Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Akana
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 25 lutego 2014, 15:41
Świnki morskie: Marcel i Karmel :3
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Akana » 27 lutego 2014, 17:33

Alternatywna nazwa do Pet's Dream to też Cat's Best jak coś (jednak radziłabym kupować te granulki, które mają na opakowaniu zdjęcie królika, papugi, świnki itepe, bo podłoże przeznaczone tylko dla kotów może mieć ostre końcówki bryłek). Dzisiaj kupiłam 7l za 19 zł, chociaż osiągają cenę ok. 24 zł. Uważam, że warto, można przez dwa tygodnie wgl nie zmieniać całości a wyrzucać tylko "toaletę" (czyt. zasikane miejsca w konkretnych miejscach w kuwecie) :3.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

GreenTea
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 3 marca 2014, 20:10
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: GreenTea » 19 marca 2014, 21:29

Do tej pory zawsze stosowałam trociny i żwirek. Teraz, jak już wiem jakie rogi klatki świniaczki sobie upatrzyły, żwirek daje tylko w rogi..... Zastanawiam się też nad matą, długo do mnie nie przemawiała (zawsze martwiła mnie sprawa wilgoci), ale chcę ją jednak przetestować.
Jakie żwirki stosujecie pod matkę? Z trocinami używałam taki, który się zwyczajnie rozsypywał pod wpływem wilgoci... nie pamiętam jego nazwy. Mogę pod matę dać taki sam? :)


Awatar użytkownika
Ewaunia
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 25 listopada 2013, 17:05
Świnki morskie: Peppa, Lula, Ironia, Bibi
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Ewaunia » 20 marca 2014, 8:08

Ja używam tylko Pinokio. Jest rewelacyjny. Polecam.

Watek moich świneczek. Zapraszam!
viewtopic.php?f=1&t=7077

GreenTea
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 3 marca 2014, 20:10
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: GreenTea » 22 marca 2014, 14:33

Nie natknęłam się na ten żwirek nigdzie niestety, chcę zrobić zakupy online .. a tam między innymi zwróciłam uwagę na żwirek Pinio, z tego co kojarzę niektórzy go polecali.
Kupiłam chłopakom 120-tkę i jak bym miała pozostać przy trocinach, to chyba cienko bym przędła. :tooth:


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: czikuczikulinka » 20 kwietnia 2014, 14:55

mam pytanie odnośnie podłoża. mój prosiaczek u poprzedniego właściciela klatkę miał wyścieloną jakąś matą (ale nie łazienkową i nie dry bedem), ja przerzuciłam się na wiórki i z tego co widzę to mu to pasuje bo miękko ma i są to duże wiórki więc go nic nie kuje. Tylko zastanawiam się nad kuwetą - co tam wsypać? Stosuje obecnie drewniany żwirek podobny do Pinio tylko, że po obsiusianiu robi się on czerwony (?) i ciekawi to prosiaczka i zaczyna to lizać - nie mówiąc o tym, że nieprzyjemnie to pachnie. u siebie w zoologicznym widziałam jakiś żelo-żwirek, przeźroczysty z niebieskimi granulkami, rzekomo ma maskować przykry zapach - jest produkowany dla kotów, ale dla gryzoni podobno też może być stosowany. Ktoś z was coś takiego stosował? Wie o czym pisze bo nie moge przypomnieć sobie nazwy firmy a szukałam już w necie i nic takiego nie widze.


Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Cavialina » 20 kwietnia 2014, 15:52

To żwirek silikatowy na przykład benek. Dawałam go do kuwety kota, nie próbowałam go dawać świnkom. A co do maty możliwe, że chodzi o podkłady seni.

Obrazek

czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: czikuczikulinka » 21 kwietnia 2014, 18:09

a wiesz, że to możliwe, że to to. ktoś coś słyszał o używaniu tego? mam opory jakoś po tym jak się naczytałam, że od twardego podłoża świnkom wrzodzieją nóżki. trociny są miękkie, le z drugiej strony potrafią uwierać prośka.. granulat drzewny jest za twardy tak na moją logikę..


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: vagina_denata » 21 kwietnia 2014, 20:45

Dlatego na pellet kładzie się matę łazienkową albo dry-bed. Mało kto używa go jako samodzielnego podłoża, bez żadnego materiału na górze.
Natomiast żwirków silikonowych albo bentonitowych nie powinna się używać w klatce świnek, tylko drewniane. A już w szczególności nie wolno sypać żwirków zbrylających.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: czikuczikulinka » 22 kwietnia 2014, 9:01

dzisiaj rano zmieniałam podłoże George'owi i wyłożyłam trocinkami i położyłam na to podkład szpitalny (moja mama przyniosła z pracy, taki niebieściutki) Prosię na początku było zdezorientowane ale chyba mu przypadło do gustu. dobrze chłonie mocz (widać plamę ale nic a nic nie czuć - wzięłam do ręki to i powąchałam - pachnie papierem z lekką nutą kwiatków lub czegoś), prosiaczek robiąc wyścigi po klatce nie rozrzuca trocin no i nic go nie piłuje. Póki co nie przymierzał się do jedzenia ani nawet gryzienia tego ;)


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: czikuczikulinka » 15 maja 2014, 14:06

czikuczikulinka pisze:dzisiaj rano zmieniałam podłoże George'owi i wyłożyłam trocinkami i położyłam na to podkład szpitalny (moja mama przyniosła z pracy, taki niebieściutki) Prosię na początku było zdezorientowane ale chyba mu przypadło do gustu. dobrze chłonie mocz (widać plamę ale nic a nic nie czuć - wzięłam do ręki to i powąchałam - pachnie papierem z lekką nutą kwiatków lub czegoś), prosiaczek robiąc wyścigi po klatce nie rozrzuca trocin no i nic go nie piłuje. Póki co nie przymierzał się do jedzenia ani nawet gryzienia tego ;)


jednak odradzam wiórki. Mój Geroge ma ostrą alergie spowodowaną wiórkami. Musi przyjmować serie zastrzyków + przecieranie sierści i skóry roztworami Altacetu. Weterynarz powiedział mi, że co raz więcej przybywa mu pacjentów-świnek z alergiami spowodowanymi wiórkami. Proszę, uważajcie! Oszczędźcie prośkom zastrzyków i ciągłego gryzienia. Nie bojkotuje wiórek i nie wrzucam wszystkich firm do jednego worka ale widać, że jakość wiórek drastycznie spada. Mam tylko nadzieje, że George szybko z tego wyjdzie.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas