Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jakie podłoże?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
-NienormalnieNormalna-
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 17:36
Świnki morskie: Róża i Pianka
Kontaktowanie:

Re: Granulat

Postautor: -NienormalnieNormalna- » 23 stycznia 2016, 20:16

Właśnie nad trocinami też się zastanawiam.. Tylko że z tą matą łazienkową to chyba będzie już na stałe a trociny to by trzeba było jeszcze co jakiś czas kupować. Na szczęście na granulat + jedna lub więcej rzeczy mam rabat i płacę mniej :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Chillinka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 4 sierpnia 2015, 15:12
Świnki morskie: Chilli ur.01.V.15, Ruby ur.08.I.16
Kontaktowanie:

Re: Granulat

Postautor: Chillinka » 23 stycznia 2016, 21:12

Mate też co jakiś czasu musisz wymieniać, nie wspomnę o regularnym myciu/czyszczeniu. Mnie po prostu dużo łatwiej i praktyczniej 2 razy w tygodniu wymienić trocinki z granulatem w klatce niż walczyć z praniem maty.


Awatar użytkownika
Myszka11011989
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 stycznia 2016, 22:03
Lokalizacja: Świdnica
Świnki morskie: Dasty
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże?

Postautor: Myszka11011989 » 29 lipca 2016, 12:40

Hej juz dawno mnie nie było mam pytanko jako sciołke używam peletu z drewna lisciastego na to oczywiscie mata łazienkowa, ale ostatnio trafilam na pelet mieszany czy moge taki dac prosiakowi czyli lisciasto iglasty


Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże?

Postautor: Olusieeeek » 13 stycznia 2017, 15:36

Ja swojemu dzisiaj wlasnie zakupilam granulat i mate lazienkowa :) byly w promocji wiec wzielam :) w domu mam jeszcze trociny :) i teraz jak to po kolei ogarnac zeby bylo ok? Dodam ze moj sika w rogach, ma dwa wybrane i co wymiana trocinek to zmienial sobie te rogi :) chce zmienic mu to wszystko na granulat bo trocinki wchodza mu w siersc i sie drapie. Nie ma pasozytow wiec to od tego, nawet weterynarz mi to zasugerowal zeby mniejszyc ilosc trocin i jak cos mieszac z tym granulatem :)


miksa123456
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 lutego 2017, 10:55
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże?

Postautor: miksa123456 » 18 lutego 2017, 14:22

witam


czy ktoś próbował może Velti Granulat dla zwierząt ze słomy? mamy 7 tygodniową świnkę do tej pory używaliśmy tylko "Pinio", dziś w promocji udało nam się nabyć ten żwirek czy będzie on dobry?

Pozdrawiamy


Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże?

Postautor: Nataliia » 18 lutego 2017, 15:07

Ja dla dziewczyn mam pellet drewniany, a na nim mate lazienkowa :)
Odkurzam im raz dziennie wiec nie ma z tym problemu :p
Tylko w kuwetce mam dla nich sam pellet.
Sianko tylko trzymaj w pasniku bo świnki to jedzą i nie może być używane jako podloze :)


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże?

Postautor: Caviova » 18 lutego 2017, 15:15

Hmm, szczerze mówiąc, nigdy czegoś takiego nie miałam, ale wygląda ciekawie. Myślę, że działa tak samo jak żwirek drewniany. Ważne, żeby dobrze chłonął siuśki. Ja nie widzę przeciwwskazań do używania. :)

Ps. Możesz go używać ale tylko pod: drybed/matę łazienkową/do kuwety itd. W żadnym wypadku świnka nie może mieć tego na całej klatce (bez maty itp.), ponieważ porani sobie łapki, i będzie poważny problem, bo to trochę się leczy i bardzo boli świnkę.
Możesz również zastosować moje rozwiązanie: 2/3 klatki wyłożone mięciutkim, polarowym kocykiem, zaś 1/3 wysypana żwirkiem/trocinami. Mi to bardzo odpowiada. Możesz również wyłożyć koc na całej klatce, a w rogu postawić kuwetę, ale to bardziej jak masz dużą klatkę, bo kuweta trochę miejsca zajmuję (i prosiaki umieją korzystać kuwety). Ja zrobiłam tak, ponieważ nie chciałam zabierać wieprzom przestrzeni do biegania (bo po tej mojej "kuwecie" mogą spokojnie chodzić) chociaż mam dużą klatkę. Wiadomo, trzeba wymiatać raz dziennie/ raz na dwa dni (przynajmniej u mnie tyle wystarczy) bo jednak bobki, chociaż robią na trociny, zdarza się im też zostawić na kocyku. Jakoś nie chciałabym, żeby leżały na kupkach. :]


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże?

Postautor: ŚwinkoLubka » 18 lutego 2017, 16:19

Granulat nie jest najlepszy na świńskie łapki. Poza tym, sianko na nim, to robi się kompletny bałagan. Co, jak świnka np. nasiusia na siano, a potem je zje? Siano najlepiej dawać do paśnika (nie polecam tych kuli), a na podłoże granulat i na to matę łazienkową lub dry bed.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże?

Postautor: Caviova » 18 lutego 2017, 16:27

ŚwinkoLubka, ale do której osoby to piszesz? :lol:


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże?

Postautor: ŚwinkoLubka » 28 kwietnia 2017, 17:12

Upss... nie zauważyłam że jest druga strona tego tematu :oops:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 6 gości

  • Dołącz do nas