Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jakie jest najlepsze podłoże do klatki?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Tosia1
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 8 kwietnia 2018, 11:12
Kontaktowanie:

Re: Jakie jest najlepsze podłoże do klatki?

Postautor: Tosia1 » 6 grudnia 2018, 17:41

chomik325 pisze: I "zwłaszcza dla dwóch samców" - a to właśnie samce są chyba spokojniejsze i mniejsze od samiczek?

Nie zgodzę się z tym absolutnie. Mam 3 samców, które ciągle tworzą bój między sobą o dominacje między sobą. Skaczą i biegają po klatce czasem jak oszołomione. Nawet czasem zdarzy się, że aż trociny w klatce latają. Także nie powiedziałabym tak tego, że samce są spokojniejsze. Mniejsze od samiczek też nie są, bo są zdecydowanie większe. Dlatego tak jak zaproponował ~Darom również sugeruje kupić większy rozmiar klatki dla Twoich samców. :yes:


Awatar użytkownika

chomik325
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 3 grudnia 2018, 8:22
Kontaktowanie:

Re: Jakie jest najlepsze podłoże do klatki?

Postautor: chomik325 » 7 grudnia 2018, 10:55

Cóż, jak spojrzałem na porównanie dorosłej 1-2 rocznej świnki z moimi maleństwami jeszcze, to rozumiem te zalecenia na większą klatkę. :) Ale to tak jak mówię, na pewno nie jest docelowe lokum i pewnie właśnie z czasem zamienię na coś większego, albo w ogóle wygrodzę część pokoju barierkami typu Cavia Creative.

Jeżeli chodzi o temat - póki co leci trzeci dzień z matą konopną + cienką warstwą peletu pod spodem i kompletnie nic nie śmierdzi, ciągle wygląda całkiem estetycznie (po małym wysprzątaniu bobków łopatką).


Awatar użytkownika
OlaD94
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 września 2017, 15:41
Kontaktowanie:

Re: Jakie jest najlepsze podłoże do klatki?

Postautor: OlaD94 » 23 stycznia 2019, 11:05

U nas sprawdza się dobrze drybed i pellet drewniany. Zamawiamy w sporej ilości tutaj https://allezoo.com.pl/75-podsciolka-dla-gryzoni i nie mamy problemu, gdy czegoś zabraknie. Kupujemy Pinio, ale bez dodatków zapachowych. Ja nie lubię takich udziwnień.


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Jakie jest najlepsze podłoże do klatki?

Postautor: Gegoru » 13 marca 2019, 11:42

Już jest jeden zbiorczy temat na ten temat. Chyba nie ma po co dublować. Ja korzystam ze żwirka drewnianego i drybed'u.


agacia1
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:48
Kontaktowanie:

Re: Jakie jest najlepsze podłoże do klatki?

Postautor: agacia1 » 21 maja 2019, 11:53

Pellet drewniany kłade jak najmniej trocin.Są one niepraktyczne. Wysypując się z klatki i dużo bałaganu robią.Trociny klasyczne zdecydowanie nie polecam.


kotek23
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwietnia 2020, 10:13
Kontaktowanie:

Re: Jakie jest najlepsze podłoże do klatki?

Postautor: kotek23 » 30 kwietnia 2020, 10:22

Dzień dobry.Jestem tutaj nowa i chciałabym dowiedzieć się paru informacji odnośnie świnki morskiej.Niedługo mój synek otrzyma na prezent chłopca świnkę morską, która ma 45 tygodni. Wiem, że jest mnóstwo wątków na temat świnki, ale ja naprawdę nie mam czasu na ich czytanie,gdyż czas mnie nagli,gdyż świnka będzie u nas za parę dni, a potrzebuję informacji najlepiej od osób które mają świnkę morską i mogą podzielić się swoimi obserwacjami i doświadczeniem.
Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie rady.
1)Jaką klatkę najlepiej kupić dla świnki chłopca? Proszę o ewentualny wymiar i linki aukcji do sprawdzonej i dobrej klatki?
2)Jakie akcesoria dodatkowe powinny znaleźć się w klatce??(tutaj też mile widziane zdjęcia lub linki)?
3)Co powinno znaleźć się na spodzie klatki??(tutaj też mile widziane zdjęcia lub linki)?
4)Co świnka może jeść, a czego unikać?
5) Co z obcinaniem paznokci???
I wszystkie informacje, które powinna mieć osoba, która zacznie się opiekować świnką.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas