Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

U-haul furniture pads - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

U-haul furniture pads - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Postautor: Morrigan » 20 października 2019, 19:13

Ostatnio przeglądając Youtube trafiłam na pomysł, że jako podkład pod wierzchnie posłanie w klatce (np. pod polar) można stosować pewien materiał, który jest super chłonny i wielorazowego użytku (podobno spokojnie można go prać w pralce na delikatnym trybie i używać nawet kilka miesięcy). Znalazłam go pod nazwą handlową "U-haul furniture pads". Brzmi to super :naughty: ale problem w tym, że jest to produkt amerykańskiej firmy przeprowadzkowej U-haul, stosowany do zabezpieczania mebli w transporcie i poza amazon.com nie mogę go nigdzie znaleźć :sad:
Czy ktokolwiek z Was natknął się może na coś takiego albo produkt podobny, który miałby takie same właściwości i jednocześnie był dostępny na naszym rynku (albo chociaż w Europie)? Macie jakieś doświadczenia z tego rodzaju podłożem?

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
illaa421
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2019, 12:53
Lokalizacja: Szczecinek
Świnki morskie: Baku i Elza
Kontaktowanie:

Re: U-haul furniture pads - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Postautor: illaa421 » 21 października 2019, 13:15

Hmm o ile dobrze pamiętam jest coś takiego jak podkład wielorazowy do przewijania dla świnki. Sprawdź w google :D


Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

Re: U-haul furniture pads - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Postautor: Morrigan » 24 października 2019, 19:54

Przeczytałam raz jeszcze opis tego produktu firmy U-haul, olśniło mnie i już znalazłam to o co mi chodziło :D Na allegro ten materiał jest pod nazwą "koc przeprowadzkowy" i "koc transportowy". Kosztuje ok. 13 zł za 2,5x1,5 metra takiego "koca", więc jeżeli się sprawdzi, to taniocha. Kupiłam i będę próbować ;)

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D

owieczka
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 grudnia 2019, 22:26
Kontaktowanie:

Re: U-haul furniture pads - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Postautor: owieczka » 2 stycznia 2020, 17:52

i jak ten materiał? Sprawdził się?


Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

Re: U-haul furniture pads - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Postautor: Morrigan » 3 stycznia 2020, 18:42

Moim zdaniem tak - całkowicie zastąpił u nas podkłady jednorazowe pod vetbedem :yes: Jeżeli ktoś używa takiego zestawienia i stosuje podkład + vetbed/polar/mata, to uważam, że koc przeprowadzkowy jest lepszą i tańszą opcją.

Podkłady były u mnie wymieniane codziennie - dwie klatki 120x60 (4 podkłady 60x60 dziennie) + podkłady w miejscach poza klatką, bo świnki biegają luzem 24/7 (3-4 podkłady dziennie). Zużycie było ogromne :sad: A za dwa koce, z których zrobiłam 4 posłania zapłaciłam 28 zł + przesyłka.

Materiału używam tylko w kuwecie. Na zewnątrz sam odpada, potrzebna byłaby jakąś nieprzemakalna warstwa pod spód.

W klatkach mam ten koc tak poskładany, że tam gdzie jest domek są 4 warstwy, w mniej uczęszczanych miejscach 2 warstwy, a w "przechodnich" - jedna. Wymieniany jest co 3-4 dni. W pralce po kocach jest czysto, w przeciwieństwie do vetbeda niestety.

Co do trwałości - używam tego materiału od ok. 10 listopada, więc blisko 2 miesiące i widzę, że w niektórych miejscach koce zaczynają być już wyraźnie cieńsze (puściły nitki i te strzępki, z których są zrobione trochę się pozbijały), ale miesiąc jeszcze spokojnie posłużą :D

Kusi mnie, żeby uszyć polarowe maty z tym materiałem jako wypełnieniem + nieprzemakalnym prześcieradłem pod spód i stosować je też poza klatką, ale póki co nie mam na to czasu :(

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas