Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wyposażenie klatki

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Caviova » 5 marca 2017, 12:51

Peggy pisze:Ja mogę polecić trzy sprawdzone hodowle i tam też jest wybór , a gwarancja zdrowia świnek jest :blush:
Fakt faktem tanio nie jest..ceny wahają się od 100-300 zł.
Ale uważam , że mając gwarancję zdrowia - warto.
Mało tego zauważyłam, że świnki , z hodowli z której ja biorę od małego są przyzwyczajone do obecności człowieka. Widziałam jak się zajmują prosiaczkami i jak je trzymają. Dlatego tę hodowlę, z której ja biorę prośki mogę polecić całym sercem.


Kurczę, ty tak chwalisz ta hodowlę na lewo i prawo, aż mnie zaciekawiłaś. :D Podasz która to taka "wyjątkowa"? :P


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Peggy » 5 marca 2017, 18:38

Podaję hodowle tak jak obiecałam !

1. http://cerdovesuvio.pl/na_sprzedaz.php - tutaj są Ci przeze mnie uwielbiani, sama od nich będę miała dwie świnki, pierwsza będzie ze mną już od 8marca :blush: piękny prezent na dzień kobiet :naughty:

2. http://carismo.cba.pl/sprzedaz.html

3. http://mientuscavies.pl/sprzedaz.php

druga i trzecia to zaprzyjaźnione hodowle tej pierwszej , którą polecam całym sercem :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

mair81
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 lutego 2017, 22:28
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: mair81 » 5 marca 2017, 18:45

Dziękuję bardzo. Co prawda wszystkie dość daleko, ale chyba ta Kielce/Łódź będzie najbliżej.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Peggy » 5 marca 2017, 18:46

Myślę, że co do transportu się jakoś dogadacie :)
Z ciekawości zapytam, samce czy samice :>?

Swoją drogą skąd Pan jest ? Jakie województwo?

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

mair81
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 lutego 2017, 22:28
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: mair81 » 5 marca 2017, 19:20

A powiecie o tym piasku silikatowym pod Vetbet ?

http://sklep.swinkamorska.com.pl/produk ... -3-8-litra


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: befana30 » 5 marca 2017, 19:27

Kiedys byl watek na ten temat na Forum- wielu chwalilo, bo wygodny, bezzapachowy, wydajny ale jest ryzyko konsumpcji przez prosiaki i to duze- problem w tym, ze przy pospolitym pellecie czy trocinach kiedy swiniak cos skrobnie zebami czy tez przegryzie, nic sie nie stanie- w koncu to drewno, a przy sztucznym tworzywie jest ryzyko zatrucia i komplikacji natury pokarmowej. Szczerze mowiac znajac gryzoniowate zapedy swinskie, ze gryza i probuja jesc wszystko co im pod zeby wpadnie, nastawilabym sie na naturalne podloze rownie skuteczne i nieco tansze.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Peggy » 5 marca 2017, 19:30

Hm.. wychodzę z założenia, że jeżeli kogoś stać na to, to jak najbardziej. Natomiast jakoś nie jestem przekonana chyba z obawy, że prośki mogą to skubnać. Ale wiadomo, są świniaczki ciekawe na tyle, że nie ruszą tego silikatowego "żwirku" ale są i takie co będą podskubywać wszystko co je zaintryguje, czyli silikatowy żwirek też. Z tego co kojarzę to Kasi świnki nie ruszają tego więc Kasia może sobie na to pozwolić przy swych prośkach :)

Prawdę mówiąc jestem zwolenniczką porządków , nowości itd ale też jestem z tych , które lubią mieszać. Trochę nowego, trochę starego, bardziej naturalnego. Wolę chyba zostawiać choć część tego co miałyby będąc na wolności, a drewno miałyby na pewno : D Początkowo nie chciałam trocin, ale jednak dam je by miały jeszcze lepiej i czuły się swobodniej ^^

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: befana30 » 5 marca 2017, 19:37

Odruch "nie ruszania" czy "nie skubania" wyrabia sie u swiniakow w czasie, tzn im dluzej proska mamy czy raczej im jest starszy tym rozsadniejszy :lol: W pierwszym okresie oswajania, udomowienia swinki- szczegolnie te mlode, beda skubac cokolwiek, to lezy w ich naturze, z czasem dadza sobie z tym spokoj, ale pierwsze miesiace beda niekonczaca sie walka pt" ktory cwanszy" tzn wlasciciel czy swiniak- bo opiekun bedzie sie dwoil i troil by wszystko pochowac, zabarykadowac np kable , a wieprz zrobi wszystko by jednak to-to poskubac i zjesc :lol: To samo jesli chodzi o podloze- vet bed tez przejdzie probe konsumpcyjna, spokojnie- na bank bedzie probowal lapac za niteczki i z luboscia je wyciagac o ile da rade, a dostanie sie pod vet bed czy mate to zaden problem- wystarczy podkopac :lol: Sama z moimi przechodzilam wszystkie mozliwe sytuacje- kiedy cos sobie uwidzialy to nie ma zmiluj- zrobily to chocby po godzinie czasu czy na nastepny dzien, ale nie popuscily. I na co ta cala walka i nerwy skoro swiniom przeszlo samo od siebie po paru miesiacach ;) ale pierwszy okres bedzie sie odznaczal skubaniem- napewno.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Peggy » 5 marca 2017, 19:40

[offtop] Bef, zaczynam żałować , że kupiłam vetbed na start :o ale obawiam się, że prędzej czy później jakby go dostały to też by zaczęły podskubywanie.. :rotfl: Mam tyle nadziei.. między innymi to , że zaczną siusiać w jedno miejsce...
Marzyć chyba nikt nie zabroni , nie xD?

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: befana30 » 5 marca 2017, 19:49

Nie zaluj, nie zaluj- spokojnie, posmakuja, poprobuja i im ciekawosc minie, a vet bed jest dobry- cieply, przepuszcza siku, miekki i wytrzymaly. Ale musze przyznac, ze moje mendy tyle dywanikow zniszczyly, ze szok :D na moich oczach mendy z zawistnym zamilowanie chwytaly za grubsza niteczke i pomalu, powolutku ciagnely do gory patrzac mi w oczy- ja "nie! nie wolno! widze cie..!" a tu zero stresu i dalej "niszczymy" :lol:
Kazdy pros tak ma, ze nowa rzecz trzeba z miejsca poznac poprzez posmakowanie- jak z dziecmi :) cokolwiek by to nie bylo to zeby zawsze pojda w ruch, dopoki im sie nie znudzi i swoje zainteresowanie przerzuca na inna rzecz.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas