Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Sernik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 9 lutego 2015, 12:48
Kontaktowanie:

Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Postautor: Sernik » 9 lutego 2015, 22:43

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą trocin na żwirek+DryBed. Jestem w tym temacie kompletnie zielona, trochę się dokształciłam czytając Wasze wypowiedzi na forum. Chciałabym zapytać jakich DryBedów używacie (byłabym wdzięczna za linki do np. Aukcji na allegro)? Coś wartego polecenia?


Awatar użytkownika

kotnie
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lutego 2015, 0:54
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Koko & Milka
Kontaktowanie:

Re: Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Postautor: kotnie » 9 lutego 2015, 22:51

Sama nad tym się zastanawiam. Jeednak dziewczyna od której brałam świnkę powiedziała, że jej bardziej sprawdziła się mata łazienkowa niż drybed. Na allegro nie wiem czy są dobrej jakości. Myślę,że najpewniejszy zakup będziesz miała tutaj http://www.sklep.swinkamorska.com.pl/ka ... nek-vetbed.

Próbowalam same trociny - lipa. Przy jednej śwince po 3 dniach smród.
Trociny + mata - lipa, chyba jeszcze większy smród.
Trociny + żwirek + mata - super, przy dwóch świnkach 5 dni :)
A teraz dałam sam żwir i matę, zobaczymy jakie będą efekty :)

Używam żwirka Pinio :) 18 zł za 10 l, a trochę ponad pół weszło mi na klatkę 80x50.
I zauważyłam,że przestały się drapać. Trociny niby tanie, ale po dłuższym czasie, żwirek chyba bardziej ekonomiczny


Sernik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 9 lutego 2015, 12:48
Kontaktowanie:

Re: Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Postautor: Sernik » 9 lutego 2015, 23:10

Wielkie dzięki za odpowiedź :) Mnie również irytuje smrodek, widziałam w zoologicznym jakieś neutralizatory i pochłaniacze zapachu, ale chyba lepiej będzie zainwestować w Dry Bed i żwirek i mieć spokój. No i trociny strasznie się sypią, są w całym pokoju. Pominę już fakt, że ostatnio zaczęłam w nich znajdywać ostre i dość duże kawałki drewna oraz wielkie drzazgi. Jedyny problem stanowi to, że nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto jeśli się okaże, że świniakowi się nie spodoba :)
Aktualnie znalazłam na allegro tę aukcję i zastanawiam się właśnie nad zakupem-http://allegro.pl/drybed-dry-vet-bed-swinka-krolik-fretka-50x100cm-i5013212202.html
Jutro zmierzę klatkę i zobaczę czy będzie pasował wymiarami


Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Postautor: arwena_oka » 9 lutego 2015, 23:26

kotnie pisze: Używam żwirka Pinio :) 18 zł za 10 l, a trochę ponad pół weszło mi na klatkę 80x50.
I zauważyłam,że przestały się drapać. Trociny niby tanie, ale po dłuższym czasie, żwirek chyba bardziej ekonomiczny

Kotnie nie przepłacaj za Pinio, na allegro jest świetnej jakości żwirek o wiele taniej, można się na raz zaopatrzyć na kilka miesięcy :D
Kupowałam dry bed w tym sklepie- wszystko ok.
Świnka go uwielbia bo jest mięciutki.Dobry do leniuchowania ;)
Używam na zmianę matę i dry beda ale chyba wolę to drugie mimo ze wszystko się strasznie w niego wczepia ;)


Sernik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 9 lutego 2015, 12:48
Kontaktowanie:

Re: Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Postautor: Sernik » 9 lutego 2015, 23:29

Jak się teraz zastanawiam, czytając opisy produktów, to w większości piszą, że doskonale utrzymuje ciepło. Zimą- ok, ale co latem? Wtedy zamienić go na matę łazienkową? Chyba że przesadzam :D


kotnie
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lutego 2015, 0:54
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Koko & Milka
Kontaktowanie:

Re: Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Postautor: kotnie » 9 lutego 2015, 23:29

arwena_oka pisze:
kotnie pisze: Używam żwirka Pinio :) 18 zł za 10 l, a trochę ponad pół weszło mi na klatkę 80x50.
I zauważyłam,że przestały się drapać. Trociny niby tanie, ale po dłuższym czasie, żwirek chyba bardziej ekonomiczny

Kotnie nie przepłacaj za Pinio, na allegro jest świetnej jakości żwirek o wiele taniej, można się na raz zaopatrzyć na kilka miesięcy :D
Kupowałam dry bed w tym sklepie- wszystko ok.
Świnka go uwielbia bo jest mięciutki.Dobry do leniuchowania ;)
Używam na zmianę matę i dry beda ale chyba wolę to drugie mimo ze wszystko się strasznie w niego wczepia ;)


Jaki konkretnie żwirek masz na myśli ? :)


kotnie
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lutego 2015, 0:54
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Koko & Milka
Kontaktowanie:

Re: Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Postautor: kotnie » 9 lutego 2015, 23:32

Ciekawe ,czy jakościowo jest taki sam, jak w linku gdzie Ci wysłałam :) . A i też mała rada : Czytałam,że jak docina się drybed to zawsze musisz zostawić kilka cm więcej , bo po praniu się trochę kurczy


Sernik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 9 lutego 2015, 12:48
Kontaktowanie:

Re: Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Postautor: Sernik » 9 lutego 2015, 23:41

Dzięki, wezmę to pod uwagę :D


Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Postautor: arwena_oka » 10 lutego 2015, 15:53

Na żwirku od nich jeszcze się nigdy nie zawiodłam.
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=90030&us_id=35683612


Sernik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 9 lutego 2015, 12:48
Kontaktowanie:

Re: Zmiana ściółki na DryBed. Jakie polecacie?

Postautor: Sernik » 10 lutego 2015, 21:45

Najwidoczniej moi rodzice są ze wszystkim na 'nie'. W zoologu nie będzie DryBeda na sto procent, chciałam zamówić przez internet a do tego potrzebny jest tata. Ale oczywiście wymyślił milion głupich powodów, żeby DryBeda nie kupić (dodam, że za moje pieniądze)- bo to będzie twarde, bo mocz wsiąknie i będzie śmierdzieć, bo świnka ma chodzić po trocinach a nie po jakimś dywanie, bo tam jest napisane, że to legowisko dla psa, bo trociny można spalić a ta mata będzie gnić.. Jak mu tłumaczę, to nie słucha. Ale cóż, może go jakoś namówię. I dla mnie i dla świnki jest to rozwiązanie lesze niż trociny.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

  • Dołącz do nas