Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podkład - coś na wybieg

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Zaniepokojona
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lipca 2014, 22:00
Kontaktowanie:

Podkład - coś na wybieg

Postautor: Zaniepokojona » 13 lipca 2014, 23:13

Dzień dobry

Od niedawna mam dwie świnki. Jako, że mam psy, w pokoju dużo kabli itp. itd. zrobiłam i coś w rodzaju zagrody, gdzie mają spokój a mają na co dzień coś więcej niż (na razie) mała klatkę.

Problem jednak jest ciągła załatwianie się świnki na podłogę. Mam panele, więc jest to bardzo uciążliwe i dla mnie i dla świnki. Dla mnie, bo nawet jeśli zaglądam tam czesto i pilnuje porządku - nie da rady tego pokonać, a niszczą się panele, bo siuśki wsiąkają, dodatkowo przewiduję, że jeśli będzie tak dalej, będę walczyła ze ciągłym smrodem moczu. Dla świnki, bo ma długie włosy i się obsikuje i ona dodatkowo śmierdzi, a stresująca jest dla niej kąpiel. Na chwile bieżącą przyzwyczajam ją do nowego zbiegu kosmetycznego jakie jest obcinanie włosów, ale idzie nam powoli.

Dochodząc do meritum sprawy - co położyć na podłogę? Czytałam, że nie którzy tu na forum kładą kocyk - jak dla mnie nie załatwia to problemu paneli, bo kocyk będzie przesiąkał? Myślałam o takich matach: http://allegro.pl/seni-podklady-podklad-do-szpitala-90x60-5szt-i4383629603.html, ale z czego pamiętam wierzch jest taki waciany i bardzo prawdopodobne ze będą skubać.
Ma może ktoś doświadczenie w tej kwestii?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
bella_
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 24 października 2013, 14:53
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Nutka i Lusia
Kontaktowanie:

Re: Podkład - coś na wybieg

Postautor: bella_ » 14 lipca 2014, 13:27

Ja używam podkładów podobnych do Seni, kupuję je w Rossmanie (wychodzą najtaniej). Moje świnki w ogóle się nie interesują podłożem. Musisz sprawdzić jak będzie u Ciebie. Innym pomysłem jest zakup maty ochronnej np. takiej http://www.zdrowyzwierzak.pl/pol_m_Kojce-i-wybiegi_dla-swinki-morskiej-141.html Będę ją właśnie zamawiać, bo moje panienki załatwiają się głównie do kuwetki i lepsza w moim przypadku będzie taka mata.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Podkład - coś na wybieg

Postautor: Hahnoto » 14 lipca 2014, 13:52

Osobiście, aby uchronić panele przed siuśkami, kładę grubą folię, na to gruby koc i na to jeszcze koc polarowy :)
Możesz też zainwestować w nieprzemakalne prześcieradło dla dzieci, które jednak trochę kosztuje (jeśli chodzi o te większe rozmiary), ale zgaduję, że jest bardzo dobrym rozwiązaniem ;)


GochaLbn
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 listopada 2014, 14:04
Kontaktowanie:

Re: Podkład - coś na wybieg

Postautor: GochaLbn » 24 listopada 2014, 14:09

Ja podlozylam carate kuchenna. Jest tania duza nie przemaka i nie trzeba wymieniac co chwila wystarczy przetrzec mokra szmatka lub chusteczka nawilzana dla dzieci. Moje swinki juz sie nauczyly ze zapach chusteczki znaczy ze tu sie nie zalatwia. Tak tez nauczylam je korzystac z kuwety.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Podkład - coś na wybieg

Postautor: GalaxySparkle » 24 listopada 2014, 22:08

Tylko przy długowłosej powinno być coś, w co mocz od razu wsiąknie. W przeciwnym razie futerko od razu zostaje zalane kałużą.
Jeśli świnka uparcie nie chce nauczyć się siusiania w kuwecie, zrobiłabym to samo, co Hahnoto. Mocz od razu będzie wsiąkał, więc świnka nie będzie osikiwać futerka, a dalej już folia zatrzyma go przed niszczeniem podłogi.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas