Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jakie podłoże dla świnki z alergią na żwirek drewniany sosnowy?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże dla świnki z alergią na żwirek drewniany sosnowy?

Postautor: chupakabra » 4 grudnia 2015, 18:59

TaMi pisze:A jakie objawy uczulenia ma Twoja świnka? Zastanawiam się czy moja nie jest uczulona.



Praktycznie od kiedy używam żwirku czyli prawie od początku posiadania świnki, pojawiły się pierwsze problemy. Prosiak często się drapie, skóra delikatnie się łuszczy. Skórny problemy mamy prawie opanowany gorzej jest z układem oddechowym, prosiak często ciężko oddycha, kicha, ma katar, z noska wylatuje bezbarwna wydzielina. Po tych objawach wet zdiagnozowała zapalenie oskrzeli, były antybiotyki, które nie pomogły nic. O dwóch dni nie mam żwirku w klatce, kuweta wymyta i świnka ma się o wiele lepiej.


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Jakie podłoże dla świnki z alergią na żwirek drewniany sosnowy?

Postautor: Konto usunięte » 4 grudnia 2015, 19:04

Moja od początku ma tylko jeden objaw jak oddycha słychać w nosku takie pykanie jakby miała mokry zatkany nosek. Pytałam się o to weta, ale stwierdziła, że skoro nie ma żadnych innych objawów to nic jej nie jest. Może jest uczulona na trociny, ale z drugiej strony nigdy jeszcze nie kichała. Przynajmniej nie słyszałam. Drapać się drapie, bo ma grzybicę, więc to zrozumiałe.


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże dla świnki z alergią na żwirek drewniany sosnowy?

Postautor: chupakabra » 4 grudnia 2015, 19:06

furia85 pisze:ja spotkalam sie w planecie zoo z trocinami bukowymi sa twardsze ale może nie będą uczulać


Widziałam coś takiego jak zrębki bukowe, ale jak to może chłonąć mocz to ja nie wiem. Nie przekonuje mnie ten ty podłoża. Być może w połączeniu z trocinami jakoś by to wyglądało, ale po co mieć coś co nie pochłania moczu. :)


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże dla świnki z alergią na żwirek drewniany sosnowy?

Postautor: chupakabra » 4 grudnia 2015, 19:20

TaMi pisze:Moja od początku ma tylko jeden objaw jak oddycha słychać w nosku takie pykanie jakby miała mokry zatkany nosek. Pytałam się o to weta, ale stwierdziła, że skoro nie ma żadnych innych objawów to nic jej nie jest. Może jest uczulona na trociny, ale z drugiej strony nigdy jeszcze nie kichała. Przynajmniej nie słyszałam. Drapać się drapie, bo ma grzybicę, więc to zrozumiałe.


Mój prosiak też tak ma, na początku miał lżejsze objawy, ale czym dłużej był trzymany w alergenie tym gorzej się z nim robiło. Myślę, że twoja świnka także ma alergię, jeśli wet nic innego nie stwierdził. Zrób test, potrzymaj go jakiś czas na podkładach, poobserwuj. Ja dzisiaj tyko rano słyszałam jak oddycha ciężko ( tak jakby coś miał w nosie, tą wydzielinę), teraz nic nie słyszę i się cieszę, bo widzę, że ma się lepiej. :)


furia85
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 3 grudnia 2015, 19:05
Lokalizacja: kraków
Świnki morskie: kasim
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże dla świnki z alergią na żwirek drewniany sosnowy?

Postautor: furia85 » 5 grudnia 2015, 14:24

chupakabra pisze:
furia85 pisze:ja spotkalam sie w planecie zoo z trocinami bukowymi sa twardsze ale może nie będą uczulać


Widziałam coś takiego jak zrębki bukowe, ale jak to może chłonąć mocz to ja nie wiem. Nie przekonuje mnie ten ty podłoża. Być może w połączeniu z trocinami jakoś by to wyglądało, ale po co mieć coś co nie pochłania moczu. :)


Ja mówię o trocinach nie zrębkach normalne trociny tylko bukowe


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże dla świnki z alergią na żwirek drewniany sosnowy?

Postautor: chupakabra » 6 grudnia 2015, 19:54

furia85 pisze:
chupakabra pisze:
furia85 pisze:ja spotkalam sie w planecie zoo z trocinami bukowymi sa twardsze ale może nie będą uczulać


Widziałam coś takiego jak zrębki bukowe, ale jak to może chłonąć mocz to ja nie wiem. Nie przekonuje mnie ten ty podłoża. Być może w połączeniu z trocinami jakoś by to wyglądało, ale po co mieć coś co nie pochłania moczu. :)


Ja mówię o trocinach nie zrębkach normalne trociny tylko bukowe



W takim razie jak trociny to muszą być chłonne. :D Zrezygnowałam całkiem z drewnianego żwirku, na rzecz granulatu konopnego.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas