Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Drybed/vetbed i pralka

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Drybed/vetbed i pralka

Postautor: Gegoru » 28 maja 2019, 11:02

Hej,

Szybkie pytanie. W klatce mam żwirek, na to nałożony drybed/vetbed i to stanowi podłoże. Mam pytanie odnośnie pielęgnacji/sprzątania do osób, które także korzystają z takim podłożem.

1. Co jaki czas wymieniacie drybed/vetbed w klatce? Co jaki czas je pierzecie w pralce?
2. Jak u Was wygląda pielęgnacja drybedu? Ja staram się codziennie wyczesywać to, co tam jest. Kupy normalnie wyrzucam, chodzi o źdzbła, słomę itp. i itd. Jak zabieram się do wrzucenia drybedu do pralki, to staram się naprawdę porządnie wyczesać, aby nic tam nie było, a jednak trochę się tego "syfu" zbiera w pralce po wirowaniu i obawiam się, żeby kiedyś pralka przez to się nie zatkała i zepsuła. Macie jakiś patent, aby uchronić pralkę?

Z góry dzięki za info ;)


Awatar użytkownika

Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Drybed/vetbed i pralka

Postautor: Kocojek » 29 października 2019, 7:30

Ja wkładam vetbeda do takiego specjalnego worka do prania, od biedy można też użyć poszewki na poduszkę :p


Gosiaiswinki
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 października 2019, 0:42
Kontaktowanie:

Re: Drybed/vetbed i pralka

Postautor: Gosiaiswinki » 30 października 2019, 10:30

ja też piore w poszwie na kołdrę, a później tę poszwę przewracam na druga stronę i wyczepuje zdzbla. zawsze coś wyleci..najgorsze że ten cały dry bed ( ja mam 2: original petlife i nonslip) przy czesaniu okropnie linieje... z matą łazienkowa chybva jednak łatwiej i szybciej sie sprzata. zauważyłam, że moje 3 swinki dużo szybciej biegają na macie i częściej się bawią w berka a na dry bedach po prostu się zapadają i mniej "świrują" w pozytywnym słowa znaczeniu... kupilam teraz nową matę w zielone liście i klatka wyglada bajecznie i tak jakby naturalnie;)...a przy dry bedzie wyglada po prostu jak z dywanem:) zaletą jest wyciszenie ciągłego tupania. wadą częstsze wylegiwanie...na dry bedach świnki zmieniły się w couch potatoes;)



Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 10 gości

  • Dołącz do nas