Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Uczulenie na wiórki

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Kasia I Borysek
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 11 stycznia 2012, 17:17
Świnki morskie: Borys
Kontaktowanie:

Uczulenie na wiórki

Postautor: Kasia I Borysek » 15 czerwca 2012, 21:11

Moja świnka ma uczulenie na wiórki tak przynajmniej powiedział lekarz , który go badał.Poszłam z nim bo tego weterynarza bo ciągle się drapał i miał strupy powiedział uczulenie na wiurki no ok.Kupiłam w aptece takie pieluchy i żwirek.Tak to śmierdzi muszę sprzątać nawet co dwa dni.Mama mówi że maty lub Dry-bedu mi nie kupi bo też będzie śmierdziało.No ja nie wiem co mam robić są jakieś wiórki które nie uczulają?

Kasia i Borys

Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Uczulenie na wiurki

Postautor: Konto usunięte » 15 czerwca 2012, 21:13

Sa,nawet juz tu o tym pisalismy,wystarczy poszukac,wpisz w okienku trociny,lub alergia,znajdzie sie wszystko.


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Uczulenie na wiórki

Postautor: nugatka » 16 czerwca 2012, 9:44

Co Ci śmierdzi? Żwirek chłonie zapachy lepiej niż trociny. Na matę czy Dry-Bed możesz odłożyć z kieszonkowego i kupić. Mata jest o wiele tańsza, często można kupić w jakichś marketach na promocji. Ewentualnie możesz spróbować na żwirek kłaść siano (ale systematycznie wyjmuj to zasikane). Ja kupuję pellet opałowy (za 15kg daję około 16zł). Pamiętaj, że to musi być żwirek/pellet drewniany.

I podstawowe pytanie: po czym weterynarz stwierdził, że problemy świnki są związane z uczuleniem na trociny?


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Uczulenie na wiórki

Postautor: vagina_denata » 16 czerwca 2012, 13:44

Śmierdzi bo kupiłaś "takie pieluchy" cokolwiek miałaś na myśli. Wyrzuć to i zostaw sam żwirek, albo kup co co przepuszcza siuśki zamiast je chłonąć (dry-bed, matę).

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

inka1

Re: Uczulenie na wiórki

Postautor: inka1 » 4 lipca 2012, 18:00

Duzo swinek ma uczulenie na wszelkiego rodzaju wiorki i trociny. Kup dobry zwirek, lepiej drozszy ale lepszy. Np Pinio, nie sa super drogie ale bardzo dobre.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Uczulenie na wiórki

Postautor: Sensibles » 4 lipca 2012, 18:45

Bardzo dobrym żwirkiem jest też zwykłu granulat dla kotów z Carrefoura, on jest w takich zielonych opakowaniach. Nie zbrylający, co jest dużym plusem. Ładnie pachnie, polecam.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas