Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podłoże-ile go schodzi??

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
sylvia_85
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 września 2016, 10:46
Kontaktowanie:

Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: sylvia_85 » 14 września 2016, 21:32

Jaką ilość ściółki i trocin zużywacie miesięcznie przy dwóch prosiaczkach??ile razy w tygodniu wymiana???


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: befana30 » 15 września 2016, 8:52

Ja przy dwoch swiniach zuzywam ok.60l worek trocin, generalnie na cala trojke schodzi mi ok.90l na miesiac, ale szczerze mowiac nie przywiazuje do tego uwagi, poniewaz trociny biore od zaufanego stolarza. W kazdym badz razie wymiana co 4 dni, dluzej niestety sie nie da przetrzymac, zarowno u dziewczyn ktore mieszkaja razem jak i samcu, ktory mieszka sam.
Stosowalam wiele rodzajow sciolki, ale wciaz powracam do trocin- przy moich to najlepsze rozwiazanie, bo czy tak czy siak kazde podloze wymienialam co 4 dni.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Leonqa
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 12 września 2016, 16:12
Lokalizacja: Gliwice
Świnki morskie: Leon <3.
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: Leonqa » 15 września 2016, 19:25

Ja mam jedną świneczkę i kupuję żwirek 45 l i starcza mu na miesiąc.
Sprzątam mu zazwyczaj co tydzień (czasami nawet wcześniej- jak np go umyje a on mi zwieje i wejdzie do klatki :P tak jak ostatnio mi to robił :P).
Choć codziennie wyciągam mu sianko z podłoża, które jest obsikane bo dostaje je w kulce ;)


tosiaijerrry
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 września 2016, 18:01
Świnki morskie: Tosia i Jerry
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: tosiaijerrry » 17 września 2016, 18:13

Moim dwóm świnkom wór 7 l starcza na dwa razy.Co dwa dni wyciągam namokłe granulki i wtedy tak nie śmierdzi. :P


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: KasiaKK » 17 września 2016, 19:50

Ja używam VetBed i 15 sztuk podkładów jednorazowych miesięcznie - niewielki koszt a nie śmierdzi wcale i żadna ściółka nie lata po podłodze :).

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: madzia0902 » 17 września 2016, 21:31

KasiaKK pisze:Ja używam VetBed i 15 sztuk podkładów jednorazowych miesięcznie - niewielki koszt a nie śmierdzi wcale i żadna ściółka nie lata po podłodze :).



To co to są za podkłady że tak mało ich Ci schodzi i że nie śmierdzi? no i ile masz świnek w jednej klatce i jak często w niej sprzątasz? mają dodatkowo jeszcze kuwetę? :) Ja na swoją klatkę potrzebuję na raz 3 podkładów 90x60 cm i ostatnio w rossmanie kupiłam takie dla ludzi i po jednym dniu miałam już pod nimi mokro mimo że miały tą ceratkę, nie wiem czy ona nie jest w 100 % wodoszczelna i przepuszcza czy jakim cudem mi to przelatywało :O


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: KasiaKK » 18 września 2016, 20:42

Ja stosuje te (najtaniej 36,90 za 30 szt): http://sklep.swinkamorska.com.pl/produk ... cm-30-szt-

Mam klatkę Cavia Creative 3x2 (ok 70x100cm) a w niej 2 świnki i używam średnio 1 i 1/2 podkładu 60x90cm i wymieniam co 3-4 dni.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: GalaxySparkle » 23 września 2016, 21:29

Decydujące tutaj jest, czy świnie raczą robić siku do kuwety czy sikają wszędzie, gdzie im wygodnie. Z racji tego, że moje nie mieszkają w klatce, nie ma sensu, żebym udzielała odp. Ale tak ogólnie zwróćcie uwagę na to, w jaki sposób Wasze świnki zużywają podłoża.


Awatar użytkownika
andziula
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 19:21
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: andziula » 11 stycznia 2017, 16:21

Mam dwa świniaczki i używam żwirku. Schodzi mi go jakoś około 25 litrów na miesiąc, ale moje brudasy robią dużo poza kuwetę :D. Tak właśnie myślę, żeby przerzucić się na podkłady, będzie higieniczniej. Dry bed już mam, więc myślę, że będzie to idealne rozwiązanie.


Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: Nataliia » 24 stycznia 2017, 19:41

A ja dziś zakupiłam pellet i mate łazienkową (dopiero przygotowuję się na przybycie dwóch świnek) klatkę będę mieć 120cmx60cm, myślicie że bardzo dużo mi zejdzie tego pelletu? I jak go sprzątać? Co tydzień wymieniać calutki, czy tylko tam gdzie jest mokry?
Polecacie też jakieś proszki do odświeżenia, żeby np nie śmierdziało za bardzo bo słyszałam o czymś takim ale nie wiem czy w ogóle kupno czegoś takiego ma sens :)

Edit: A powiedzcie, co myślicie o żwirku silikonowym takim dla kota, żeby sypać świniaczkom oczywiście od matę :) A np. ten pellet do kuwetki, czy coś innego bo czytałam, że silikonowy będzie się małym do łapek przyklejał.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 4 gości

  • Dołącz do nas