Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Materiałowy paśnik

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Figa
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 16:00
Świnki morskie: Figa, Frezja
Kontaktowanie:

Materiałowy paśnik

Postautor: Figa » 10 marca 2017, 19:25

Hej, mam pytanie do osób posiadających paśniki z materiału. Czy świnki nie wsadzają tam głowy albo czy w jakikolwiek inny sposób może to zagrażać ich bezpieczeństwu? Czytałam o ryzyku używania paśnika w kształcie kuli (może utknąć tam głowa lub łapka). Mamy teraz paśnik zewnętrzny, natomiast nie jest on zbyt wygodny ani dla świnek, bo wyskubują tylko partie z góry nie wiedzieć czemu, resztę zostawiając i kwicząc o dosypkę, ani dla mnie, bo non stop muszę sprzątać po pokoju sianko. Zobaczyłam w sklepach internetowych takie materiałowe paśniki wewnętrzne i chciałabym zamówić. Póki co zrobiłam sama w domu taki prowizoryczny paśnik materiałowy, żeby zobaczyć, czy moje dziewczyny w ogóle go spożytkują jak należy i wygląda na to, że ogarnęły, w przyszłym tygodniu zamierzam kupić "profesjonalny" - chyba, że nie jest to dobry pomysł, to zostanę przy zewnętrznym, wolę już sprzątać sianko po pokoju niż się martwić o prosiaki :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Materiałowy paśnik

Postautor: Peggy » 10 marca 2017, 19:27

Ja mam materiałowy paśnik. Co prawda mam świnki dopiero od dwóch dni ale stale je obserwuje bo jestem nimi zauroczona i muszę przyznać, że paśnik także mnie urzekł. Jest z delikatnego materiału , wypchany siankiem , pięknie z niego jedzą. Nie widzę możliwości by jakoś miałby im zaszkodzić. Osobiście , jakbym na dzień dzisiejszy miała do wyboru inny, a materiałowy wybrałabym materiałowy,zdecydowanie. Polecam jak najbardziej:)

dokładniej mam ten:

http://sklep.swinkamorska.com.pl/produk ... -iron-line

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Materiałowy paśnik

Postautor: Sandratn » 10 marca 2017, 21:14

Peggy, a czy ten materiałowy paśnik faktycznie "zapobiega rozprzestrzenianiu siana po całej klatce" tak jak napisano w opisie?


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Materiałowy paśnik

Postautor: Peggy » 10 marca 2017, 21:21

Szczerze mówiąc ja wepchnęłam tam tyle siana , że aż stracił swe naturalne kształty ;D a moje Świniaczki nie szarpią się z nim, ani nic, grzecznie wyciągają, przeżuwają, faktycznie - nie jest rozwalony po całej klatce. Także dobry plus dla vetbedu uważam. Poza tym na wszelki wypadek przymocowałam ten paśnik przy żwirku, żeby ewentualnie tam było zaśmiecone bo wygodniej sprzątnąć ale myślę że nie było to konieczne , bo nie jest rozprzestrzeniany tak czy siak.

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Materiałowy paśnik

Postautor: Sandratn » 10 marca 2017, 21:27

Dzięki za odpowiedź :D
Co raz bardziej zastanawiam się nad kupnem vetbeda, tylko najpierw muszę właśnie kupić dobry paśnik, żeby ułatwić sobie pracę przy sprzątaniu. Najprawdopodobniej zamówię paśnik + parę innych rzeczy z tej stronki.
http://sklep.swinkamorska.com.pl/
Myślę, że jest naprawdę godna polecenia :)


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Materiałowy paśnik

Postautor: Peggy » 10 marca 2017, 21:31

Obecnie mam vetbeda i odkurzam raz dziennie kupeczki ;D Szczerze powiem,ze pierwszego dnia nawet rano im wciagnelam te kupki bo chcialam zeby mialy czysto zanim pojde do pracy, ale to takie moje skrzywienie.
Paśnik ten materiałowy jest właśnie z tej stronki, polecam mega :)
Z tej strony zamówiłam również inne rzeczy między innymi vetbed i póki co na nic nie narzekam : D

No może.. boli mnie trochę to, że prośki nie przepadają jakoś za siankiem z Zuzali, będę musiała kupować z innej firmy..

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Materiałowy paśnik

Postautor: Sandratn » 10 marca 2017, 21:36

A jakiej wielkości kupiłaś vetbeda?
Na stronie widziałam tylko 75x50 a ja mam klatkę 80 i zastanawiam się, co zrobić w tej sytuacji.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Materiałowy paśnik

Postautor: Peggy » 10 marca 2017, 21:45

Ja kupiłam vetbeda o rozmiarze S (40zl bodajze?) , nawet trochę obcięłam jakieś 15 cm i ten obcięty materiał dałam na drabinkę.
Mam takie coś http://i.imgur.com/xcoAwev.jpg - nie wypełnia mi vetbed całej klatki, bo chciałam by panienki miały pellet słomiany, na który jak zauważyłam siusiają więcej niż na vetbed. Śmiesznie wiercą kuperkami w żwirku, chwila skupienia i gotowe ;D

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Materiałowy paśnik

Postautor: Sandratn » 10 marca 2017, 22:11

Myślę, że skorzystam z twojego pomysłu, ponieważ mój świniak (w tej części klatki gdzie dałaś pellet słomiany) to najczęściej załatwia swoje potrzeby, a nie ma potrzeby kupować vetbeda o rozmiar większy żeby zapełnić 5 cm. :)


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Materiałowy paśnik

Postautor: Peggy » 10 marca 2017, 22:14

Dokładnie ;) :blush:

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas