Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dry bedy

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
LatAki
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 września 2017, 21:40
Lokalizacja: Olsztyn/Wyszków
Świnki morskie: Latifa, Akisi
Kontaktowanie:

Dry bedy

Postautor: LatAki » 6 listopada 2017, 14:27

Ostatnio zaczęłam używać tego wynalazku i w sumie jestem zadowolona, bo taniej wychodzi niż trzymanie świnek na podłożu Carefrech. Choć trochę mam problem z ich trzepaniem z siana, robiłam to na balkonie, ale zrobiła się pod balkonem górka siana i obawiam się, że sąsiedzi będą mogli mieć za chwilę do mnie pretensję, że zaśmiecam trawnik. Moglibyście się podzielić jakie wy macie sposoby ? i czym w czym pierzecie te maty, normalnie w płynie do prania, w mydle, w pralce, ręcznie?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Dry bedy

Postautor: Ptyś i ... » 6 listopada 2017, 14:28

Jak siano się wywala? Mam na to tricka, ale odpowiedz. Mam DryBeda i jestem zadowolony.
EDIT: Dobra powiem. Trzymasz siano gdzie? W misce, czy specjalnym karmniku (to takie co wygląda trochę jak brama np. w piłce nożnej, tyle że bez dziur). Jeśli nie to musisz zapakować siano w to.
Jeśli siano dalej się wysypuje możesz drucikiem owinąć pręty na miejscu karmidełka. Mam dry beda i siano ledwo mi się wysypuje. Przedtem była tragedia.
Ostatnio zmieniony 6 listopada 2017, 14:34 przez Ptyś i ..., łącznie zmieniany 1 raz.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Dry bedy

Postautor: Ptyś i ... » 8 listopada 2017, 21:01

Wiesz co tak myślę nad tym w kształcie kuli... . Otóż gdzieś chyba czytałem, że to może być nieodpowiednie. Świnka może sobie zranić oczko kawałkiem sianka. Nie wiem gdzie to było napisane więc nie bierz tego na 100%.
Możesz przecież drucikiem opląc ta kulę. I gitara...

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Dry bedy

Postautor: ahimsa » 8 listopada 2017, 21:56

Akurat ja bym bała się paśnika kuli, choć mam taki, ale nie używam go; moje świnki czasem gryzą pręty i wyobrażam sobie, że ząbek mógłby zaczepić się o kratkę i kula wahnąć się i wtedy mógłby być kłopot ze szczęką.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Dry bedy

Postautor: Kluzka » 9 listopada 2017, 2:02

Odradza się używanie paśników - kul. Wiele było przypadków zaklinowania się prosiaka między drutami, choć pozornie, na pierwszy rzut oka wydawało się niemożliwe. Chwila nieuwagi albo strachu i świnka zupełnie przez przypadek może wcisnąć głowę w paśnik, niestety czasem takie sytuacje kończyły się śmiercią zwierzaka.
A co do dry-bedów i siana, dobrze sprawdzają się plastikowe paśniki zewnętrzne albo materiałowe paśniki wewnętrzne. Ewentualnie warto pomyśleć nad stworzeniem takiego "kącika do jedzenia", gdzie ustawiona byłaby mała kuweta wypełniona pelletem, wtedy nad nią można zawiesić paśnik. Na pewno trochę pomoże.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Dry bedy

Postautor: Ptyś i ... » 9 listopada 2017, 17:23

Dobra, czyli paśnik idzie do kosza...
Mój tip: możesz miejsce na paśnik drutami pooplatać i siana będzie mało wypadało. Ja tak robię i jestem zadowolony. Dotąd była tragedia.

No to temat załatwiony. :)

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas