Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kuweta jaką wybrać ?

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
anubis
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 26 marca 2017, 20:10
Kontaktowanie:

Kuweta jaką wybrać ?

Postautor: anubis » 29 marca 2017, 16:14

Witam
Czy wasze świnki załatwiają się do kuwetek ? trudno nauczyć świnkę czystości ?
Kupiłem kuwetkę moim zdaniem jest ona za mała (bardziej dla chomika) i nie ma jak jej zaczepić do ścianki klatki bez rozkręcania drucików co jest nie praktyczne przy każdorazowym opróżnianiu i myciu.
Chyba zdecyduję się na taką jaką miałem z królikiem która ma zaczepy i jest spora.
Możecie się podzielić do czego "robią" wasze zwierzątka?


Awatar użytkownika

chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Kuweta jaką wybrać ?

Postautor: chocolate Monster » 29 marca 2017, 18:13

Moje świnki wszędzie się załatwiają.Chciałam ich nauczyć do kuwety,ale oni byli nie chętni,a przecież najbardziej liczy się zdanue zwierzaka,i aktualnie kuweta robi za paśnik na wybiegu


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Kuweta jaką wybrać ?

Postautor: Kotone » 29 marca 2017, 19:41

No niestety tak jak koleżanka wyżej napisała moje prośki także załatwiają się gdzie popadnie...Ogólnie niewielki procent prosiaków daje się czegokolwiek nauczyć łącznie z korzystaniem z kuwety. To musi wyjść od samego zwierzaka, jeśli jest czyścioch to sam zacznie załatwiać swoje potrzeby do kuwety, oczywiście można mu w tym pomóc np za każdym razem gdy zrobi kupkę czy siku przenosić je do kuwety tak żeby świniak czuł zapach. Po kilku razach powinien załapać że tam gdzie pachnie siuśkami tam należy siusiać itp.


Czelsi
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:43
Kontaktowanie:

Re: Kuweta jaką wybrać ?

Postautor: Czelsi » 29 marca 2017, 22:19

Na mojego prosiaka nic nie działa. .przenosze kupki od tygodnia do kuwety...systematycznie. .sadzam go tam ..a on nic...wszędzie robi tylko nie tam :)poprostu z niego uparciuch i balaganiarz...ale gdy wymiote w klatce kupki (mamy mate verbed) to lata jak szalony. ..czyli tez leniwiec z niego.



Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas