Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: cavions » 18 sierpnia 2016, 21:34

Mata to tylko z paletkami pod spodem.

Sam też mam matę.

Moja świnka też trochę ją już wygryzła, ale na szczęście jeszcze nie przegryzła, bo za tanie nie są mimo iż sporo tańsze od vetbeda i nie uśmiecha się kupować nowej co chwilę.

Matę w dodatku należy kupować bez żadnych nadruków i wzorków, najlepiej jednolity kolor bez żadnych dodatków i jeżeli to możliwe i brać najtańszych chińskich oraz te w miarę lekkie, a nie takie ubite.

Jestem pewien, że moja świnia ją wyżarła i zjadła te kawałki zdarte od góry, bo nie było po nich śladu w klatce, a bobki pachniały trochę tą matą.

Więc... zależy od świnki, należy uważać, moja akurat jeszcze towarzystwa nie ma, więc uważam, że od czasu do czasu podgryza z nudów lub nerwów z uwagi na te nudy, za mało wybiegu itp.

Ale nic jej nie jest.

Jeżeli świnka zjadła dużo tego to mogła rzeczywiście przez to umrzeć.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: GalaxySparkle » 19 sierpnia 2016, 19:01

Jeszcze można kłaść spodem do góry. Od spodu jest bardziej plaska i trudniej śwince złapać ją w ząbki.

Ja po mału odchodzę od mat. Kupiłam trochę dywaników, a maty, kiedy zrobią się już brzydkie, wyrzucę i nie jestem pewna, czy kupię ponownie. Po prostu takie dywaniki są bardziej mięciutkie, milsze dla świnek. :)


lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: lemonochan » 21 sierpnia 2016, 7:16

@befana30 ah kupiłam ananasa i nawet nie ruszyły :( przeleżał cały dzień w misce


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: GalaxySparkle » 21 sierpnia 2016, 12:24

Warto popróbować kilka razy, bo świnki mogą nie mieć akurat w danej chwili ochoty. Tak mi kiedyś Pepper wzgardziła korzeniem pietruszki, że już myślałam, że ona nie lubi. Potem dla kolejnych świnek kupiłam i Pepper, o dziwo poskubała. Śmieszniej było z bananem. Pamiętam jak raz dałam jej bananka, podeszła, powąchała i pogardliwie odwróciła głowę, jakby chciała powiedzieć 'phi'. Zaś kilka dni temu to ona skubała w najlepsze kawałek banana, który położyłam tak bardziej z myślą o pozostałych świnkach. Za to Pipi nim wzgardziła. Po prostu, świnki mają takie swoje nastroje 'to bym zjadła, a na to w tej chwili nie mam najmniejszej ochoty'.


Henia i jagoda
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 lutego 2016, 8:55
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa-NIE POLECAM!!!!

Postautor: Henia i jagoda » 22 sierpnia 2016, 23:35

Ja stosuje pelet w miejsca gdzie świnki sikaja i jest mokro i ten pelet przykrywam trocinami a resztę klatki również wykładam trocinami. I mam pochłaniacz zapachów a na dodatek moje dziewczyny są tak mądre ze w moejsca gdzie się załatwiają dają sianko ( o dziwo nie jedzą jego, bo kiedyś nie dawałem im specjalnie siana żeby zobaczyć czy zjadzą to z kuwety , nie zjadły !) I nie śmierdzi.



Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas