Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Granulki i siano czy trociny i siano?

Postautor: Becia » 20 sierpnia 2011, 10:55

Ja natomiast pod spód kładę gazetę i na to trociny. Szybko się sprząta. Sianko trzymam w paśniku i w kuli. ;) No poszukaj sobie innych tematów, bo wiele już takich było.


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Granulki i siano czy trociny i siano?

Postautor: Konto usunięte » 20 sierpnia 2011, 11:17

Jest ponad 250 postow na temat trocin,siana itp,temat zamykam,zachecam do przegladania tamtych tematow.


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Mata łazienkowa

Postautor: Sandi » 24 sierpnia 2011, 10:30

Być może był już temat o sprzątaniu maty, o jej zakupie ale nie było o tym, jak ona się u Was sprawdza, czy ktoś takiego podłoża w ogóle używa-jeśli jednak był taki temat, proszę o usunięcie ;)
Ja od wczoraj posiadam matę łazienkową, kupiłam ją w Sklepie Gospodarstwa Domowego za niecałe 13 złotych. Miała wymiary 80x50, ale musiałam ją trochę przyciąć i te ścinki zamierzam położyć na półeczkę w klatce. Ola na początku gryzła matę, ale posmarowałam ją sokiem z cytryny i myślę, że jej przeszło gryzienie ;) Jestem nią mile zaskoczona, nic nie śmierdzi, wszystko wsiąka w żwirek Pigwa, który znajduje się pod matą. Bobki zmiatam dwa razy dziennie-rano i wieczorem-I jest czyściutko. Mam zamiar prać ją raz w tygodniu, zobaczymy, kiedy zacznie śmierdzieć.
Ola jest zachwycona matą. Na żwirku nigdy nie robiła takiego naleśnika, jak teraz-wyjmuje tylne łapki do tyłu, rozkłada się całkowicie, przymyka oczka i drzemie :D
A u Was jak sprawdza się mata? I czy ktoś z Was ją posiada?

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Karl Ruger
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 1 listopada 2010, 10:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Świnki morskie: Luna & Blanka
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Karl Ruger » 24 sierpnia 2011, 19:09

Ja posiadam taką matę i nie zmienię jej na żadną inną ściółkę, chyba że nazbieram na Dry Bed ;) Posiadam ją od kilku miesięcy, sprawdza się doskonale. Mam dwie maty i tak zmieniam, jedna się zawsze suszy, a druga leży w klatce. Piorę raz na tydzień, codziennie zbieram bobki. Normalnie aż by się chciało założyć taki Fun Club mat łazienkowych :D

Obrazek

Living is easy with eyes closed.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Sandi » 24 sierpnia 2011, 19:47

Dokładnie, u mnie mata również sprawdza się świetnie, chyba bym jej nawet na Dry Bed nie zamieniła :) Nawet, gdy w klatce jest brudno-biorę zmiotkę, raz, dwa i znów jest czyściutko! I nic nie śmierdzi.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: vagina_denata » 24 sierpnia 2011, 19:58

Sandi pisze:Być może był już temat o sprzątaniu maty, o jej zakupie ale nie było o tym, jak ona się u Was sprawdza, czy ktoś takiego podłoża w ogóle używa-jeśli jednak był taki temat, proszę o usunięcie ;)

Na tej samej stronie były trzy takie tematy, wystarczyło sprawdzić.
Połączyłam je wszystkie, a na przyszłość nie zakładaj tematu, skoro istnieje inny o tym samym.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
alexiska
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:48
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Tosia i Felicja
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: alexiska » 24 sierpnia 2011, 20:08

Miałam matę , ale zrezygnowałam z niej. Musiałam ją prać dwa razy w tygodniu - ręcznie, bo mama nie pozwala prać w pralce świńskich rzeczy xD :( i miałam dość, bo się nie dopierała, a prałam kilka razy, śmierdziała, jak świnki na niej poleżały to też śmierdziały, więc ją wywaliłam.


Gucio01
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 3 maja 2011, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Gucio01 » 24 sierpnia 2011, 20:13

Ja nie popieram mat łazienkowych. Świnka leży na własnych sikach. Mata przecież jest mokra jak świnka zrobi siusiu. Potem się w tym kładzie......bryyy
A ile to jeszcze roboty z praniem, sprzątaniem itd.


Awatar użytkownika
Cherry
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 5 marca 2011, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Krakers i Drops
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Cherry » 24 sierpnia 2011, 20:18

Przecież siuśki przez to przelatują, to nie jest tak, że świnka pływa na macie. A z matą to zapewne jest mniej problemów niż z dry bedem ;)

"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem." Artur Schopenhauer

Awatar użytkownika
Karl Ruger
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 1 listopada 2010, 10:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Świnki morskie: Luna & Blanka
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Karl Ruger » 24 sierpnia 2011, 20:23

Gucio01 pisze:Świnka leży na własnych sikach


Co? Przecież siuśki wsiąkają w żwirek, a nie leżą na macie. Jeśli nie miałaś maty- proszę, nie zniechęcaj do niej innych. Już bardziej świnki leżą na siuśkach, jak mają żwirek- bo siuśki wsiąkają w żwirek, z matą też tak wsiąka, ale jest się na czym położyć.

Poza tym, na pewno śwince jest lepiej na macie niż na żwirku- żwirek jest twardy i w ogóle świnka może pokaleczyć sobie łapki.

Gucio01 pisze:A ile to jeszcze roboty z praniem, sprzątaniem itd.


Na pewno mniej, niż ze żwirkiem/trocinami. A w ogóle, skąd ty to wiesz, skoro maty nie miałeś? Z maty to się tylko strzepie bobki, od czasu do czasu się wymyje ją, pozbiera żwirek i już.

Obrazek

Living is easy with eyes closed.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas