Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kratka na nóżkach pod VetBed'y

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Świnkowa :)
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 sierpnia 2020, 20:16
Kontaktowanie:

Kratka na nóżkach pod VetBed'y

Postautor: Świnkowa :) » 3 sierpnia 2020, 21:46

Witam, zamierzam zainwestować w vetbed'y. Słyszałam, że między vetbed'em, a podkładem jednorazowym powinna znajdować się warstwa przepuszczająca wilgoć. W https://sklep.swinkamorska.com.pl/ znalazłam taką kratkę pod vetbed'y:
https://sklep.swinkamorska.com.pl/produ ... ed-34x37cm. Mam jednak pewne wątpliwości. Czy vetbed jest na tyle sztywny, że nie będzie się zapadać w otwory kratki? Słyszałam też, że można do tego celu zastosować matę łazienkową, jednak taka kratka byłaby łatwiejsza w czyszczeniu. W filmiku o ściółkach nagranym przez właścicielkę sklepu widać, że ona też ich używa. Czy testowaliście takie rozwiązanie? Do mojej klatki potrzebne by było osiem sztuk. Nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto...
Załączniki
kratka pod vetbed.png


Awatar użytkownika

wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Kratka na nóżkach pod VetBed'y

Postautor: wikktta » 31 grudnia 2020, 16:50

powiem ci, że swego czasu korzystałam z dry bed'ów, tyle, że miałam pod tym pellet i bez kratek. wydaje mi się, że kratki nie są potrzebne, za to mogą być przydatne. raczej nie powinien się zapadać, szczególnie jeżeli zdecydujesz się na vetbed original, nonslip jest troche miękkszy, mimo wszystko również nei powinien się zapadać.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Kratka na nóżkach pod VetBed'y

Postautor: MajaiRosie » 1 stycznia 2021, 15:46

Nie potrzebujesz takiej warstwy, właściwie to czemu miałaby ona służyć? Vetbed sam w sobie powinien przepuszczać wilgoć. Mata łazienkowa jest zamiennikiem vetbedu, brzmi to jakby sklep próbował mocno naciągnąć na głupoty ;)


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Kratka na nóżkach pod VetBed'y

Postautor: MixQQ » 8 stycznia 2021, 13:52

Ja od 4 lata zawsze pod vetbeda sypię ściółkę a nią troche żwirku/granulatu drzewnego, aby prosiak miał wyżej w klatce i dobrze mu sie leżało bo lubi się wyciągać i układać na 50 różnych pozycji. Oraz wchłania mocz który przepuszcza mata przez co nie śmierdzi i nie robi się pod spodem gnój. Mata do pralki leci po około 5-7 dniach, gdy widać, że jest już brudna.


beatlena
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2021, 18:54
Kontaktowanie:

Re: Kratka na nóżkach pod VetBed'y

Postautor: beatlena » 24 maja 2021, 18:37

Te kratki są super, mam zwierzaka już rok i jestem z nich mega zadowolona, dzięki temu, że mata łazienkowa nie ma styczności z mokrym pelletem jest zawsze sucha i nigdy nie śmierdzi także bardzo polecam te kratki, 1 kosztuje chyba 5 z złotych a wystarczy chyba na kilka lat więc nie jest to duży wydatek. Na początku nie miałam tych kratek i mata łazienkowa była mokra i parciała więc ja bym teraz nie mogła bez nich żyć :D



Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas