Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Dorotka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Whisky
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Dorotka » 10 sierpnia 2013, 17:32

Ja stosowałam żwirek plus trociny, ale dwa tygodnie temu postanowiłam wypróbować trociny a na to podkład Seni... i powiem Wam, że nie podoba mi się efekt- wydaje mi się, że świnka brzydko pachnie (podkład zmieniam co dwa dni, a dwa razy dziennie wytrzepuję bobki). Wolę jak pachnie czystym żwirkiem i trotkami :) więc wracam jutro do tej kombinacji.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Fionka » 10 sierpnia 2013, 22:56

Ja do tej pory używałam żwirku pinio i na to trociny, ale ze względu na to, że dziewczyny mają otwarte klatki na kojec to te trociny się strasznie wszędzie roznosiły, nawet poza kojec. Od dziś dziewczyny mają rewolucję w klatkach i wypróbowuje żwirek i na to matę łazienkową, jak na razie się sprawdza, nie gryzą i lubią na niej leżeć zobaczymy jak będzie dalej :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

diamencik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 sierpnia 2013, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Reksia Mopsia Łatka
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: diamencik » 10 sierpnia 2013, 23:14

Czy może być sama mata łazienkowa, a pod spodem nic ? Mopsia i tak wskakuje do narożnej kuwety, nawet bobki tam zostawia, w kuwecie ma pinio.

Obrazek

Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Engi » 10 sierpnia 2013, 23:41

Ja bym zostawił na wszelki wypadek pod matą jedną warstwę ręcznika papierowego. Bo wiadomo, świnka to nie kot. Może jej się zdarzyć nie trafić do kuwety. A wtedy nie będzie pływać w klatce :)

Obrazek

Olivianna
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 16 lipca 2013, 11:30
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Askja
Colima
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Olivianna » 12 sierpnia 2013, 19:28

Jak nauczyłaś świnkę załatwiać się do kuwety? Sama do tego doszła, czy jakoś nad nią pracowałaś? Ja mam cały czas z tym problem :/

Obrazek

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Fionka » 12 sierpnia 2013, 20:31

ja też bym chciała nauczyć moje małe sikania do kuwety, bo jak na razie to tylko Tosia sika w miarę do "kuwety" i sama do tego doszła, ale Iga nie ma pojęcia o co chodzi :D jak można im to lekko zasugerować ??

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Asia909 » 12 sierpnia 2013, 20:38

Mozesz tam wsypac zasiusiane trotki i bobki zeby widziala co tam sie robi ;)

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

diamencik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 sierpnia 2013, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Reksia Mopsia Łatka
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: diamencik » 12 sierpnia 2013, 20:42

Olivianna pisze:Jak nauczyłaś świnkę załatwiać się do kuwety? Sama do tego doszła, czy jakoś nad nią pracowałaś? Ja mam cały czas z tym problem :/


Można powiedzieć, że sama zaskoczyła. Jak ją kupiłam, to przez parę dni miała tylko pinio w klatce i sikała w dwa kąty. Potem kupiłam kuwetę narożną, wsypałam tam świeże troty i około łyżki tych starych zasikanych trocin ;) Wyłożyłam klatkę matą łazienkową. Dzisiaj wysypałam z tej maty jakieś reszki, trochę bobków, a pod spodem sucho, czyli załatwia się tylko do kuwety.
Nie wiem, jak to będzie z drugą świnką, bo dla niej jeszcze nie mam kuwety, dopiero pod koniec tygodnia będzie w sklepie, na razie mają same małe kuwetki dla chomików.

Obrazek

Olivianna
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 16 lipca 2013, 11:30
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Askja
Colima
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Olivianna » 13 sierpnia 2013, 18:02

a ja właśnie mam dwie duże kuwety, uwielbiają w nich spać :p więc nie bardzo spełniają swoją rolę
Fakt, że załatwiają się w rogach, ale w innym niż jest kuweta. I przestawienia kuwety także nie skutkuje

Obrazek

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Fionka » 13 sierpnia 2013, 21:15

u mnie Tosia ma dziwny system załatwiania się wskakuje na hamak wystawia pupę i się załatwia :D tak samo sika i robi bobki :D dlatego dla niej kuweta stoi za hamakiem :)oczywiście zdarzy jej się że zrobi w klatce lub gdzieś :)

Natomiast Iga ma duża kuwetę w rogu, ale ona ją omija z daleka :) dla niej najlepiej aby tam było jedzenie to może by do niej podchodziła, a tak to dla niej nic interesującego :D i właśnie sika mi poza klatką na podłogę pod polką :( pod dywanikiem jest cerata ale... mam nadzieje że w końcu załapie...

(obie dziewczyny mają kojec, dlatego zdarza im się robić poza klatką w szczególności Idze, a kładzenie podkładów pod dywan nie jest rozwiązaniem na długo, bo ciągłe przestawianie kojców nie służy dziewczyną, bo oba kojce są połączone jedną ścianą, więc wtedy i stresuje ciężarną Tosię... )

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas