Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kłopotliwe przyzwyczajenia świnek

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Kłopotliwe przyzwyczajenia świnek

Postautor: Moreni » 24 listopada 2015, 13:07

Ta aukcja, na której kupowałam, już wygasła, ale tu masz podobną u tego samego sprzedawcy:
http://allegro.pl/mata-lazienkowa-szer-65-cm-10-wzorow-do-wyboru-hit-i5794520568.html


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: Kłopotliwe przyzwyczajenia świnek

Postautor: cornice » 24 listopada 2015, 17:45

Dziękuję :)


Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: Kłopotliwe przyzwyczajenia świnek

Postautor: baixoo » 25 listopada 2015, 21:38

A lepiej kupić drybed (vetbed) czy matę łazienkową? Zdania są bardzo podzielone a nie chcę wyrzucać kasy w błoto. Korzystając ze świeżości tematu zapytałam tutaj ;)


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Kłopotliwe przyzwyczajenia świnek

Postautor: Moreni » 25 listopada 2015, 22:04

Hm, to chyba zależy, czy będzie Ci się chciało go wyczesywać przed i po każdym praniu. I czy Twoje świnki nie zechcą zjeść maty. Mi mata bardzo pasuje, bom leniwa i czesać dywaniku by mi się nie chciało, ale moje prośki na szczęście nie gryza maty.


Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: Kłopotliwe przyzwyczajenia świnek

Postautor: cornice » 26 listopada 2015, 11:14

Sam drybed jest dość kłopotliwy, jak napisała moja poprzedniczka. Położony czy to na trociny czy żwirek "łączy się" z nim i ciężko może być usunąć pozostałości do zupełnej czystości. Trzeba go czesać, piorąc w pralce kurczy się, brudzi pralkę bo między włoskami zostają różne rzeczy które nie zawsze da się wyczesać. Drybed jednak zostaje na powierzchni zawsze suchy i jest miękki co świnki bardzo lubią, kolejny plus to szybkość schnięcia po praniu, dzieje się to w oka mgnieniu :)
Mata lubi być zjadana, nasiąka i pozostaje mokra więc świnka siedzi na wilgotnym podłożu co nie służy za dobrze. Jest jednak łatwiejsza w sprzątaniu.
Ja znalazłam kompromis- najpierw sypię żwirek, potem mata a na to drybed. Przy sprzątaniu strząsam z drybedu i wyczesuję kupy, sianko i resztki jedzenia na matę, ją podnoszę i strząsam wszystkie brudy do kosza, wybieram mokry żwirek i zastępuję czystym. Wszystko rozkładam jak było i w mig jest czysto :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas