Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Madlen
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 26 listopada 2012, 10:26
Lokalizacja: Małopolska
Świnki morskie: Biszkopt :)
Kontaktowanie:

Re: Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Postautor: Madlen » 23 stycznia 2013, 18:23

Jak stosujesz granulat pod mate to trociny nie są potrzebne :) Mata łazienkowa jest po to żeby nie gniotło nic świnki... ;) Ja natomiast mam trociny pod matę i tez nie jest źle tylko często trzeba sprzątać bo trociny nie chłoną tak fajnie jak granulat :) Sianko tylko do paśnika bo inaczej świnka by na to siusiała a później to jadła a to nie jest higieniczne :D

Elvis i Elza na zawsze w moim sercu...[*]

Obrazek

Awatar użytkownika

Emila
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Postautor: Emila » 23 stycznia 2013, 18:27

o teraz rozumiem, dziekuje, pomagacie mi bardzo bo ja nie mam pojecia nie raz co robic :(


Awatar użytkownika
Ronney
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2 lipca 2012, 0:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Świnki morskie: Ronney[*] , Franek, Ptyś.
Kontaktowanie:

Re: Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Postautor: Ronney » 24 stycznia 2013, 14:59

Ja u moich świnek mam granulat i na to trociny lekko wymieszane z granulatem. W rogach, gdzie siusiają sypię więcej granulatu. Nic nie śmierdzi, ładnie chłonie wilgoć także sprzątam co tydzień :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Postautor: Sensibles » 26 stycznia 2013, 20:34

Nie ma złotego sposobu na brzydki zapach z klatki. Wszystko będzie śmierdzieć, jeśli będzie się niedostatecznie często sprzątać. Ja trzymam świnkę na żwirku + trocinach, zmieniam żwirek co 2-3 dni i wtedy nic nie śmierdzi. Jeśli nie sprzątam dłużej niż ten czas - czuć nieprzyjemny zapach. Jak miałam żwirek z matą łazienkową, codziennie sprzątałam bobki, i nie śmierdziało, jeśli wymieniałam co te 2-3 dni : )

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Gucio2009
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 21:56
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Gucio
Kontaktowanie:

Re: Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Postautor: Gucio2009 » 28 stycznia 2013, 16:16

Sensibles pisze:Nie ma złotego sposobu na brzydki zapach z klatki. Wszystko będzie śmierdzieć, jeśli będzie się niedostatecznie często sprzątać. Ja trzymam świnkę na żwirku + trocinach, zmieniam żwirek co 2-3 dni i wtedy nic nie śmierdzi. Jeśli nie sprzątam dłużej niż ten czas - czuć nieprzyjemny zapach. Jak miałam żwirek z matą łazienkową, codziennie sprzątałam bobki, i nie śmierdziało, jeśli wymieniałam co te 2-3 dni : )


My mamy matę łazienkową a pod nią trociny pomieszane ze żwirkiem. Codziennie sprzątamy bobki, a co 2-3 dni zmieniamy podłoże. Raz w tygodniu pierzemy matę. Nie ma problemu z jakimiś brzydkimi zapachami ;)


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Postautor: Fafka123 » 28 stycznia 2013, 17:18

Od niedawna mam w klatce matę łazienkową, pod nią nic nie ma prócz oczywiście miejsc gdzie prosiak siusia . Oraz w domku (na żwirek jest położony papier toaletowy) bo pomimo że do kącika potrzeb Harry ma 2 kroki sika pod siebie a mnie szlag trafia bo nie dośc że w klatce śmierdzi to jeszcze śmierdzi sam Harry ... Boże, a jak będą dwie to dopiero będę miała zabawy XD Ahh, taki urok posiadania świnek :)

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
szekeresberes
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 17:53
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Klusek
Kontaktowanie:

Re: Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Postautor: szekeresberes » 28 stycznia 2013, 20:13

Gucio2009 pisze:My mamy matę łazienkową a pod nią trociny pomieszane ze żwirkiem. Codziennie sprzątamy bobki, a co 2-3 dni zmieniamy podłoże. Raz w tygodniu pierzemy matę. Nie ma problemu z jakimiś brzydkimi zapachami ;)

Jak pisałam wcześniej stosuję matę (najrzadziej wymieniam ją co 2 dni) a pod nią drewniany żwirek, zaczęłam również stosować kuwetę, którą opróżniam i wymieniam w niej żwirek dwa razy dziennie. Uważam, że kiedy używałam samego żwirku ekskrementy było o wiele mniej czuć.

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gucio2009
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 21:56
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Gucio
Kontaktowanie:

Re: Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Postautor: Gucio2009 » 28 stycznia 2013, 20:23

szekeresberes pisze:którą opróżniam i wymieniam w niej żwirek dwa razy dziennie


Niestety Gucio jest pod tym względem brudaskiem :) Nie ma jednego stałego miejsca na bobki ...


Luna24
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 6 kwietnia 2012, 18:21
Świnki morskie: Luna
Kontaktowanie:

Re: Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Postautor: Luna24 » 6 lutego 2013, 19:54

Można używać neutralizatorów zapachu czy coś takiego. Np. Odświeżacz zapachu Beaphar. http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pre ... tek/213006
Ja osobiście nie stosuję, bo uważam, że najlepszą metodą żeby nie śmierdziało wystarczy posprzątać klatkę, ale jeśli chodzi o chemiczne środki, raczej można zastosować odświeżacz.

Świnka morska- takie małe stworzonko, a takie pocieszne :)

Mój blog:
http://inspiracjamoimparagrafem.blogspot.com/

czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Pomysly na zwalczanie brzydkiego zapachu.

Postautor: czikuczikulinka » 3 maja 2014, 11:26

u swojego prosiaczka przetestowałam i matę i podkłady i same wiórki i pellet. najlepiej dla nas sie sprawdziła opcja: pellet do kuwetki i w jeden narożnik (czasami wieprzek zapomina jak się korzysta z kuwety i siusia w roku klatki :) ) a co do reszty to wiórki. Owszem jak George robi sobie wyścigi w klatce to mój pokój wygląda jak tartak ale mata i podkłady się nie sprawdziły - podgryzał je a to mu mogłoby zaszkodzić :( a tak to mięciutko ma. kuwetę i "zasiusiany róg" zmieniam mu codziennie (wybieram zasiusiane pellety i wrzucam nowe) czasami dosypuje wiórek jak widzę, że ma za mało. Sianko wisi w paśniku, ale przy sprzątaniu całej klatki (co 4 dni) widzę, że niuniek sobie je do domku wrzuca i leży na nim.
przez dość częste sprzątanie nie czuć bardzo nieprzyjemnego zapachu ale w pokoju mam odświeżać powietrza - taki żel w jakiejś kolorowej formie. leży to nie przy samej klatce ale niedaleko więc "maskuje" ewentualny brzydki zapach. z tego co zauważyłam prosiaczek nie reaguje na to źle, chyba mu to nie przeszkadza, a mi w pokoju ładnie pachnie.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

  • Dołącz do nas