Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka zjada VetBed / DryBed

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
fruzia22216
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lutego 2021, 18:34
Świnki morskie: Zuzia i Fruzia
Kontaktowanie:

Świnka zjada VetBed / DryBed

Postautor: fruzia22216 » 18 lutego 2021, 21:31

Własnie wprowadziłam świnkom zmiany w klatce. Przez pierwszy miesiąc mieszkały na pelecie drewnianym, a teraz wyłożyłam DryBed na pelet. Jedna ze świnek okropnie jest niezadowolona i cały czas gryzie go, podnosi, zagląda pod spód. Boje sie, że się go najje i jej zaszkodzi. Co robić? macie jakies sposoby? Boje się je zostawić w klatce na noc.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Świnka zjada VetBed / DryBed

Postautor: MajaiRosie » 19 lutego 2021, 8:48

Wydaje się, że mniej, niż "jest niezadowolona", a raczej jest ciekawa nowym zjawiskiem :)
To normalne, że z początku świnki próbują podgryzać i wchodzić pod Drybed. Spróbuj w kątach położyć ciężkie elementy klatki (miski, domki), w taki sposób, żeby nie mogła wchodzić pod. Raczej świniom nie uda się odgryźć kawałków, o to bym się nie martwiła.
Zdecydowanie na pellecie musi być drybed, bądź mata łazienkowa, więc już nie zabieraj- przyzwyczają się


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Świnka zjada VetBed / DryBed

Postautor: MixQQ » 20 lutego 2021, 14:56

nic nie rób, znudzi jej się :) Mój dosyć długo to gryzł i podnosił zębami do góry, śmiesznie to wyglądało, ale w końcu mu przeszło.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas