Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pytanie o hamak dla świnki.

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Pytanie o hamak dla świnki.

Postautor: Nataliia » 19 lutego 2017, 8:42

Hej ;)
Podobno swiniaczki świetnie się bawią na hamaczkach, wyleguja się tam itp.
Ostatnio się dowiedzialam, ze zamiast pieniazki na hamak to lepiej wydać na legowisko, norke bo świnki są delikatne hamak nie stabilny i mogą sobie polamac nozki czy jakąś inna krzywdę zrobić.
A Wy jak sadzicie?
Macie hamaczki dla swoich świnek?


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o hamak dla świnki.

Postautor: Caviova » 19 lutego 2017, 8:57

Oczywiście że mamy, nawet nie jeden! :D Słuchaj, to prawda, że prosiaki są delikatne, ale bez przesady. Hamak jest miękki, ciepły, więc idealny dla świnek, a co do łamania nóżek: nic nie powinno się stać, chyba że nieszczęśliwy wypadek. Sama mam świnkę, która jest powiedzmy.. "inaczej zbudowana" i czasem zahaczy jej się nóżka, ale zaraz ją sobie zdejmuje i po problemie. ;) Jakbym nagle podbiegła z paniką, i zaczęła odczepiać jej tą nóżkę, to mogła by spanikować i faktycznie coś sobie zrobić. Chyba, że widziałabym że naprawdę coś się dzieję, to wiadomo " wkroczyłabym do akcji". ;)
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2017, 12:41 przez Caviova, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o hamak dla świnki.

Postautor: Żaneta_Radom » 19 lutego 2017, 10:49

Świnki różnie na te hamaki reagują. U mnie nie chciały leżeć na nim, ale za to pod nim bardzo chętnie :) Dużo chętniej korzystają z legowisk, szczególnie zabudowanych od góry. COś z stylu kapcia :)

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o hamak dla świnki.

Postautor: madzia0902 » 19 lutego 2017, 12:29

Najlepiej to mieć urozmaicenie w klatce, ja mam i hamak i norki i domek drewniany i gdzie dana świnka ma ochotę sobie poleżeć tam sobie leży :) no ale wiadomo że do takiego urozmaicenia trzeba mieć też dużą klatkę :) ale jakbym miała wybierać między hamakiem a norką to odpowiadając za moje świnie: norki są najlepsze :D


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o hamak dla świnki.

Postautor: Dona » 19 lutego 2017, 15:13

U mnie legowiska i notki się nie sprawdziły, bo dziewczyny tak do nich siusiały że wychodziły z nich całe mokre. Próbowałam nawet wyściełać im w środku pieluchą tetrową i codziennie zmieniałam na czystą, a i tak ociekały jak mopy. Bałam się że się pochorują. Teraz mają 2 hamaki, 2 drewniane domki i jest ok. Domki stoją na drybedzie, więc jest w nich sucho i ciepło, a podkłady często wymieniam.


Punia
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 marca 2017, 10:50
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o hamak dla świnki.

Postautor: Punia » 9 marca 2017, 10:21

A ja mam i hamak i domek . Legowisko z trawy wyrzuciłam pomimo tego, ze prosiaczki je kochały.Zrobiły sobie z niego kuwetę. Teraz maja plastikowa ,do której kładę taką specjalną matę z roślin , która pochlania mocz.
A Hamak cudo :D Starsza Grunia (6m-c) się w nim wyleguje a młodsza Punia (3m-c) robi w nim akrobacje. Kladzie się na plecy , rozciąga, wierci się w kółko no i oczywiście odpoczywa. Podczas zabawy gdy się ganiają potrafią wskakiwać i zeskakiwać z hamaka, przeganiają się , której kolej poleżeć na nim . Śmiechu przy tym co niemiara. Jeżeli jest duża klatka ( u mnie 120 cm) to można sobie pozwolić na jedno i drugie. :D. Krzywdy sobie na pewno nie zrobią. Oczywiście hamak trzeba przepierać i to dosyć często.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o hamak dla świnki.

Postautor: Darom » 9 marca 2017, 18:36

Taki hamak dużo miejsca zajmuje w klatce. Ja mam na 120 klatkę i powiesiłem w niej zrobiony ze starek koszuli hamaczek i zajmuje dużo miejsca. A świnki i tak siedza pod hamakiem zamiast w srodku.
Wiec nie wiem czy to jest korzystne. I codziennie albo co drugi dzień to prac pfff... nie chciałoby mi się.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o hamak dla świnki.

Postautor: Caviova » 9 marca 2017, 19:10

To zależy czy świnki "leją" do niego. ;) Mi wystarcza na tydzień, a jak im się zdarzy być wyjątkowo czystymi, to nawet 1,5 - 2 :D


Kaysa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, 11:05
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o hamak dla świnki.

Postautor: Kaysa » 10 marca 2017, 22:15

U mojej świnki, gdy była mała znajdował się domek z drewna. Z racji, że klatka nie jest duża, domek również nie był duży. Gdy świnka podrosła domek wyleciał z klatki. Wtedy kupiłam hamak. Świniak tak go polubił, że praktycznie przez cały czas gdy jest w klatce to leży na nim. Nie zrobił sobie żadnej krzywdy do tej pory. Trzeba też z głową zamontować hamak. Nie może być za wysoko i luźno powieszony. Dobrze, aby był trochę napięty (mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi). Z racji tego, że nauczył się załatwiać do kuwety do hamak jest czysty przez około 2 tygodnie i nie muszę go często prać. Jakoś przed lub po wakacjach planuję zakup większej klatki (i mam nadzieję drugiej świnki) i na pewno dokupię duży domek żeby świnka mogła się schować.


Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o hamak dla świnki.

Postautor: Nataliia » 11 marca 2017, 13:29

Zamowilam i kapcie dla dziewczyn i hamaczki :D zobaczymy jak hamak się sprawdzi :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas