Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

wyjąć domek czy zostawić?

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
londi16
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 stycznia 2017, 16:58
Kontaktowanie:

wyjąć domek czy zostawić?

Postautor: londi16 » 17 stycznia 2017, 19:05

Mam świnkę od soboty (14.01) i w sklepie kazali mi kupić domek. Kupiłam. Moja świnka jest ze mną od 4 dni i boi się, cały dzień w nim siedzi, wychodzi tylko w nocy lub gdy nikogo nie ma. Miałam poprzednia świnkę, bez domku i juz drugiego dnia była trochę oswojona i się nie bała a ta...? Mam wyjąć jej domek na czas oswajania czy dać jej jescze czas, jak tak to ile czasu??


Awatar użytkownika

The pusia
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 31 grudnia 2016, 12:10
Kontaktowanie:

Re: wyjąć domek czy zostawić?

Postautor: The pusia » 17 stycznia 2017, 19:13

Chyba lepiej będzie jak zostawisz domek proskowi to kwestia czasu po jakimś czasie
Prosiek się musi odwarzyc wyjść

PS. Jak się nazywa twoja świnka


londi16
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 stycznia 2017, 16:58
Kontaktowanie:

Re: wyjąć domek czy zostawić?

Postautor: londi16 » 17 stycznia 2017, 20:32

Czytam inne fora i tam piszą żeby wyjąć.. Sama nie wiem, chyba poczekam do soboty aczkolwiek boje się ze jak jej wyjme to będzie jeszcze gorzej :(
Dziś wyszła raz jak siedziałam przy biurku i jadła sianko, mówiłam do niej ale jak się ruszyłam to uciekła :(

Londi :)


Nadia_Lusia
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 15:45
Kontaktowanie:

Re: wyjąć domek czy zostawić?

Postautor: Nadia_Lusia » 18 stycznia 2017, 8:32

:) Witam...jestem tu nowa i to mój pierwszy post. Z pewnością więcej osób się wypowie,które mają większe doświadczenie ze świnkami..ja mogę doradzić tylko na podstawie tego co wyczytałam przed nabyciem świniaczka, więc Ja osobiście bym zostawiła domek ponieważ zawsze to jakieś schronienie dla niej. Musi mieć miejsce gdzie czuję się bezpiecznie, gdzie pokona stres...Ja obecnie też jestem świeżą posiadaczką świnki morskiej,mam ją od 11.01.2017 i też chowała się w domku,ale na dachu zrobiłam jej posłanko i od kiedy ją tam posadziłam to uwielbia się tam wylegiwać. Często też od samego początku brałam ją na ręce i tuliłam, czasami się wystraszy np.jakiegoś dźwięku lub nagłego ruchu i biegnie do domku ale po chwili wychodzi i ładnie grucha... Klatka praktycznie cały czas jest otwarta ale jeszcze sama z niej nie wyszła, może dlatego że często ją wyjmuję więc nie wie jak to się robi żeby wyjść, natomiast jak ją puszczam to biega, podskakuje,zaczepia moje ręce...A gdy biorę ją na ręce nigdy się nie sprzeciwia siedzi grzecznie ze mną w kocyku na kolanach i się głaskamy,a ona wyciąga się i ładnie chrumka po swojemu. A jeśli zaczyna się wiercić i popiskiwać to wiem że czas na siusiu i jedzonko , wtedy zanoszę świnkę do klatki a ona załatwia się, podskakuje z radości i zajada pyszności. Zanim zakupiłam świnkę morską dużo czytałam na ich temat o pielęgnacji, żywieniu itp. Mam jednak jedną świnkę, ponieważ bardzooo dlugi czas prosiłam rodziców o tego zwierzaka i mama zgodziła się od razu ale tata wogóle nie chciał o tym słyszeć a co dopiero o dwóch świnkach...W końcu się udało przekonać tatę (warunek 1szt.) Kocham zwierzaczki mam dwa psy tzn.suczki jamniczkę Maję oraz maltankę Flosię,nooo i jeszcze papugę falistą samca Elvisa,który pięknie mówi :) a świnka ma na imię Lusia. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas