Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jakie jest najlepsze podłoże do klatki?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Tosia1
Użytkownik
Kontaktowanie:

Re: Jakie jest najlepsze podłoże do klatki?

Postautor: Tosia1 » 6 grudnia 2018, 17:41

chomik325 pisze: I "zwłaszcza dla dwóch samców" - a to właśnie samce są chyba spokojniejsze i mniejsze od samiczek?

Nie zgodzę się z tym absolutnie. Mam 3 samców, które ciągle tworzą bój między sobą o dominacje między sobą. Skaczą i biegają po klatce czasem jak oszołomione. Nawet czasem zdarzy się, że aż trociny w klatce latają. Także nie powiedziałabym tak tego, że samce są spokojniejsze. Mniejsze od samiczek też nie są, bo są zdecydowanie większe. Dlatego tak jak zaproponował ~Darom również sugeruje kupić większy rozmiar klatki dla Twoich samców. :yes:

Awatar użytkownika

chomik325
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: chomik325 » 7 grudnia 2018, 10:55

Cóż, jak spojrzałem na porównanie dorosłej 1-2 rocznej świnki z moimi maleństwami jeszcze, to rozumiem te zalecenia na większą klatkę. :) Ale to tak jak mówię, na pewno nie jest docelowe lokum i pewnie właśnie z czasem zamienię na coś większego, albo w ogóle wygrodzę część pokoju barierkami typu Cavia Creative.

Jeżeli chodzi o temat - póki co leci trzeci dzień z matą konopną + cienką warstwą peletu pod spodem i kompletnie nic nie śmierdzi, ciągle wygląda całkiem estetycznie (po małym wysprzątaniu bobków łopatką).

Awatar użytkownika
OlaD94
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: OlaD94 » 23 stycznia 2019, 11:05

U nas sprawdza się dobrze drybed i pellet drewniany. Zamawiamy w sporej ilości tutaj https://allezoo.com.pl/75-podsciolka-dla-gryzoni i nie mamy problemu, gdy czegoś zabraknie. Kupujemy Pinio, ale bez dodatków zapachowych. Ja nie lubię takich udziwnień.

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Świnki morskie: Edzia i Tosia
Kontaktowanie:

Postautor: Gegoru » 13 marca 2019, 11:42

Już jest jeden zbiorczy temat na ten temat. Chyba nie ma po co dublować. Ja korzystam ze żwirka drewnianego i drybed'u.

Darom
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Darom » 13 marca 2019, 12:09

No i Gitara :) - zamykam temat.
/closed

agacia1
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: agacia1 » 21 maja 2019, 11:53

Pellet drewniany kłade jak najmniej trocin.Są one niepraktyczne. Wysypując się z klatki i dużo bałaganu robią.Trociny klasyczne zdecydowanie nie polecam.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca