Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czym myć dry bed/vet bed?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
PiotrekxX6466654x
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 lutego 2022, 13:48
Świnki morskie: Tosia tosia
Kontaktowanie:

Czym myć dry bed/vet bed?

Postautor: PiotrekxX6466654x » 10 lutego 2022, 14:09

Czym myć dry bed vet bed ręcznie chodzi o to jakimi płynami czy tylko wodą??? I jeszcze kupiłem nowy dry bed pierwszy w moim życiu i nwm co zrobić czuć z niego jakby takim zapachem nowym firmowym i umyći czym czy tylko wyczesać i włożyć ???? :confused: proszę o bardzo szybką odpowiedź :confused:


Awatar użytkownika

Slaveq
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 marca 2017, 16:37
Kontaktowanie:

Re: Czym myć dry bed/vet bed?

Postautor: Slaveq » 14 lutego 2022, 10:50

Dzień dobry,
Z doświadczenia - ja przed pierwszym użyciem vet beda dobrze wyszczotkowałem a następnie wyprałem w pralce w temperaturze 60oC. Następnie suszyłem rozwieszony i po wyschnięciu ponownie szczotkowałem.
Do prania używam płynu do prania dla niemowląt, do szczotkowania zwykłej szczotki z metalowymi "ząbkami" zakończonymi kuleczkami.
Obecnie używam vet bedów we wszystkich klatkach, wymieniam raz w tygodniu, piorę i wyczesuję jw. Czesanie zwiększa "przepuszczalność" płynów przez vet beda.
Polecam zakup dwóch tak aby można je spokojnie wymieniać.
Pod vet beda kiedyś używałem podkłady medyczne (są lepsze od tych dla zwierząt, lepiej chłoną wodę) ale okazały się bardzo drogie w użyciu i mało skuteczne. A poza tym bardzo smakowały świniakom.
Teraz stosuję pelet ze słomy (nie z drewna lub jakiś żwirek czy coś podobnego). Sprawdza się bardzo dobrze, zwłaszcza, że można go wymieniać "miejscowo". No i jak świniaki zjedzą to nic im nie będzie.
Jeszcze jedna uwaga - vet bedy się kurczą w praniu więc przycinając dodaj z 3-4 cm.
Ja swoje pierwsze vet bedy używałem prze 2 lata. Były drogi ale szybko się zwróciły. Nigdy nie używałem trocin, mat łazienkowych i tym podobnych. Nigdy nie miałem problemów z chorymi łapkami. Zresztą, wystarczy popatrzeć i dotknąć tych małych świnkowych stópek i wyobrazić sobie że, to my gołymi nogami zasuwamy po żwirku lub pociętej słomie.
Moje świnie zadowolone, więc ja polecam vet bedy.
Pozdrowienia.



Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas