Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Sensibles » 18 maja 2014, 15:14

Nie sądzę, że to wina złej jakości trocin...jak niby mają być złej jakości? Po prostu ma uczulenie i tyle. Nieważne, z jakiej firmy kupisz.
Ewentualnie jest podział na takie bardzo malutkie i cieniutkie trocinki i na większe. Ja preferuję większe, raz kupiłam bardzo fajne, ale nie pamiętam z jakiej były firmy i ciężko to rozpoznać po opakowaniu, czy są grube i duże czy takie maleństwa.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika

Marcelina
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 6 kwietnia 2014, 12:07
Lokalizacja: Góra
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: Marcelina » 24 czerwca 2014, 16:23

Hej :)
Przygotowuję się do zakupu 2 świnek (długowłosych) i zdecydowałam się na wyłożenie klatki matą łazienkową. Mam tylko pytanie:
czy o taką chodzi?
Bo jest napisane, że wchłania wodę. A nie powinna przepuszczać? :hmmm:



Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuw

Postautor: nugatka » 24 czerwca 2014, 18:15

Marcelina pisze:Hej :)
Przygotowuję się do zakupu 2 świnek (długowłosych) i zdecydowałam się na wyłożenie klatki matą łazienkową. Mam tylko pytanie:
czy o taką chodzi?
Bo jest napisane, że wchłania wodę. A nie powinna przepuszczać? :hmmm:


Będzie przepuszczać mocz świnek, dlatego pod matę kładzie się drewniany żwirek.


kejjroll
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 lipca 2014, 10:37
Świnki morskie: Pusia, Alex, Panda
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: kejjroll » 18 sierpnia 2014, 16:42

Ja mam od tygodnia matę łazienkową, pod to żwirek drewniany i super jest :) co prawda trzeba często sprzątać odchody ( bynajmniej w mojej sytuacji , bo mam 3 świnki ) ale sprawdza się dobrze :) świnki nie śpią na wilgotnym, muszę kupić tylko na zapas jeszcze z dwie maty :)


Konto usunięte

Co chcesz...

Postautor: Konto usunięte » 10 września 2014, 17:20

Stosowałam na samym początku granulki. W pokoju był od nich taki jakby kurz, śwince nie wygodnie, miał zaczerwienione od tego łapki. No to siano... też się nie sprawdziło wszędzie gdzie się dotkną było mokro bo nie wchłania tyle, i kto by chciał jeść to na czym śpi, je, wydala i psoci?? Trociny to najtrafniejszy wybór wchłania, miękki tylko że trzeba częściej wymieniać bo trochę po 3-4 dniach śmierdzi jak ma się małą klatkę. A jak kupi się granulat to można kupić do niego specjalny proszek o jakimś zapachu, wchłaniający i pachnący np. lawendowy.

Wszędzie + i - ale najlepiej jednak trociny, bo nie robią krzywdy śwince (kaleczą delikatnych łapek) i przyjemne dobrze wchłaniają tanie... chyba, że ma się świnkę długowłosą to już trudniej bo trociny wchodzą w włosy i jest nieciekawie.

Według mnie trociny, ale sama musisz wybrać co będzie dla Kubusia najlepsze...


Anuzia
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2014, 14:48
Lokalizacja: wlkp
Świnki morskie: Antoś
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: Anuzia » 10 września 2014, 21:53

Witam:)
Ja polecam drewniany żwirek a na to matę łazienkową, bobki zamiatam codziennie i wybieram "mokre" miejsca to naprawdę chwilka:) miałam kiedyś świnki na trocinach ale to nie dla mnie, porozrzucane troty wokół klatki a przy wyciąganiu prosiaka trociny były również na nim:/


Awatar użytkownika
amack
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 13 października 2014, 18:50
Świnki morskie: Świnek
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: amack » 18 października 2014, 14:09

Mam pytanie czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć co to takiego żwirek zbrylający? To taki który rozpada się pod wpływem wody? Może ktoś wkleić zdjęcie jak to wygląda? Nie chce tego kupić, bo wyczytałam, że to może szkodzić świnką, ale chciałabym wiedzieć, jak to wygląda, żeby tego właśnie nie kupować :P


ewawk
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 18 października 2014, 13:56
Świnki morskie: Peppa [*]19.10.2014
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: ewawk » 18 października 2014, 16:23

Ja od początku stosuje tylko wióry "jaśkowe wióry". Do tej pory uważałam je za fajne, do czasu az ocxko zaczęło ropiec. Lekarz stwierdził ze się zakula właśnie wiorem. I teraz chce zmienić tylko pytanie na co.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: GalaxySparkle » 18 października 2014, 18:35

amack pisze:Mam pytanie czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć co to takiego żwirek zbrylający? To taki który rozpada się pod wpływem wody?
Przeciwnie. Zbrylający właśnie pod wpływem płynu zbryla się, tworząc taką grudę. Gdyby świnka zjadła takiego żwirku...
Zdjęć poszukaj w necie, właściciele świnek nie kupują zbrylającego, więc tu raczej nie doczekasz się zdjęcia. Jak będziesz kupować, to po prostu przeczytaj opis.

Ze swej strony polecam żwirek drewniany, on przy kontakcie z cieczą rozsypuje się w takie jakby drobniutkie wióreczki. Na Allegro można go tanio kupić.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas