Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowa świnka

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Nowa świnka

Postautor: Mańka912 » 10 kwietnia 2017, 23:34

Cześć :) nie wiem czy jest już post z takim pytaniem. Mianowicie chodzi mi o to że do swojej świnki dokupuję kolegę, mam już załatwione i mam możliwość oddania jeśli się nie polubią i specjalnie biorę na święta by przez pierwsze dni ich doglądać. Głównie chodzi mi o to (bo nie widziałam nigdzie) czy muszę wymieniać miseczki na nowe albo je jakoś wyparzyć? Czytałam o klatce, że trzeba wymienić ściółkę, ale nie widziałam właśnie nic o akcesoriach. Byłabym wdzięczna za pomoc, bo bardzo się stresuję tym łączeniem :unsure:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka

Postautor: Batman » 11 kwietnia 2017, 0:54

Wsio wymyć aby zniknęły zapachy właściciela ;) I nie ściółkę wymienić tylko klatkę umyć.


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka

Postautor: chocolate Monster » 11 kwietnia 2017, 7:14

Wszystko trzeba wyszorować octem.A i na pierwsze dni po łączeniu nie dawaj jakiś super akcesorii.Jedynie miseczki,poidło i kuuupa siana


Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka

Postautor: Mańka912 » 11 kwietnia 2017, 8:10

Co do mycia klatki chodziło mi też o wymianę ściółki :) chodziło mi głównie o te miseczki na pokarm. i tak się zastanawiam jeszcze czy muszę wszystko kupić podwójnie żeby każdy miał swoją? bo myślałam żeby kupić im osobne tylko do warzyw i owoców, a resztę już wspólnie


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka

Postautor: Kotone » 11 kwietnia 2017, 10:55

Zobaczysz jak się będą dogadywać, na wszelki wypadek możesz zakupić dla każdego osobną miseczkę żeby kłótni nie było. Ale to tak w razie czego bo przeważnie jak już się świnki dogadają to nie ma problemu z jedzeniem ze wspólnego korytka ;) Paśnik może być jeden, poidełka możesz dwa kupić ja tak zrobiłam dla moich chłopaków choć teraz i tak obaj uwzięli się na jedno i to samo a więc te drugie zdjęłam bo wisiało tam nie używane :) Tak jak mówię najpierw zobacz jak się panowie będą dogadywać, jeśli jeden będzie odganiał drugiego od jedzonka to już wtedy będziesz musiała dać wszystko podwójnie.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka

Postautor: madzia0902 » 11 kwietnia 2017, 12:41

Tylko nie wrzucaj ich od razu do klatki :O Poczytaj dział o łączeniu. Świnki muszą być łączone na neutralnym gruncie (takim na którym jeszcze żadna nie była) z dużą ilością jedzenia a w szczególności siana. Mogą się ganiać, gwałcić, szczękać zębami, nie ingerujesz dopóki nie ma rozlewu krwi. Na takim wybiegu powinny spędzić minimum kilka godzin dopóki nie ustalą hierarchii. Do wyczyszczonej z wszelkich zapachów klatki pozbawionej norek i innych domków dopiero możesz je wsadzić jak dojdą do porozumienia na wybiegu. No i jeszcze podstawowe pytanie jakich wymiarów masz klatkę, bo dla dwóch samców powinna to być minimum 120 cm gdyż są one terytorialne i w mniejszej raczej się nie dogadają


Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka

Postautor: Mańka912 » 11 kwietnia 2017, 15:37

Do łączenia szykuję tak grubiej od około 2 tygodni, ale i wcześniej czytałam o tym więc już dziś naszykuję na spokojnie miejsce. Co do klatki to mam robioną samemu i dwu piętrową (dół 80x 60 a góra 60x 30) więc wydaje mi się że jest dobra, a jak liczyłam na metry kwadratowe to jest chyba o 0.04 m^2 większe. Ale i tak świnka obecna spędza koło 8 godzin dziennie za klatką bo siedzi ze mną na łóżku, więc miejsce mają zapewnione.


Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka

Postautor: Mańka912 » 11 kwietnia 2017, 15:58

Klatka wygląda jak na zdjęciu, ale testuje jeszcze podłoże i nie mam umocowanych na stałe schodków, bo szukam odpowiedniego przymocowania :)
Załączniki
17495993_1261269643993428_565831557_n.jpg


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka

Postautor: chocolate Monster » 11 kwietnia 2017, 16:47

U świnek morslich liczy się tylko parter bez pieterek


Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka

Postautor: Mańka912 » 11 kwietnia 2017, 17:44

chocolate Monster pisze:U świnek morslich liczy się tylko parter bez pieterek

Dlaczego?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas