Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak nauczyć świnkę kuwetowania?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Jak nauczyć świnkę kuwetowania?

Postautor: Andzia001 » 5 kwietnia 2019, 10:05

Kocojek pisze:Hej
Ogólnie to mam dwie świnki morskie (około 2 miesięcy) i mam problem z nauką czystości u jednej. Benia pięknie chodzi do kuwety na siku i bobki, za to Tofi... Sika i bobkuje gdzie popadnie. Kuwetę mają dużą, narożną. Mają tam kulę z sianem. Gdy widzę że tofi zaczyna cofać się i "rozpłaszczać" na podłożu lekko przesuwam ją palcem. No i przestaje, zmienia miejsce łazi itd. ale gdy już wejdzie do kuwety to nic. W kuwecie mam pelet drewniany i przekładam tam wszystkie bobki. Może ktoś pomóc?


U mnie jest tak samo. Bella szybko nauczyła się załatwiać do kuwety, po jakimś czasie kupiłam Else i robi dosłownie wszędzie, do kuwety wchodzi tylko po to żeby sobie poleżeć (jest długowłosa). Niestety, ale nie każda świnka się nauczy, trzeba cierpliwości albo częstego sprzątania kupek.


Awatar użytkownika

Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Jak nauczyć świnkę kuwetowania?

Postautor: Kocojek » 6 kwietnia 2019, 19:22

Andzia001 pisze:
Kocojek pisze:Hej
Ogólnie to mam dwie świnki morskie (około 2 miesięcy) i mam problem z nauką czystości u jednej. Benia pięknie chodzi do kuwety na siku i bobki, za to Tofi... Sika i bobkuje gdzie popadnie. Kuwetę mają dużą, narożną. Mają tam kulę z sianem. Gdy widzę że tofi zaczyna cofać się i "rozpłaszczać" na podłożu lekko przesuwam ją palcem. No i przestaje, zmienia miejsce łazi itd. ale gdy już wejdzie do kuwety to nic. W kuwecie mam pelet drewniany i przekładam tam wszystkie bobki. Może ktoś pomóc?


U mnie jest tak samo. Bella szybko nauczyła się załatwiać do kuwety, po jakimś czasie kupiłam Else i robi dosłownie wszędzie, do kuwety wchodzi tylko po to żeby sobie poleżeć (jest długowłosa). Niestety, ale nie każda świnka się nauczy, trzeba cierpliwości albo częstego sprzątania kupek.


U mnie sytuacja się znacznie poprawiła. Przetrzymałam świnki na jednym podkładzie higienicznym przez 4 dni a potem go rozdarłam. Sasiusianą zawartość wrzuciłam do kuwety i przysypałam pelletem. Tofiś już kilka razy nasiusiała do kuwety.


Ruda...Luna
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2019, 17:56
Świnki morskie: Luna
Kontaktowanie:

Re: Jak nauczyć świnkę kuwetowania?

Postautor: Ruda...Luna » 24 grudnia 2019, 11:10

Witam, ja nad kuwetą umieściłam poidełko i kulę z siankiem, wydaje mi się, że dzięki temu moja Luna załatwia się głównie do kuwety. Klatkę i kuwetę mam wysypaną peletem, dodatkowo na całej powierzchni klatki położoną mam matę łazienkową (oczywiście poza kuwetą), a pod peletem podkład-matę do nauki czystości dla psa :) . Zdarza się, że mój prosiaczek zrobi bobki na macie wtedy je odkurzam odkurzaczem bezprzewodowym (takim małym jak do samochodu- specjalnie na tą okazję zakupionym), dzięki temu mam cały czas czysto w klatce, odchody są głównie w kuwecie. Kuwetę sprzątam co drugi dzień, natomiast pelet w klatce i matę sprzątam raz na dwa tygodnie, czasem rzadziej (w zależności od potrzeb). U mnie taki model się sprawdza, choć czasem zdarzają się wpadki :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas