Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gnijące bobki. :( DryBed

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Burzxanchi
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 września 2015, 17:56
Kontaktowanie:

Gnijące bobki. :( DryBed

Postautor: Burzxanchi » 13 września 2015, 18:27

Mam klatkę z drewna, niedawno kupiłam DryBeda i mam kilka problemów. Klatka ma "balkonik" czyli drugie pięterko. Schodki są całe od bobków. Co zrobić aby świnki nie robiły tam kupki? Jak wyczyścić schody? Jak utrzymywać czystość na DryBedzie? Co zrobić, aby nie było tam sianka? Macie sposoby na wyczesywanie sianka?
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 września 2015, 19:43 przez Burzxanchi, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

milusia
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 6 września 2015, 20:57
Świnki morskie: Gucio i Fredek
Kontaktowanie:

Re: Gnijące bobki. :( *PILNE!*

Postautor: milusia » 13 września 2015, 19:33

Świnki najprawdopodobniej zrobiły sobie tam toalete czyli sikaja i sprzedają bobki. Świnki nie da się odzwyczaić będą tam robić najlepiej było by coś zmienić w klatce albo kupić plastikową. Jeśli chodzi o wyczyszczenie tego to szczoteczka trochę wody bo tak niczym nie wyczyścisz . Żeby było czysto na vetbed przynajmniej 2x dziennie odkurzać to a jeśli sianko się wbije to usunąć ręcznie.


milusia
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 6 września 2015, 20:57
Świnki morskie: Gucio i Fredek
Kontaktowanie:

Re: Gnijące bobki. :( *PILNE!*

Postautor: milusia » 13 września 2015, 19:35

Vetbed trzeba raz na tydzień prać i rozczesać szczoteczką do zwierząt


Burzxanchi
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 września 2015, 17:56
Kontaktowanie:

Re: Gnijące bobki. :( *PILNE!*

Postautor: Burzxanchi » 13 września 2015, 19:42

Dzięku wszystkim. <3 To akurat wiem ;-;. Zapytać nie zaszkodzi C:


Burzxanchi
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 września 2015, 17:56
Kontaktowanie:

Re: Gnijące bobki. :( *PILNE!*

Postautor: Burzxanchi » 13 września 2015, 19:54

milusia pisze:Świnki najprawdopodobniej zrobiły sobie tam toalete czyli sikaja i sprzedają bobki. Świnki nie da się odzwyczaić będą tam robić najlepiej było by coś zmienić w klatce albo kupić plastikową. Jeśli chodzi o wyczyszczenie tego to szczoteczka trochę wody bo tak niczym nie wyczyścisz . Żeby było czysto na vetbed przynajmniej 2x dziennie odkurzać to a jeśli sianko się wbije to usunąć ręcznie.


A kuweta dałaby radę?


milusia
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 6 września 2015, 20:57
Świnki morskie: Gucio i Fredek
Kontaktowanie:

Re: Gnijące bobki. :( *PILNE!*

Postautor: milusia » 13 września 2015, 20:09

Trudno powiedzieć ja miałam na początku ale nie zdała egzaminu robił gdzie chciał bobki a siku jak mu się chciało. Napewno jeśli chcesz spróbować możesz ale napewno to trochę potrwa zaczym się przyzwyczai albo nie będzie korzystać. Swinki robia co im się podoba. Albo trzeba będzie pokazywać do czego służy kuweta bo sama świnka nie domyśli się


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Gnijące bobki. :( *PILNE!*

Postautor: kira » 13 września 2015, 20:15

Świnki nie potrafią same robić kupek, żeby świnka zrobiła kupkę musi ja cos przepchać na przykład suche jedzenie i siano więc musi obok schodów znajdować się albo suche jedzenie albo siano,może spróbuj dać to dalej od tych schodów. A schody spróbuj umyć, one nie gniją tylko są obsikane i nakupkane. Wymyj je i wysusz.

________________________
Pozdrawiam
Julia

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Gnijące bobki. :( *PILNE!*

Postautor: befana30 » 13 września 2015, 21:33

jak juz zostalo nadmienione- znalazly sobie miejsce na zalatwianie prywatnych spraw, no i nie odzwyczaisz nawet pokazywaniem i "szkoleniem", nie ma takiej opcji przy swiniakach :tooth:

nie pozostaje ci nic innego jak czesto czyscic- sprobuj rowniez pozamiatac mala szczotka, no i myj choc na drewnie ciezko bedzie, bo zapach wsiaknie.
sprobuj polozyc w tym kaciku cos co bedzie latwe w umyciu- moze kawalek maty..? co prawda moczu to nie powstrzyma, ale latwiej bedzie bobki i sianko czyscic ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Gnijące bobki. :( *PILNE!*

Postautor: befana30 » 13 września 2015, 21:38

...
Ostatnio zmieniony 13 września 2015, 23:13 przez befana30, łącznie zmieniany 1 raz.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Gnijące bobki. :( *PILNE!*

Postautor: befana30 » 13 września 2015, 21:39

befana30 pisze:
kira pisze:Świnki nie potrafią same robić kupek, żeby świnka zrobiła kupkę musi ja cos przepchać na przykład suche jedzenie i siano więc musi obok schodów znajdować się albo suche jedzenie albo siano,może spróbuj dać to dalej od tych schodów. A schody spróbuj umyć, one nie gniją tylko są obsikane i nakupkane. Wymyj je i wysusz.


troche jak z nami- niezbyt kulturalny przyklad z mojej strony, ale jesli sami nie jemy to i do ubikacji nie pojdziemy ;)

jednak uwaga, ze nie potrafia same sie zalatwiac jest bardziej trafna w odniesieniu do nowonarodzonych oseskow, dopoki nie skoncza ok.2 tyg zycia- to dlatego matka podczas karmienia czysci je "pod ogonem", by pobudzic wydalanie, poniewaz same nie potrafia sie zalatwic :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

  • Dołącz do nas