Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Nymerth
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: Nymerth » 29 stycznia 2019, 11:33

Ja na początku używałam VetBed + podkłady. Przy dwóch świnkach i klatce 100x55 była to kompletna porażka - zmienić ciężko, a znowu już po jednym dniu było całe zasiusiane. Strasznie śmierdziało, sam VetBed szybko namakał. Do tego jego czyszczenie, zapychanie pralki, wyczesywanie sprawiło, że postanowiłam go odstawić.
Potem miałam sam pellet słomiany - nie drażnił łapek świnkom. Co 2-3 dni wybierałam zasikane miejsca, codziennie nie było takiej potrzeby. W końcu przestało mi w domu śmierdzieć. Ale widok był niezbyt przyjemny, rozwalało się to całe, bobki potem wszędzie leżały.
Na koniec stanęło na przebudowie klatki na taką bez góry, co było jednym z najważniejszych czynników decydujących o łatwości sprzątania. Póki co mam podkłady seni + matę łazienkową, ale sprawdzić się to może tylko w jednym przypadku: kiedy posiadamy dla świnek kuwety. Teraz świnki są trzy, a podkłady praktycznie nie są brudne, bo wszystko idzie do kuwet, gdzie jest pellet słomiany. Nic nie śmierdzi, sianko łatwo się zbiera zmiotką. Niedługo potestuję żwirek Cat's Best Eco Plus i wydaje mi się, że będzie jeszcze lepiej.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: Gegoru » 13 marca 2019, 11:40

Ja mam w klatce świnki żwirek drewniany, na to drybed i tak funkcjonujemy prawie od początku.


serfer58
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwietnia 2019, 15:55
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: serfer58 » 12 kwietnia 2019, 15:58

Kupiłam trociny dla mojej świnki morskiej od lokalnej firmy Kołki Drewniane Bigus Ryszard, bo jak się okazuje, można u nich kupić nie tylko kołki meblowe. Posiadają bardzo dobrej jakości tworzywo, które jest przystosowane dla zwierząt i przede wszystkim bezpieczne dla ich zdrowia. Mój chomik czuje się komfortowo, więc jestem naprawdę zadowolona z zakupu.


Awatar użytkownika
SID
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2019, 12:45
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: SID » 20 maja 2019, 11:22

Witam, mam pytanie o podkład dla świnek. Znajoma moja stosuje pellet, który kupuje w Leroy Merlin (ten opałowy) ... robi tak wiele lat, świnkom nic się nie dzieje ... a jest on dużo tańszy niż ten przeznaczony dla zwierząt. Czytałam jego skład to zawiera same iglaste drewno. Co Wy na to miał ktoś z Was podobne doświadczenia?


kotek23
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwietnia 2020, 10:13
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: kotek23 » 30 kwietnia 2020, 10:23

Dzień dobry.Jestem tutaj nowa i chciałabym dowiedzieć się paru informacji odnośnie świnki morskiej.Niedługo mój synek otrzyma na prezent chłopca świnkę morską, która ma 45 tygodni. Wiem, że jest mnóstwo wątków na temat świnki, ale ja naprawdę nie mam czasu na ich czytanie,gdyż czas mnie nagli,gdyż świnka będzie u nas za parę dni, a potrzebuję informacji najlepiej od osób które mają świnkę morską i mogą podzielić się swoimi obserwacjami i doświadczeniem.
Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie rady.
1)Jaką klatkę najlepiej kupić dla świnki chłopca? Proszę o ewentualny wymiar i linki aukcji do sprawdzonej i dobrej klatki?
2)Jakie akcesoria dodatkowe powinny znaleźć się w klatce??(tutaj też mile widziane zdjęcia lub linki)?
3)Co powinno znaleźć się na spodzie klatki??(tutaj też mile widziane zdjęcia lub linki)?
4)Co świnka może jeść, a czego unikać?
5) Co z obcinaniem paznokci???
I wszystkie informacje, które powinna mieć osoba, która zacznie się opiekować świnką.


Talent12
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 sierpnia 2020, 18:00
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: Talent12 » 14 sierpnia 2020, 14:08

Żwirek drewniany pellet i ściółka


wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Postautor: wikktta » 8 października 2020, 17:30

pelet i dry bed :>


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas