Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Fleece (polar?) a drybed, o co tu chodzi?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
rvbcia
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 7 czerwca 2014, 19:30
Świnki morskie: Arya!
Kontaktowanie:

Fleece (polar?) a drybed, o co tu chodzi?

Postautor: rvbcia » 4 września 2014, 16:06

Hej!
Często wchodzę na anglojęzyczne strony lub filmy na YT i tam baaaardzo często pada to cholerne słowo FLEECE. Drybed lub vetbed bardzo rzadko. O ile widzę na filmikach i zdjęciach, to FLEECE to zwyczajny koc polarowy. On nie ma żadnej warstwy antyposlizgowej ani nic. Czy dobrze mysle? Czy to naprawde zwykly koc?

Kupilam drybeda, z tych tanszych o tej innej gestosci wlosia. Jest okropny, czyszczenie go to katorga bo te "wloski" na nim sa tak dlugie ze czasami kupka sie tak wplacze ze wychodzi razem z nimi. Juz nie wspomne o wybieraniu kupek lopatka, jest to w ogole niemozliwe, odkurzacz tylko i wylacznie, wytrzepanie takze nic nie daje.

I tu moje drugie pytanie, czy moge zamiast tego piekielnego drybeda po prostu kupic koc (taki lepszy, grubszy, zeby swinka nie czula swirku pod spodem) i wylozyc nim klatke? Czy to nie przejdzie? Nie znalazlam nic na temat polaru na forum wiec pytam.


Awatar użytkownika

-gruba-
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, 8:24
Lokalizacja: w-wa
Świnki morskie: Zdzisiek , Elvis
Kontaktowanie:

Re: Fleece (polar?) a drybed, o co tu chodzi?

Postautor: -gruba- » 4 września 2014, 19:06

fleece to po prostu polar, taki jak np. robi się z niego ubrania. Drybed=vetbed to podgumowany materiał poliestrowy ,mięciutki,gąbczasty.
Jeśli chodzi o polar to odradzam. Wszystko się go czepia od trocin, po mokry żwirek który się przykleja i sierść świnek której za cholerę ;) nie da się usunąć. No chyba że po prostu będzie się go stosować już bez niczego pod spodem.
Nie próbowałam drybeda ale jak widzę nie jesteś zadowolona z niego.
Ja dziś kupiłam matę, taką jak się kładzie pod np. prysznic czy wannę. Kiedyś już miałam ją ale jakoś nie mogłam się przekonać. :/ Może przy kolejnej próbie jednak przekonam się. Pod spód nie dałam nic. Choć myślę nad tym aby dać jakiś podkład , takie jak kładzie się małym dzieciom pod prześcieradło żeby nie zasiusiały łóżka. Choć nie wiem czy to warte zachodu.

Jakby nie było, najgorsze jest to w tych wszyskich tkaninach że kupy leżą na wierzchu a świnki po nich depczą. W trocinach jakoś inaczej to jest. Kupa przykleja się do trocin i świnka już jej tak nie rozbabruje.

Ciekawa jestem jak sprawdził by się gruby koc. Obawiam się że miejscami mógłby być po prostu mokry od siuśków. Chociaż może się mylę.

Obrazek

Awatar użytkownika
rvbcia
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 7 czerwca 2014, 19:30
Świnki morskie: Arya!
Kontaktowanie:

Re: Fleece (polar?) a drybed, o co tu chodzi?

Postautor: rvbcia » 4 września 2014, 21:44

Problem z kupkami byłby mniejszy jakby łatwiej dało je sie zbierać a z koca na pewno jest łatwiej niz z tego drybeda..
Czekam jeszcze na opinie innych, ale kupie kocyk i wyprobuje jako zmiennik jak drybed sie pierze, zobaczę jak tam z wysychaniem i czyszczeniem. A na kudelki mam sposób, rolke do czyszczenia ubrań, zawsze jak po praniu z recznikow nie zejdą to czyszczę i wszystko ładnie schodzi ;)

Edit: co do maty to tez mam złe wspomnienia, jak trochę trocin sie tam dostało + siki to nie dość ze okropnie cuchnelo tojeszcze domyc sie z tych rowkow nie chciało,ale może coś robiłam zle, w każdym razie, drybed lepszy od maty jak dla nas, a trociny dwa razy wszolki przyniosły wiec juz nigdy więcej :(


Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Fleece (polar?) a drybed, o co tu chodzi?

Postautor: arwena_oka » 5 września 2014, 11:44

Ja korzystam z oryginalnego Drybeda - najgorszy problem jest z siankiem - ono się wczepia strasznie i muszę mocno wytrzepać przed wrzuceniem do pralki, ale kupki dobrze się całkiem zbiera zwykłą szufelką do żwirku kupioną w zoologiku za 3zł. Ma jakieś coś pod spodem że "wyczesuje" włosie drybeda ;)

Teraz testuję matę do suszenia naczyń :tooth: Kupiona w Biedronce za 5zł . Jest fajna bo jest mięciutka, nic się nie czepia.
Zobaczymy jak to będzie jeśli zostanie obsikana, jak się będzie zachowywać - dam znać jak się sprawdza .

Pod spód stosuje Pinio - dobrze chłonne i dość długo wytrzymuje. Zwykłe trociny są okropne.

Spróbuj nauczyć też świnkę korzystać z kuwety :) 80% mniej sprzątania ;) Tylko codziennie wystarczy wymienić Pinio w kuwecie.


-gruba-
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, 8:24
Lokalizacja: w-wa
Świnki morskie: Zdzisiek , Elvis
Kontaktowanie:

Re: Fleece (polar?) a drybed, o co tu chodzi?

Postautor: -gruba- » 5 września 2014, 15:05

Nauczyć, ale jak?

Obrazek

Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Fleece (polar?) a drybed, o co tu chodzi?

Postautor: arwena_oka » 5 września 2014, 16:29

-gruba- pisze:Nauczyć, ale jak?


Hmmm, to w sumie też zależy od tego co masz jako podłoże.

Dopóki miałam Pinio jako podłoże to przenosiłam zasiusiany żwirek i kupki do kuwety, żeby to czuła. Postawiłam również kuwetę w miejsce gdzie lubiła się załatwiać. Powoli zaczęła z niej korzystać, choć i w inne miejsca jeszcze się załatwiała.

Kiedy położyłam do klatki drybed i postawiłam kuwetę było jeszcze łatwiej bo tylko w niej był żwirek, więc jakoś łatwiej było jej zakodować, że to jest miejsce na załatwianie potrzeb. Teraz jak chodzi po pokoju i jej się zachce biegnie jakby się paliło do kuwety ;)
Niestety jak sobie robi sieste i jest jej dobrze to nie chce jej się iść do kuwety tylko tam gdzie śpi jest nakupkane albo nasiusiane.
Ale tak jak pisałam odpowiednią szufelką szybko zbiera się kupki ;)

Na pewno nie jest to szybki proces, ale warto spróbować czy się świnka nauczy. Przynajmniej większość kupek ląduje w kuwecie ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

  • Dołącz do nas