewno za dużo zawiera wszelkich minerałów ,skoro "kamień" się osadza i na urządzeniach i na akwarium (u rybek) , i nawet na świeżo umytych szklankach - w miejscu wyschniętych kropel wody.


Amqise
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 3 lipca 2016, 18:14
Świnki morskie: Iga <3
Kontaktowanie:

Re: Nowe Poidełko

Postautor: Amqise » 20 lipca 2016, 19:28

A dajesz im jedzenie bogate w wodę? Może dość wody pobierają z pożywienia...?
befana30 pisze:Skuś je herbatką lub przecieranym soczkiem z arbuza- postukaj palcem aby odrobinę wypłynęło i daj do polizania prośkom, możesz również końcówkę poidła nasmarować czymś co świnki lubią.

Polecam również sposób befany30, jest bardzo dobry.


Damlot808
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:20
Kontaktowanie:

Re: Nowe Poidełko

Postautor: Damlot808 » 22 lipca 2016, 23:16

Dziękuję za rady. Okazuje się że jedzą dużo rzeczy czy bogatych w płyny i dlatego nie chce im się tak bardzo pić. Dziś wieczorem zauważyłem że piją z poidełka. Pozdrawiam. ;-)


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Nowe Poidełko

Postautor: ahimsa » 8 września 2017, 21:35

Oj, a moja świneczka, której wymieniłam parę dni temu poidełko nadal strajkuje. Ostatnia próba skończyła się przywróceniem starego niezbyt świeżego poidełka, ale teraz postanowiłam wytrwać. Puki co podaję sporo ogórków i mam nadzieję, że nastąpi ten moment zainteresowania poidełkiem... Jak nie doczekam się, to chyba też zrobię jakiś soczek dla skuszenia...
Tak czy inaczej, poza tematem, właśnie myślę sobie jak ja uwielbiam widok i odgłosy Świnek, to ich grzebanie, chrupanie, chrumkanie... ... ... :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas