Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Młoda świnka a podłoże

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Malentka
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 marca 2022, 16:18
Świnki morskie: Bruce
Kontaktowanie:

Młoda świnka a podłoże

Postautor: Malentka » 19 marca 2022, 16:36

Witam:) kupiliśmy dziś świnkę:) Pan w zoologicznym mówił, że ma trzy miesiące i do skończonych sześciu miesięcy, podłoże ma się składać tylko z trocin. Chciałam zamówić już vetbed a pod spód podkłady higieniczne. Czy pan w sklepie miał rację?


Awatar użytkownika

Slaveq
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 marca 2017, 16:37
Kontaktowanie:

Re: Młoda świnka a podłoże

Postautor: Slaveq » 21 marca 2022, 9:19

Dzień dobry,
Na początek, od razu polecam kupić lub jeszcze lepiej adoptować druga świnkę, tej samej płci. Świnki to zwierzęta silnie stadne. Do prawidłowego i szczęśliwego życia potrzebuje towarzystwa drugiego świniaka. Niestety człowiek nie jest takim towarzystwem. To, posprzątać, dać jeść, napoić i od biedy trochę pogłaskać (jak to świniak będzie lubił).
Nie wiem czym kierował się Pan w sklepie. Wszystkie moje świniaki od dziecka używają vedbedów z podkładem z peletów. Stosowałem wcześniej podkłady higieniczne ale są strasznie drogie. Pelet kupuję w sklepie zooplus (worek 60 l za ok. 60 zł), wysypuję cienką warstwę i wywalam tylko te fragmenty które są zsiusiane (mocno spęczniały) używając łopatki (dziecięcej do pisaku).
Dużo ciekawych informacji dotyczących opieki, żywienia znajdziesz na stronie okienka życia z Lublińca. Przy okzji można adoptować jakąś świnkę lub wspomóc jakiegoś świniaka lub ogólnie działalność okienka.
Pozdrawiam.


HelenMurphy56
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 marca 2022, 8:24
Kontaktowanie:

Re: Młoda świnka a podłoże

Postautor: HelenMurphy56 » 23 marca 2022, 8:33

Na podłodze z pewnością przyda się coś chłonnego, na przykład trociny lub duże stare szmaty (upewnij się, że nie ma tam nic, w co mogłyby się zaplątać).
Ja używam kilku warstw starych gazet przykrytych nadającą się do prania włókniną.
Jeśli używasz trocin, upewnij się, że są one przyjazne dla zwierząt. Jest wiele gatunków drewna, które zawierają trującą żywicę. Najlepsza wydaje się sosna.
Zawsze sprawdzaj. Nie używaj trocin z każdego starego warsztatu.
Powinna być też odpowiednia ilość siana, zarówno do jedzenia, jak i do przytulania się/ zagnieżdżania. (Mam kilka chlewni i drewnianych skrzynek, które do połowy wypełniam sianem i uzupełniam co kilka dni. Siano łąkowe do budowy gniazd, siano tymotkowe w karmnikach).
Świnki morskie radzą sobie z zimnem, gorzej jest im w wilgotnych lub przeciągowych warunkach.
Niezależnie od tego, jaka podłoga jest używana, należy ją regularnie czyścić i wymieniać.


jajajjsjsaj
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 marca 2022, 17:32
Świnki morskie: Benia
Kontaktowanie:

Re: Młoda świnka a podłoże

Postautor: jajajjsjsaj » 23 marca 2022, 17:46

Ja używam zawsze trocin, ponieważ tak mi jest wygodnie



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas