Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Drybed - co i jak?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Piterol
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 21:18
Kontaktowanie:

Drybed - co i jak?

Postautor: Piterol » 15 stycznia 2016, 20:30

Dzisiaj przyszła do mnie mata drybed. Bardzo fajna, mięciutka z hipcia za 30zł. Wiem, że jest to dobre dla prosiaczka, ale mógłby mnie ktoś oświecić na temat tego produktu? Jak najwięcej informacji chciałbym zebrać w tym temacie. Czy nakładanie na żwirek jest dobre? Czy podcięcie nożyczkami będzie dobre? Co z kupami? Co kiedy będzie mnóstwo kup, a trzeba wyprać, itp. Proszę o pomoc!


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Drybed - co i jak?

Postautor: madzia0902 » 15 stycznia 2016, 20:37

Ja pod dry bed wysypuję pelet drewniany na całą kuwetę, kupy zmiatam z dwa razy dziennie taką małą zmiotką (do okruchów ze stołu) i co 3 dni odkurzam, przed wrzuceniem do pralki wyciągam ręcznie wszystkie źdźbła siana które się wbiły i porządnie odkurzam żeby jak najmniej usyfić pralkę. Piorę w 30 stopniach w proszku plus dodaję ocet żeby odkazić i tyle :) Co do przycinania to nie wiem, bo kupiłam na wymiar i nie musiałam ale widziałam na stronach że można bez problemu przycinać.


Piterol
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 21:18
Kontaktowanie:

Re: Drybed - co i jak?

Postautor: Piterol » 15 stycznia 2016, 21:10

A czy coś się stanie, jak prosiak spróbuje tego materiału drybed?


milusia
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 6 września 2015, 20:57
Świnki morskie: Gucio i Fredek
Kontaktowanie:

Re: Drybed - co i jak?

Postautor: milusia » 15 stycznia 2016, 21:28

Hej ja pod dry bed stosuję maty chłonne pelet drewniany nie zdał egzaminu gdyż wieczorem już mi brzydko pachniało. Żeby świniaczki mało czystko to 2 razy dziennie sprzątam im dowody ich miłości ( bobki ) mietełką zmiatam i wszystko. Piorę go raz na tydzień w 60 stopniach i używam płynu do prania tak producent zaleca. Jest możliwość że coś może być świniaczkowi po zjedzenie lecz nie koniecznie.


Piterol
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 21:18
Kontaktowanie:

Re: Drybed - co i jak?

Postautor: Piterol » 15 stycznia 2016, 23:58

Ktoś coś jeszcze?


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Drybed - co i jak?

Postautor: GalaxySparkle » 16 stycznia 2016, 20:19

Jak troszke skubnie, to nic sie nie stanie. Wszak drybed nie zawiera jakichs silnych trucizn, ktorych spozycie powoduje natychmiastowa smierc. Ale gdyby posmakowal, to w wiekszych ilosciach moze zaszkodzic, jak kazda niejadalna substancja, ktorej swinkowy brzuszek nie trawi.


natalia96
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 lutego 2016, 17:57
Lokalizacja: Konin
Świnki morskie: Felek ^^
Kontaktowanie:

Re: Drybed - co i jak?

Postautor: natalia96 » 20 lutego 2016, 21:17

Witam. Mam pewien problem z dry bed'em.
Mianowicie posiadam rozetkę i niestety troszkę linieje , a tych włosków nie mogę powybierać i troche sie obawiam włożyć z nimi do pralki żeby jej nie pozapychać. Może ma ktoś jakiś sposób na pozbycie sie tych włosów lub inne praktyczne podłoże ?


Invi98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 lutego 2016, 19:47
Lokalizacja: Tczew
Świnki morskie: Nelka
Nutka
Kontaktowanie:

Re: Drybed - co i jak?

Postautor: Invi98 » 24 lutego 2016, 16:04

A może taką klejącą rolką do ubrań?
W H&M można kupić za 5 zł bodajże.


Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Drybed - co i jak?

Postautor: Nynak » 6 marca 2016, 18:48

natalia96 pisze:Witam. Mam pewien problem z dry bed'em.
Mianowicie posiadam rozetkę i niestety troszkę linieje , a tych włosków nie mogę powybierać i troche sie obawiam włożyć z nimi do pralki żeby jej nie pozapychać. Może ma ktoś jakiś sposób na pozbycie sie tych włosów lub inne praktyczne podłoże ?

A próbowałaś wyczesywać drybed? Są takie szczotki metalowe np... http://i.imged.pl/trixie-szczotka-miekk ... 452944.jpg .
Trzeba się namachać ale sierść i dużo syfu wyłazi. Ja wyczesuję drybed przed wsadzeniem do pralki i po. Po dlatego że jak jest taki gładki po wyczesaniu, łatwiej jest go utrzymać w czystości kiedy jest w klatce. Powierzchnia jest równa a nie jak barani kożuch, wszystko widać gdzie świnka zabrudzi. Docenia się to jeśli dwa razy dziennie trzeba sprzątać syfek i bobki. ;)


Awatar użytkownika
Asisianka
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2015, 18:51
Świnki morskie: Luljan ur. 03.2015
Lady ur. 06.08.2015
Kontaktowanie:

Re: Drybed - co i jak?

Postautor: Asisianka » 6 marca 2016, 19:15

A co jaki czas pierzesz drybed? I czy pod nim masz granulki drewniane? Ja na razie używam maty łazienkowej ale martwie się czy prosiakom nie jest na niej zimno i nieprzyjemnie wiec myślę nad drybed....
Szkoda że one nie kupkają w jednym miejscu, kichają niestety na wszystko , nawet we własne łóżeczko jak im poukładam szmatki :(


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas