Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podłoże pod klatkę modułową

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Yelen
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 listopada 2022, 17:30
Świnki morskie: Żorż
Kontaktowanie:

Podłoże pod klatkę modułową

Postautor: Yelen » 26 listopada 2022, 17:45

Cześć, mam pytanie dotyczące klatek modułowych, a dokładniej chciałbym się dowiedzieć z czego można zrobić podłogę pod to. Klatkę mam w rozmiarze 72 cm x 140 cm i aktualnie stoi na podkładach dla niemowląt i kocyku. Ale mam problem z utrzymaniem czystości. Bo świniak ma niby osobną kuwetkę z peletem i tam się załatwia, ale roznosi siano po całej powierzchni klatki, tak samo i suchą karmę. Z kocyk ciężko jest pozamiatać i myślałem na czymś innym. Co byście mogli polecić ?


Awatar użytkownika

hiratoshiwa
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2021, 16:29
Kontaktowanie:

Re: Podłoże pod klatkę modułową

Postautor: hiratoshiwa » 26 listopada 2022, 18:40

Ja osobiście mam vetbedy a pod spód drewniany pellet. Sprawdza się świetnie, co drugi dzień zamiatam im z góry wszystko a raz na około 3 miesiące wymieniamy cały pellet. Żadnych nieprzyjemnych zapachów, jest cały czas czyściutko :)


Yelen
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 listopada 2022, 17:30
Świnki morskie: Żorż
Kontaktowanie:

Re: Podłoże pod klatkę modułową

Postautor: Yelen » 26 listopada 2022, 19:21

Ale, u mnie problem jest taki że nie mam dna w klatce, w sumie jest to taki kojec. A ten vet bed to jeśli dobrze kojarzę jest taki dywanik z gumowym dnem ? I wystarczy takie coś na podłodze?


Piteraszek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 października 2022, 21:22
Świnki morskie: Puszek
Szybki
Koza
Kontaktowanie:

Re: Podłoże pod klatkę modułową

Postautor: Piteraszek » 26 listopada 2022, 22:19

Ja w swojej drewnianej klatce zastosowałem linoleum (takie jak np. do kuchni, łazienek czy innych pomieszczeń o wysokiej wilgotności). czyści się podobnie jak plastikowe dno w małych klatkach. Ale czy w tego typu kojcu to się sprawdzi, nie wiem. Na linoleum sypię pellet, a na wierzch wióry stolarskie.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas