Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wyposażenie klatki

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Darom » 5 marca 2017, 19:50

Wiec radzicie, żeby nie kupować tego vetbed do klatki ? lepsza jest mata łazienkowa a pod nią żwirek ?


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: befana30 » 5 marca 2017, 19:58

Nie, moim zdaniem vet bed jest o wiele lepszy niz mata, nawet jesli swiniak wyrwie jakas nitke nic mu sie nie stanie, jesli jednak zje wiekszy kawalek maty na jeden rzut to moze sie "przekrecic"- jelito mu sie zapcha , dostanie zapalenia, a w tym wypadku pomoze tylko operacja i to ryzykowna- nie kazdy prosiek daje rade przezyc narkoze oraz sama operacje.
Wielu stosuje mate i nie narzeka- ja tez stosowalam, ale po notorycznym znajdowaniu oskubanych skrawkow stwierdzilam, ze gra jest niewarta swieczki- wole miec zywe swiniaki niz wygodne sprzatanie. Zreszta watek przestrzegajacy przed mata tez juz byl- prosiek umarl zaraz po tym jak zjadl duzy, paro centymetrowy kawalek maty.
Ale jak juz zostalo powiedziane wiele razy- wszystko lezy w kwesti opiekuna i samego prosiaka, jesli ktorys nie skubie, mozna mate uzywac z czystym sercem.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Peggy » 5 marca 2017, 20:02

Zdecydowałam się na vetbed właśnie czytając wątek o macie i innych rzeczach jako spód klatki. Sama wywnioskowałam, że najlepszy i najbardziej bezpieczny będzie vetbed i dlatego też go kupiłam. Waham się, czy od razu nie zamawiać drugiego..
ale mój Partner się upiera " No, najpierw wypróbuj, a nie od razu drugi kupisz i nie wiadomo czy będzie służył".
Ciekawe tylko co ja im włożę do tej klatki jak przyjdzie mi prać vetbed po raz pierwszy po pierwszym tygodniu..

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: befana30 » 5 marca 2017, 20:07

Kocyk polarowy..? dopoki vet bed nie wyschnie :D tez tak robilam, albo zwykly dywanik lazienkowy- mysle, ze warto przejsc okres probny i sprawdzic czy nam sie podoba zanim wydamy drugie tyle, a jeden dzien na "kreatywnym" podlozu zastepczym spokojnie wytrzymaja.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Peggy » 5 marca 2017, 20:12

Dzięki Bef :blush: :D

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Darom » 5 marca 2017, 20:28

a to się kupuje na metry ten vetbed ? i pierze się go w pralce ? i suszy na sznurku w łazience ? i po kilku praniach w pralce i w proszku nie zepsuje się jego poszystosc i wygląd ? nie zrobi się matowe i wytarte ?


mair81
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 lutego 2017, 22:28
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: mair81 » 5 marca 2017, 21:04

Dobra, czyli jednak pelety pod vetbet. Szkoda bo podoba mi się patent z tym piaskiem, no ale jak ma im to zaszkodzić....Planuję wydzielić im część klatki na kuwetę (zamiast kuwety gotowej) i tam wysypać już sam pelet. Jest szansa, że będą tam się załatwiać ?


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Darom » 5 marca 2017, 21:37

czekam na odpowiedz na zadane pytania moje .


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: Peggy » 5 marca 2017, 22:17

Darom pisze:a to się kupuje na metry ten vetbed ? i pierze się go w pralce ? i suszy na sznurku w łazience ? i po kilku praniach w pralce i w proszku nie zepsuje się jego poszystosc i wygląd ? nie zrobi się matowe i wytarte ?


tu masz vetbedy. Rozmiar S, M i L .
Jakie dokładne wymiary, masz podane pod każdym.
Tak, pierze się go w pralce, później się suszy i wyczesuje, żeby wciąż przypominał ten mniej zużyty vet bed.
https://www.youtube.com/watch?v=g2RrJHZVe70
https://www.youtube.com/watch?v=vTjJAIfS1dM
[ szczerze polecam filmiki Kasi ;) ]
JUŻ BYŁ temat vetbedu na forum, naprawdę to nie problem , by skorzystać z wyszukiwarki na forum czy też znaleźć po tematach.

mair81 pisze:Dobra, czyli jednak pelety pod vetbet. Szkoda bo podoba mi się patent z tym piaskiem, no ale jak ma im to zaszkodzić....Planuję wydzielić im część klatki na kuwetę (zamiast kuwety gotowej) i tam wysypać już sam pelet. Jest szansa, że będą tam się załatwiać ?

Mair , na pewno jest to wyjście bardziej bezpieczne :)
Hm... no ja tak np robię. 3/4 podkład higieniczny, na to vetbed, a 1/4 która nie będzie pokryta ani podkładami ani vet bedem będzie wypełniona pelletem słomianym, który też akurat kupiłam u Kasi:
http://sklep.swinkamorska.com.pl/produk ... rskiej-12l
Dodatkowo na pellet w to miejsce gdzie chciałabym aby traktowały to jako kuwetę dodam jeszcze trochę trocin, ale nie za wiele.
Sama mam nadzieję, że to pomoże jakoś skierować je ku temu by jednak załatwiały się tylko w TYM miejscu.. ale czas pokaże czy to zda egzamin i pomoże ;)

Pokaże zdjęcia jutro jak to u mnie wygląda, z tym vetbedem i pelletem ^^

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

mair81
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 lutego 2017, 22:28
Kontaktowanie:

Re: Wyposażenie klatki

Postautor: mair81 » 7 marca 2017, 22:07

Zrobię tak samo. Tylko jak często należy wymieniać ten podkład higieniczny i jak często trzeba prać vetbet ?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas