Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mata konopna

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Mata konopna

Postautor: Cavcia » 30 listopada 2018, 21:31

Hejka, zamówiłam ostatnio matę konopną dla gryzoni. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego produktu. Co kłaść na spód. Co zrobić i o się stanie z matą, jak świnka się załatwi, czy to dobry wybór na podłoże? ;)


Awatar użytkownika

HaBuNia
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 listopada 2018, 11:37
Kontaktowanie:

Re: Mata konopna

Postautor: HaBuNia » 30 listopada 2018, 22:01

Wydaje mi się, że może nasiąkać moczem. Ale pod wszelkie Matt i dry bedy polecam pellet niezbrylający, ładnie chłodnie wilgoć i zapachy. Ogólnie jak mata konopna się nie sprawdzi, to polecam matę łazienkową :)

paukania - mój świnkowy instagram, zapraszam :D

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Mata konopna

Postautor: Cavcia » 30 listopada 2018, 22:10

Matę łazienkową miałam,miałam tez drybed niestety się u mnie nie sprawdził mata jak najbardziej ok na lato na razie mam trociny,widziałam że opinie maty konopnej są spoko dlatego pstanowiłam wypróbować ;)


HaBuNia
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 listopada 2018, 11:37
Kontaktowanie:

Re: Mata konopna

Postautor: HaBuNia » 1 grudnia 2018, 9:48

A mogłabyś się potem wypowiedzieć, jak sprawdziła Ci się mata konopna? Jestem ciekawa, bo nic o niej nie słyszałam itp :D

paukania - mój świnkowy instagram, zapraszam :D

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Mata konopna

Postautor: Cavcia » 1 grudnia 2018, 13:04

Okej,dzisiaj umieszcze ją w klatce,pod nią dam żwirek i zrobie to na pół klatki na drugą połowę dam mate łazienkową


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Mata konopna

Postautor: Darom » 1 grudnia 2018, 15:12

Ja też jestem ciekawy. Więc czekamy na Twoją relację w tej sprawie :)


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Mata konopna

Postautor: Cavcia » 2 grudnia 2018, 14:08

Już kilka razy świnka załatwiła się na tej macie i powiem że żadnego zapachu nie czuć i tylko w jednyum miejscu żwirek pod nią zmoknąl a tak to mata wsiąknęła mocz więc jak na razie mata na plus. Prosiaczek uwielbia na niej leżakować ♥ Nie boje się ,że zachoruje po zjedzeniu maty bo to 100% konopii,nie pyli a to ważne,jak miałam trociny to świnka często kichała,a teraz nic :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Mata konopna

Postautor: Darom » 3 grudnia 2018, 9:00

Cavcia a to przez kilka dni nie czuć zapachu świnek czy tylko jeden dzień niema tego zapachu ? Czy mogłabyś podać link do zakupu tej maty konopnej ?


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Mata konopna

Postautor: Cavcia » 3 grudnia 2018, 19:17

To już 3 dzien a zapachu wciąż nie ma ,jest sucho,mocz wsiąkł w matę. https://zooart.com.pl/product-pol-12457 ... tki-M.html tyle że rozmiar M zajmuje dla mnie tak z pół klatki więc jak coś to polecam większy ;)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Mata konopna

Postautor: Darom » 4 grudnia 2018, 18:14

A potem tą matę konopią się pierze w pralce ? i nic się temu nie dzieje w czasie prania ? czy to jest mata jedno razowego użytku ?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas