Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
borabora
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 listopada 2011, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Effy
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: borabora » 6 stycznia 2012, 22:36

Przejrzałem ten temat i spodobał mi się pomysł maty w klatce, ale mam kilka wątpliwości. Moja świnka zazwyczaj sika tam, gdzie śpi, czyli pod siebie (o dziwo nie moczy jej się sierść). Jak to będzie wyglądało, jeśli dam matę? Chyba tak szybko wszystko nie wsiąknie w trociny pod spodem, czy to nie będzie tak, że mata będzie cała mokra, a świnka będzie się od tego przeziębiała? Wydaje mi się, że takie coś musi strasznie śmierdzieć, gdy te siki się będą wchłaniały w tę matę, bo przecież poza tym, co przeleci na dół, to w macie też trochę zostanie.
No i w końcu, co z podskubywaniem maty? Świnie tego nie zjedzą? Jestem pewny, że moja będzie skubała, bo skubie ciągle hamak i gryzie domek.
I końcowa kwestia, jak ze spaniem? Tak o się będzie układać na tej macie, czy trzeba jeszcze czymś wyścielić legowisko?

Czytałem wcześniej, że pod matę lepiej położyć żwirek drewniany. Ja jak dotąd kupowałem trociny, bo żwirek jest dość drogi. Ktoś wie, gdzie i za ile można w Warszawie kupić tani żwirek?


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Konto usunięte » 7 stycznia 2012, 0:21

Mata lazienkowa ma to do siebie,ze siuski wsiakaja w nia w momencie,kiedy swinka sie zalatwia,tylko ze bobki musisz zmiatac i to czesto,na pewno swinka bedzie miala bardziej sucho,ale pod spod daj zwirek,nie trociny.Mata jst miekka ,swinka na niej bedzie miala wygodnie,a sianko moze byc na macie,nie w pasniku,wtedy prosiak ulozy sie na sianku.Skubac bedzie,moje skubia,ale jakos zyja,smarowalam witamina c,wtedy mniej,ale i tak gryza,pogryzie i przestanie.


Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Engi » 7 stycznia 2012, 14:43

Ja dzisiaj kupiłem mate, bo dry bed już śmierdzial po mimo częstego prania, po za tym uciążliwe było codzienne 10 min trzepanie i wyciąganie z niego siana. Mate będę tylko odkurzał. Zobaczymy czy zda egzamin, jeśli nie to kupię nowy dry bed.

Obrazek

borabora
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 listopada 2011, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Effy
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: borabora » 8 stycznia 2012, 22:12

Zaopatrzyłem się dziś w matę. Pod spód położyłem trociny. Przyznam, że to chyba najbardziej genialny pomysł na podłoże! Świnka nawet nie rusza tego, raz skubnęła, ale zobaczyła, że niejadalne i już nie gryzie. Nie wysypują się trociny, nie hałasuje tak bardzo gdy biega i przede wszystkim podoba jej się, bo jak tylko weszła do klatki, to zaczęła biegać w kółko jak oszalała i popiskiwać z radości ;) Zobaczymy jak będzie z zapachem, co ile trzeba będzie prać i jak często wymieniać całość.
Przyznam, że myślałem, że ta mata jest nieco tańsza, ale i tak nie była droga. 30zł za metr w Praktikerze; szerokość 65cm. Kupiłem pół metra maty i z tego co przyciąłem dosztukowałem na długość i spokojnie wystarczyło na klatkę 80x50cm. No i fajnie, że taki pomarańczowo brązowy kolor tej maty jest - ma namalowany wzorek wikliny, przez co nawet jak nie będę miał czasu posprzątać, to nie będzie widać, jak świnka zabrudzi

edit.
tylko jedna rzecz mnie zastanawia. czym najlepiej sprzątać kupy świnki? nie wyobrażam sobie sprzątania tego rękami...


Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Becia » 9 stycznia 2012, 8:52

borabora pisze: edit.
tylko jedna rzecz mnie zastanawia. czym najlepiej sprzątać kupy świnki? nie wyobrażam sobie sprzątania tego rękami...
Odkurzaczem. :) :lol:


Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Engi » 9 stycznia 2012, 15:35

Moim zdaniem najlepsza jest łopatka i zmiotka, z odkurzacz po kilku sprzątaniach strasznie śmierdzi.

Obrazek

Awatar użytkownika
cukier101
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 18:11
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Lusia
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: cukier101 » 9 stycznia 2012, 18:35

Engi pisze:Moim zdaniem najlepsza jest łopatka i zmiotka, z odkurzacz po kilku sprzątaniach strasznie śmierdzi.

Popieram, sprzątam tym samym sposobem, jest ok, poza tym szkoda zachodu na wyciąganie odkurzacza :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Becia » 10 stycznia 2012, 15:03

cukier101 pisze: Popieram, sprzątam tym samym sposobem, jest ok, poza tym szkoda zachodu na wyciąganie odkurzacza :P

O rzeczywiście :lol: , ja też nie lubię wyciągać odkurzacza, chociaż na razie mam trocinki, ale wiem jak było z Dry Bed. Zastanawiam się nad kupnem maty, ale nie wiem, jak to będzie.


John
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 12:50
Świnki morskie: Jenny & Veneska & Foxi [*]

Podściółka sosnowa - nadaje się?

Postautor: John » 15 stycznia 2012, 12:53

Witam! Chciałbym się przekonać czy ta podściółka nadaje się do moich świnek: http://allegro.pl/60l-zwirek-drewniany- ... 82170.html


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Ściółka

Postautor: Damian_1 » 15 stycznia 2012, 13:25

Tak, nadaje się ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas