Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
dioniza01
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 9 marca 2016, 10:51
Lokalizacja: Norwegia
Świnki morskie: Filip[*],Taffi
Kontaktowanie:

Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: dioniza01 » 9 marca 2016, 12:35

Przeczytałam o macie łazienkowej do klatki dla świnki.Miała ułatwić utrzymanie czystości.Byłam głupia,że posłuchałam ponieważ mój prosiaczek pogryzł nie duży kawałek i zjadł.Niestety kilka dni później Filipek umarł.W domu rozpacz a mnie do końca życia będzie gryzło sumienie,że ją dałam do klatki.Druga świnka teraz rozpacza po stracie przyjaciela.Dlatego każdemu odradzam!!!!!!!!!.Nigdy nie wiadomo co naszej śwince wpadnie do głowy w końcu to gryzonie.


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: madzia0902 » 9 marca 2016, 17:34

Przykro mi z powodu straty prosiaczka :( szczerze jednak wątpię, że to mata była powodem jego śmierci moje świnki nie raz najadły się maty łazienkowej i nic im nie jest.


Awatar użytkownika
Asisianka
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2015, 18:51
Świnki morskie: Luljan ur. 03.2015
Lady ur. 06.08.2015
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: Asisianka » 9 marca 2016, 19:47

Moje też obgryzły z początku, żyją. Teraz już nie jedzą jej.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: GalaxySparkle » 10 marca 2016, 15:34

U mnie też mata została przetestowana kulinarnie i nie zaszkodziła. Myślę, że dopiero wiekszy kawałek by mógł spowodować groźną dla życia niestrawność. Nie obwiniaj się, bo nie jest znana przyczyna, z której świnka zmarła. Poszukaj szybciutko nowego towarzystwa dla osamotnionej świnki.


Scoobana
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 5 stycznia 2015, 11:49
Świnki morskie: Kłębek
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: Scoobana » 10 marca 2016, 21:42

Myślę że zaszkodzić mogła nić łącząca całość maty. Kłębek też jadł ale do nici się nie dobrał


dioniza01
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 9 marca 2016, 10:51
Lokalizacja: Norwegia
Świnki morskie: Filip[*],Taffi
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: dioniza01 » 12 marca 2016, 10:12

Ja jednak myślę,że to mata.Filipek wygryzł dziurkę średnicy 4 cm.Przez kilka dni nie mógł się wypróżnić. dlatego sądzę,że mata zatkała mu jelita doszło do zakażenia i niestety odszedł.ja już nigdy nie włożę do klatki niczego co nie jest dla świnki.mata łazienkowa jak sama nazwa wskazuje jest do łazienki.


Awatar użytkownika
werolla06
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 8 marca 2016, 13:43
Świnki morskie: Tutu i Lola[*]
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: werolla06 » 19 marca 2016, 9:01

moja świnka też raz obgryza bo upadł jej tam banan ale nic się nie stało

Obrazek

ps: wymiziajcie swoje świnki odemnie

lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: lemonochan » 18 sierpnia 2016, 12:28

Też nie polecam maty ale trochę z innych względów. Mówili kup matę będzie czysto, po tygodniu/dwóch mata tak śmierdzi że nie da jej się wypłukać. Próbowałam je czyścić ale one śmierdzą sikami + stęchlizną. Moje świnki sikają tam gdzie leża wiec ;/ nieciekawa sprawa że leżały w mokrym (tak mata tez może być wilgotna). Dry bed / wet bed też nie polecam! Ciężko się czyści trzeba szczotkować sianko, karmę (moje świnki to zbuje, rozrzucają a potem jedzą ;/) No i najważniejsze dlaczego z tego też zrezygnowałam. Widziałam jak moja świnka zerzarła spory kawał tego bed'd! taki kilku centymetrowy! Nie wiem co teraz narazi chyba dobrze się ma ;/ może jej coś na przeczyszczenie dać? Minęło kilka dni jak myślicie będzie dobrze?

Teraz mam trociny / trochę paletki drewnianej plus miękkie tuneliki które uszyłam i nie są wstanie z nich wygryźć materiału :) widziałam jak próbowały :) ale materiał jest za mocny i odpuszczają


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: befana30 » 18 sierpnia 2016, 13:58

lemonochan pisze:Też nie polecam maty ale trochę z innych względów. Mówili kup matę będzie czysto, po tygodniu/dwóch mata tak śmierdzi że nie da jej się wypłukać. Próbowałam je czyścić ale one śmierdzą sikami + stęchlizną. Moje świnki sikają tam gdzie leża wiec ;/ nieciekawa sprawa że leżały w mokrym (tak mata tez może być wilgotna). Dry bed / wet bed też nie polecam! Ciężko się czyści trzeba szczotkować sianko, karmę (moje świnki to zbuje, rozrzucają a potem jedzą ;/) No i najważniejsze dlaczego z tego też zrezygnowałam. Widziałam jak moja świnka zerzarła spory kawał tego bed'd! taki kilku centymetrowy! Nie wiem co teraz narazi chyba dobrze się ma ;/ może jej coś na przeczyszczenie dać? Minęło kilka dni jak myślicie będzie dobrze?

Teraz mam trociny / trochę paletki drewnianej plus miękkie tuneliki które uszyłam i nie są wstanie z nich wygryźć materiału :) widziałam jak próbowały :) ale materiał jest za mocny i odpuszczają


Ja rowniez z maty nie jestem zadowolona, choc gdy uzywam piore co 4 dni, wtedy gdy zmieniam sciolke w klatkach- jak wy to robicie, ze dajecie rade sprzatac po tygodniu czy dwoch i nie smierdzi..? w kazdym badz razie nie wyobrazam sobie trzymania maty tak dlugo, to jest gabka wszystko w nia wsiaka- siuski, sok z jedzenia, rozgniecione kupk,i takze gdy sama jej uzywam to 2x dziennie wymiatam bobki, sianko i resztki jedzenia+ przecieram mate, a co 4 calkowite mycie klatki + pranie maty.
Wspominajac o namietnym konsumowaniu materialow, ktore sie do spozycia nie nadaja- absolutnie odpada kwestia przeczyszczajacych srodkow, prosiek by dlugo do siebie dochodzil i nie daj boze nie dal rady, bo biegunka u wieprzkow to prawie jak amen w pacierzu. Dobrym pomyslem moze byc swiezy ananas- ten akurat jest polecany jako naturalny specyfik do odklaczania, niewiadomo czy pomoze przy zjedzonym drybecie, ale napewno nie zaszkodzi. Kiedys jedna z forumowiczek wspominala o srodku odklaczajacym- osobiscie nie polecam ze wzgledu na dziwny i niebezpieczny dla swinek sklad pomimo tego, ze wymyslone niby dla nich, podaje link:
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 63#p158363
Mysle jednak, ze jesli swiniak normalnie sie zalatwia od czasu zjedzenie drybeda, bobki maja swoja stala konsystencje i ksztalt o tyle nie trzeba sie martwic. Daj mu profilaktycznie do zjedzenia z 2-3 centymetrowy kawalek ananasa przez ok.3 dni- generalnie raz na jakis czas mozna, nie codziennie ale widzac podbramkowa sytuacje i ze sie martwisz to te trzy dni nie powinny mu zaszkodzic.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Carmelowawariacja
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 grudnia 2015, 13:43
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Moja świnka Amelka, która zmarła 16.01.15r. KOCHAM CIĘ AMELKO! [*]
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: Carmelowawariacja » 18 sierpnia 2016, 14:04

Ja jak będę mieć prosiaki kupię im jako podłoże kocyki polarowe, a pod nie podłożę coś chłonnego. Myślę, że to może być dobre rozwiązanie.Dużo osób z anglojęzycznych krajów używa właśnie takie kocyki jako podłoże. Przykro mi z powodu świnki [*] Teraz wiem, że nie kupię maty łazienkowej....


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas