Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

granulaty zapachowe

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

granulaty zapachowe

Postautor: Misia123 » 14 marca 2018, 19:13

Hejka mam krótkie pytanko: co myślicie o granulatach drewnianych (tych do kuwety) w różnych zapachach np. lawenda. Chodzi mi np. o firmę Pinio. Czy świnkom ten zapach przeszkadza, czy mogą dostać alergii? :hmmm:


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: granulaty zapachowe

Postautor: Cavcia » 14 marca 2018, 19:28

Miałam zapach cytrusowy i mojej śwince to nie przeszkadza ;) Ale ja chyba wolę ten oryginalny Pinio ,ponieważ zapachu cytrusowego nie czuć jak posprzątasz klatkę czuć tylko chwilkę po otwarciu plus jest droższy :)


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: granulaty zapachowe

Postautor: MixQQ » 15 maja 2018, 12:06

Mogą dostać alergii. To zależy od prosiaka. Mój od różnych zapachów zaraz po dniu miał cały nos zawalony i trzeba było natychmiast to zmienić. Jeśli Twój prosiak nie ma uczulenia na ściółkę, czy jakieś inne zapachy - to możesz śmiało używać.


Awatar użytkownika
OlaD94
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 września 2017, 15:41
Kontaktowanie:

Re: granulaty zapachowe

Postautor: OlaD94 » 19 lipca 2018, 11:17

U nas żaden zapachowy się niestety nie sprawdził :( Nie dość, że mi przeszkadzało to zauważyłam, że świniakom także... Zdecydowaliśmy się postawić na naturę i wybraliśmy https://allezoo.com.pl/77-zwirek-drewniany-dla-gryzoni Pigwę 7l stąd. Jak na razie nie widzę żadnych niepokojących objawów, także myślę, że na tę chwilę mamy ściółkę z głowy i żadnych rewolucji nie trzeba będzie robić :)



Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas