Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kocyki polarowe

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.

Czego używasz jako podkład?

Czas głosowania minął 4 marca 2017, 7:41

Trociny
2
12%
Żwirek drewniany
2
12%
Żwirek drewniany+Trociny
4
24%
Żwirek drewniany+Mata
4
24%
Żwirek drewniany+vetbed/drybed
2
12%
Żwirek papierowy
0
Brak głosów
Żwirek silikonowy+vetbed
0
Brak głosów
Polar+ręcznikl lub inny materiał
2
12%
Inne
1
6%
 
Liczba głosów: 17

lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Kocyki polarowe

Postautor: lemonochan » 4 listopada 2016, 14:54

cavions pisze:Nie wiem jak inni, ale ja mam matę taką trochę jak gąbka i z tego nie da się nigdy w 100% pozbyć tego co wchłonęło, jak mocno ścisnąć podczas prania to czuć mocz, trzeba by to moczyć godzinami, aby to wyszło.


U mnie było tak samo, a starałam się to "prać" ręcznie z płynem do prania. Wyprać polar jest łatwiej ale też trzeba zmiotką albo czymś strząchnąć sianko ect. Jak masz długowłose świnki to tak jak u mnie to dodatkowo ściągam sierść z polaru rolką (nie chcę pralki zepsuć). Tak że jest trochę pracy ale łatwiejszy w obsłudze niż vetbed. Wyczesywanie Vetbeda to była masakra :wacko:

Puki co mam go prawie miesiąc i chyba przy tym zostanę muszę tylko kupić takie coś do odkażania klatki i żeby jakiś zapach był. Bo jedyne co to dno klatki teraz tak śmierdzi (mam z tego polipropylenu kanalikowego)
takie coś http://hipcio.sklep.pl/produkt/savic-refreshr-spray-odswiezacz-do-klatek-500ml
i to z zielonej herbaty myślę że powinno pomóc http://hipcio.sklep.pl/produkt/benek-neutralizator-zapachow-zielona-herbata-spray-250ml

Po miesiącu użytkowania jeszcze się nie zużył no i tańszy niż mata za jeden kocyk z polaru dałam jakieś 13zł + stare ręczniki ect.


Awatar użytkownika

cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Kocyki polarowe

Postautor: cavions » 15 listopada 2016, 17:01

Na dnie klatki pod polarem powinieneś nadal mieć coś co wchłania mocz, wióry, paletki, koc itp.

Ja wpadłem na pomysł by pod polarem/matą dać plastikowe dno z dziurkami na całej powierzchni, które by było 5-10 mm nad dnem klatki, wiec jak nasikają to przeleci to pod spód na samo dno kuwety, w ten sposób można i czyścić codziennie minimalnym wkładem, tylko zdejmujesz górę, bierze kuwetę pod bieżącą wodę i tyle, paruje tak samo, a nie cuchnie tak jak w innych podłożach, które prędzej czy później są do wymiany, a wtedy już mocno jadą.

Tylko mam problem ze zdobyciem takiego podłoża z tworzywa, bo musi to być nieco sztywniejsze, u mnie w mieście nie ma, myślałem o pleksi, ale drogo wychodzi, teraz myślę o płycie z polipropylenu komorowego.


owieczka
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 grudnia 2019, 22:26
Kontaktowanie:

Re: Kocyki polarowe

Postautor: owieczka » 2 stycznia 2020, 17:53

gdzie kupujecie kocyki polarowe? Te z pepco nie przepuszczają wody.



Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas