Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zmiana podłoża.

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Patrycja1206
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 22 lutego 2015, 16:21
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Gacuś ♥
Wafel ♥
Kontaktowanie:

Zmiana podłoża.

Postautor: Patrycja1206 » 1 marca 2015, 16:00

Ostatnio zamówiłam Dry Bed, mam nadzieję, że będzie się u mnie sprawdzał :) Mam klatkę 120x60. Co używacie pod niego? Żwirek? Trociny? Granulat drzewny? A może coś innego?

"..Patrzysz znów w ufne oczy swego przyjaciela, który na tak długo opuścił twe życie, ale nigdy nie opuścił twego serca." ♥

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Zmiana podłoża.

Postautor: wie-kot » 1 marca 2015, 19:59

Granulat, w rogach więcej (dużo więcej;) )

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Dorothi
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2015, 14:39
Kontaktowanie:

Re: Zmiana podłoża.

Postautor: Dorothi » 1 marca 2015, 22:21

Fajnie, że masz taką dużą klatkę. Też bym taką wolała dla moich dwóch świnek a kupiłam tylko 100x50cm... Ale do tematu.
Pod drybed sypię 1-2cm żwirku drzewnego Pinio. Na drybedzie mam dodatkowo kuwetę z samym Pinio, którą zmieniam codziennie na czystą. W tym celu najlepiej mi się sprawdza zwykła blacha na ciasto, bo świnki jej nie gryzą i fajnie wpasowuje się w kąt klatki. Dzięki kuwecie drybed pozostaje dłużej czysty, bo jednak świnki załatwiają się głównie do tej kuwety. Siano muszą mieć nad kuwetą, żeby jedząc siano siedziały w kuwecie. jakoś lubią robić pod siebie w trakcie jedzenia sianka ;)
Dzięki temu drybed piorę raz na tydzień a nawet dwa. Świnki uwielbiają drybed i fajnie cicho biegają nie rozsypując niczego.
Wstaw może jakieś zdjęcia klatki w temacie ze zdjęciami klatek ;) Chętnie zobaczę jak masz urządzone te 120cm.
Pozdrawiam i powodzenia z drybedem.
Ps. nie zrażaj się z jego odkurzaniem, trzepaniem i praniem, bo i tak warto go mieć :)



Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

  • Dołącz do nas