Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Fionka » 7 września 2013, 21:27

Znacie jakiś sposób jak oduczyć świnkę sikania w niewłaściwym miejscu??

I jeszcze jedno, może ma ktoś pomysł czym wyłożyć kojec?? obecnie mam taką sztuczną trawę, a pod tym cerata, ale to nie zdaje za bardzo egzaminu, bo świnki sikają na tą trawę i potem wolno wysycha. Ma ktoś pomysł na coś co można by było położyć zamiast ten trawy, aby było łatwo wycierać?? ewentualnie jak oduczyć je sikania na tą trawę??

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Dorotka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Whisky
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Dorotka » 20 października 2013, 11:37

Słyszeliście może o podściółce z kolb kukurydzy? Bo szukając czegoś dla Whisky w internetowych sklepach już któryś raz się na to natykam (np. http://bzik-zoologiczny.pl/pl/sciolka/3 ... -mais.html ). To zachowuje się jak drewniany żwirek?


monka1222
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 marca 2011, 16:55
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: monka1222 » 24 października 2013, 19:19

Podobno tak ale kto to wie? ;)
Wszyscy chwalą, że nie pyli, nie podrażnia oczu świnki i nie powoduje chorób dróg oddechowych, nic tylko kupić i sprawdzić :P, właśnie czytam opinie o niej - jedni chwalą, a inni narzekają, no ale wiadomo - gusta są różne.
Podobno nie które paczki są nieźle przeterminowane i strasznie twarde ( mogą kaleczyć łapki) więc sama nie wiem...


Awatar użytkownika
Minachi
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 1 grudnia 2013, 21:38
Świnki morskie: Murzyn
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Minachi » 1 grudnia 2013, 22:06

Spód wykładam żwirkiem drewnianym, a następnie obsypuję siankiem. ;D


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: merida91 » 1 grudnia 2013, 22:47

Hm, ja tak kiedyś robiłam, ale świnki mają tendencję do robienia sobie gniazdek, siusiania do nich i zjadania obsikanego sianka... Dlatego przestałam ;p


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Asia909 » 3 grudnia 2013, 14:52

Odradzam siana na podłoże gdyż świnki po nim sikają i szybko sie psuje.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
leonka
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013, 9:46
Świnki morskie: Kalinka, za TM: Elvis, Tosia, Tina, Tofik, Tola, Mrówka, Masza, Malwinka, Balbinka

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: leonka » 4 grudnia 2013, 8:51

Ja mojej świneczce szybko zafundowałam dry bed. Mała była u nas 2 tygodnie i już na "dywaniku" siedziała. Nie ma co ukrywać - skoczna jest, co fajtnęła nóżkami, trociny walały się po podłodze, poza tym otrzepywanie świnki z trocin przy wyciąganiu z klatki to masakra. Szczególnie kiedy zaczęły jej rosnąć włoski i z rozetki (jak myślałam) zaczęła się przemieniać w angorkę. Teraz stosuję dry bed, pod to cienka (ok 1,5 cm) warstwa trocin + podkłady Tena (Seni w ogóle się u mnie nie sprawdziły, kładłam wieczorem czyste podkłady i świeży dry bed, rano miałam bagienko na dry bedzie i suchusieńkie podkłady :confused: ). Teraz jest sucho, wywalam na bieżąco podkłady i trociny. Opracowałam sobie drobny patent - nie kładę całej wielkiej "płachty" podkładu przyciętego do wymiaru klatki, tylko wycinam 3 kawałki, kładę w miejsca, gdzie świnka siusia najwięcej i jest dobrze. Jak nasiusia na miejsce, gdzie są trociny, to wtedy łopatkę w dłoń i wywalam do śmieci, podsypuję trocin i git :) Maty łazienkowej bym nie dała, za bardzo mi się ze styropianem kojarzy, pamiętam, że sama nie lubiłam po niej chodzić, jak kiedyś mieliśmy w łazience :D Ale dry bed polecam z czystym sumieniem. Zmieniam raz na 4-6 dni, brudny do prania, świeży kładę i jest pięknie. A dostałam naprawdę za świetną cenę, 100 x 150 cm kupiłam na allegro za 100 zł (w tym już przesyłka). Wyszły mi z tego 2 dry bedy do klatki i posłanko dla psa. Sianko zaś wkładam do paśnika, co prawda i tak zawsze mała trochę wyciągnie i się wala, ale to już kilka żdziebełek, a nie siano rozwleczone po całej klacie. Dry bed zaś odkurzam odkurzaczem samochodowym, sianko wyciągam ręcznie, aż tyle czasu nie zajmuje. Odkurzacz kupiłam, bo mi się latać ze szczotką i szufelką nie chciało - za stara jestem ;)


Awatar użytkownika
Minachi
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 1 grudnia 2013, 21:38
Świnki morskie: Murzyn
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Minachi » 4 grudnia 2013, 22:00

merida91 pisze:Hm, ja tak kiedyś robiłam, ale świnki mają tendencję do robienia sobie gniazdek, siusiania do nich i zjadania obsikanego sianka... Dlatego przestałam ;p


No tak, ale ja wymieniam co dwa dni to sianko, więc nie ma katastrofy.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: vagina_denata » 5 grudnia 2013, 20:09

Mimo wszystko nie powinno się stosować siana w ten sposób. Siano to jedzenie, a nie ściółka, powinno być tylko w paśniku, suche, czyste i zabezpieczone przed zabrudzeniem odchodami.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Mary
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 18:22
Lokalizacja: Nowy Targ
Świnki morskie: Ksawery ♥
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Mary » 17 grudnia 2013, 18:31

Ja też korzystam z trocin, ale teraz kupiłam jakieś z firmy Vitapol czy coś :3


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas