Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samodzielne sprzątanie i inne dyskusje na ten temat :)

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
SMAKUSIA
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 5 kwietnia 2007, 14:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Pisarzowice
Kontaktowanie:

Re: sprzątanie klatki.

Postautor: SMAKUSIA » 2 listopada 2007, 17:31

tym bardziej jeśli świnek jest więcej to już w ogole masakra.
Ale spokojnie im większa klatka, mniej świnek itp rzadziej się sprząta.

Ja mam 3 świnki w 100 i sprzątam trociny co 3-4 dni zależy. W lecie max 3 dni bo im cieplej tym bardziej się to kisi.
Ale nie jest źle a sprzata sie dobrze teraz te kuwety pod bieżącą wode i gotowe.

Obrazek

Dagonet, Burek i Bożydar SERDECZNIE POZDRAWIAJA !

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Migusia
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 18 października 2007, 15:26
Kontaktowanie:

Re: sprzątanie klatki.

Postautor: Migusia » 2 listopada 2007, 19:51

Ja jak zmieniam klateczkę to wsypuję taki pochłaniacz brzydkich zapachów...a zmieniam tak co 3,4 dni ...Ale ja mam dwie i wiórki cały czas przy każdym czyszczeniu... :zly: trzeba dużo tych wiórek ,ale mi przywozi je ciocia i to bardzo duużo... :D

Moje kochaniutkie maleństwa :
Obrazek

Awatar użytkownika
*nicia*
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 13:56
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: sprzątanie klatki.

Postautor: *nicia* » 6 listopada 2007, 13:15

Ja mam jedna swinke w 70tce i sprzatam ogolnie raz na tydzien. Czasem jak poje wiecej zielonego w tyogdniu to po 5 dniach. Wszystko zalezy od tego czy smierdzi czy nie, bo jezeli chodzi o czystosc to ma czysto, zalatwia sie tylko w dwa rogi - w jeden leje w drugim stawia kopiec kupek hehe. Lecz wiadomo swinka to ruchliwe stworzonko i czesto biegajac roznosi te usikane i ukupkane trociny po klatce. Za to tam gdzie spi czyli na i pod hamako-pulka ma czysto do tego stopnia ze mozna by brac te trociny do wysprzatanej klatki, ale komu sie chce babrac w tym - jak koszt paczki trocin to od 1,50 w zwyz.

Obrazek

Awatar użytkownika
Petunia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 16:19
Lokalizacja: Kostrzyn
Kontaktowanie:

Re: sprzątanie klatki.

Postautor: Petunia » 6 listopada 2007, 18:02

Ja pod trociny wsypuję podściółkę no i sprzątam raz na tydzień. A jeżeli bez to co 2 dni. :znudzony:

A pill to make you numb
A pill to make you dump
A pill to make you anybody else
But all the drugs in this world
won't save her from herself



Marilyn Manson-Coma White

Awatar użytkownika
LENA...:):):)
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 1 sierpnia 2007, 19:53
Kontaktowanie:

Re: sprzątanie klatki.

Postautor: LENA...:):):) » 3 grudnia 2007, 20:29

nie chce cie zniechęcać ale moja świnka tak strasznie brudzi żer muszę codzienne...:/


Kacha
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 18:21
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: sprzątanie klatki.

Postautor: Kacha » 8 grudnia 2007, 19:30

takie są konsekwencje posiadania zwierzaka - trzeba sprzątać;] ja swoim sprzątam raz na 6-7 dni czasami 5....jak przeważają trociny pod matą. Normalnie sypie granulat i luz. Poza tym one mają takie rozradowane pyszczki jak sie im posprząta :D :D


Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: sprzątanie klatki.

Postautor: Bercik » 8 grudnia 2007, 22:47

a jak mnie się nie chce czasem...... o boże po pracy... padnięta... a tu jeszcze dwie klatki do posprzątania....Sprzątam 2x w tyg, w sobotę i środe, nie ważne czy bardzo brudno czy nie tak już się przyzwyczaiłam i tyle.

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

MROOFQA
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 23 października 2007, 2:00
Kontaktowanie:

Re: sprzątanie klatki.

Postautor: MROOFQA » 10 grudnia 2007, 2:11

Jeśli jedna świnka i masz miejsce, to im większa klatka - tym rzadziej. Oczywiście bez przesasady. Poza tym w dużej klatce jedna świnka ma pełne szanse siusiać w jednym miejscu . Siuśki najbardziej czuć. Są podwieszane kibelki z plastiku. Ja kupiłam, ale przy kilku świnkach to się nie sprawdza. Przy jednej - jest szansa.
Ja mam świnki us Teddy. Nie rozmawiałam jeszcze z nikim na ten temat, ale mam wrażenie, że ich odchody prawie nie śmierdzą- przy dużej klatce. Kiedyś krótko miałam normalną świneczkę i powiem szczerze - bardzo przykry zapach był. Może tylko mi się tak wydaje. Duża klatka jest super. Zresztą zwykle świnie /nie morskie/ kiedy mają możliwość i dużo miejsca są bardzo czystymi zwierzętami. Bardziej niż pies / :zdziwiony: /. To ludzie stwarzają im takie warunki / zagęszczenie, mały chlew/, że nie są w stanie pokazać, jakie są porządne w tej materii. Lepiej poczekaj dłużej, uzbieraj pieniążki i kup najpierw sporą klatkę - potem świnkę - warto! :ok:


Awatar użytkownika
Pela
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 31 października 2007, 21:48
Lokalizacja: Bardzo fajne miasteczko
Kontaktowanie:

Re: sprzątanie klatki.

Postautor: Pela » 10 grudnia 2007, 14:59

za późno- kupiłam już świnkę. dużo bobków robi, ale myślałam że sprzątanie jest obzrydliwe, a wcale nie. Nawet nie sprawia mi to kłopotu raz dwa i po sprawie. :)

Obrazek

kara15
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 grudnia 2007, 14:07
Kontaktowanie:

jak często sprzątać klatke

Postautor: kara15 » 21 stycznia 2008, 15:07

mam świnkę od roku jej klatkę sprzątam co 3 - 4 dni latem robie to co 2 dni ponieważ jest gorąco i świnka duzo pije więc więcej się załatwia , latem również jeśli jest brudno orzylatują muchy do mieszkania i dręczą naszego zwierzaka. zimą należy dawać więcej trocin i siana ponieważ świnka lubi się chować latem można dawać mniej . myślę że sobie poradzicie.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

  • Dołącz do nas