Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak utrzymać czystość w klatce z dry bedem?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Juls
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 lutego 2018, 2:26
Świnki morskie: Choclit i Gustav
Kontaktowanie:

Jak utrzymać czystość w klatce z dry bedem?

Postautor: Juls » 30 czerwca 2018, 14:00

Część :) okolo rok temu kupiłam dry bed, ale zrezygnowałam z niego po kilku miesiącach bo nie mogłam sobie poradzić z bobkami, które przyklejały się do łapek swinek. Starałam się zamiatać co najmniej raz dziennie w klatce, ale nie jestem w stanie kontrolować stanu zabobkowania klatki 24 godziny na dobę. W związku z tym postanowiłam użyć trocin wymieszanych z peletem ale niestety pylenie jest jeszcze większym koszmarem, więc postanowiłam wrócić do dry beda. Ale zanim to nastąpi chciałabym dowiedzieć się jak wygląda wasza rutyna utrzymywania porządku z dry bedem.
Z góry dzięki :D

Art. 1. 1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie
jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Jak utrzymać czystość w klatce z dry bedem?

Postautor: Darom » 30 czerwca 2018, 15:05

Mówiąc dry bed masz na myśli ved bed tak ? Takie coś Klik ? Jeśli tak, to powiem Ci, że te dry bedy są badziewne. U mnie np. w klatce 120 cm miałem to rozłożone i cały czas świnki jak sikały to było mokro, a rezultat był taki że i świnki były od tego mokre. Cudowałem z tym przeróżnie. Dawałem pod to i podkłady higieniczne, i drewniane bobki, i kocyki i cuda na kiju. Nic nie pomagało. Co z tego, że codziennie rano, popołudniu i na wieczór zamiatałem kupki świnek jak i tak to było wilgotne. A jak na to spadło trochę sianka bo świnki rozrabiały to po dwóch czy po trzech dniach zaczynało w pokoju mi śmierdzieć jak ze stajni na wsi. Nie był to miły zapach. Po kolejnych dniach było gorzej. A mam 3 świnki samców. Więc nie skutkowało to, że był dry bed więc zacząłem używać drewniane bobki i na to trociny. Bo to chyba jest najlepsze. Świnki są przynajmniej suche. Siedzą sobie w trocinkach i są zadowolone. Także szkoda, sobie głowę zawracać tym dry bedem, a jak jest taki wilgotny to ciężko się z niego wyczesuje takie drobinki sianka czy jakiś rozdeptanych kupek czy jakiegoś jedzenia. Badziewie to okropne - odradzam. Lepsze są trociny - polecam.


Juls
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 lutego 2018, 2:26
Świnki morskie: Choclit i Gustav
Kontaktowanie:

Re: Jak utrzymać czystość w klatce z dry bedem?

Postautor: Juls » 30 czerwca 2018, 16:45

Nie mam problemu z zapachem czy myciem czy czymkolwiek o czym wspomniałeś w swojej odpowiedzi, tylko z kupami na łapkach wieprzów. Chciałabym przy nim zostać bo dużo bardziej im odpowiada, nie ma trocin w całym pokoju i miskach, nie kichają i mają wygodnie

Art. 1. 1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie
jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Jak utrzymać czystość w klatce z dry bedem?

Postautor: MixQQ » 30 czerwca 2018, 19:10

Codziennie kilka razy zbieram bobki plastikową łopatką. Niestety, ale nie masz innej opcji jak regularnie czyścić. Prosiakowi tyłka nie zatkasz, a produkcja bobków w ciągu dnia jest ogromna.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Jak utrzymać czystość w klatce z dry bedem?

Postautor: Darom » 1 lipca 2018, 10:48

Juls pisze:Nie mam problemu z zapachem czy myciem czy czymkolwiek o czym wspomniałeś w swojej odpowiedzi


To co takiego robisz, że ten ved bed Ci nie śmierdzi moczem świnek po 3 albo po 4 dniach używania ? i co ile ten ved bed zmieniasz ?


KeyO
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 listopada 2018, 8:02
Kontaktowanie:

Re: Jak utrzymać czystość w klatce z dry bedem?

Postautor: KeyO » 23 listopada 2018, 18:21

Ja mam vet od tygodnia i nie smierdzi. Po spodem mam drewniany pelet. A mala zauaazalnie wybiera spanie na vetbecie choc ma w domku polarowa szmatke. Chyba musi jej byc na nim przyjemnie


Awatar użytkownika
gajowniczek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 listopada 2018, 13:28
Świnki morskie: Nina, Sutra, Edward
Kontaktowanie:

Re: Jak utrzymać czystość w klatce z dry bedem?

Postautor: gajowniczek » 29 listopada 2018, 13:49

Ja mam i u mnie wszystko gra. Nic nie śmierci a świnia zadowolona :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas